Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Nietypowy

10 marca 2016, 17:40

To jest nak zje**ne że nie chcę mi się tłumaczyć. Ale mam za dużo czasu więc to zrobię. Kwaś gdy coś rozpuszcza miesza się z tym jeżeli jest w stanie to zrobić. Kwas poniżej pewniego stężenia nie jest w stanie rozpuścić więcej materiału. I nawet w maksymalnym stężeniu nie reaguje z niektórymi substancjami. Poza tym są jeszcze zasady ( wodorotlenki rozpuszczalne w wodzie) które też są substancjami żrącymi ale gdy spotka się z kwasem tworzą sole.
Poza tym wodorotlenki mogą powstać gdy odpowiedni metal dotknie wody która jest w kwasach. Takim metalem jest żelazo które jest składnikiem jądra ziemi. Jedyne co powstanie po wylaniu nawet 1000000 litrów np. kwasu siarkowego(VI) o stężeniu fHói% to dół do jądra ziemi to przy skałach wapiennych w miejscu wulania kwasu o ścianach z Ca3(SO4)2 i podłożu z Fe3(SO4)2 jeżeli pomyliłem się co do wzoru to robi£em w pamięci

Avatar Nietypowy

10 marca 2016, 20:10

@Nietypowy: edit:CaSO4 i Fe(SO4)2

Avatar NitroNinja

Edytowano - 10 marca 2016, 16:46

nie chce mi się nawet wyjaśniać, dlaczego przez szkło większość kwasów się nie przeżre....

Avatar ghostarcher

10 marca 2016, 16:01

Zmieszałby się z magmą w jądrze

Avatar xd_ailatan

10 marca 2016, 08:58

Czytałam ten komiks 10 razy, zanim skapnęłam się, że to nie jest KU*WA manga i czyta się od lewej do prawej, a nie na odwrót ;_;

Avatar PewnySiebieUkeThranduil

10 marca 2016, 10:43

@xd_ailatan: Przecież są strzałki jak czytać...

Avatar xd_ailatan

10 marca 2016, 10:49

@PewnySiebieUkeThranduil: Boże czytanie ze zrozumieniem XD

Avatar KwasDeoksyrybonukleinowy

19 lutego 2016, 16:38

Ale...

Avatar vass296

Edytowano - 19 lutego 2016, 16:42

@KwasDeoksyrybonukleinowy: Nie istniejesz czyli nie możesz nic mówić

Avatar Jasnowidz

19 lutego 2016, 17:16

@KwasDeoksyrybonukleinowy: Ktoś coś mówił? A nie to tylko wiatr

Avatar
Konto usunięte

19 lutego 2016, 17:42

@Jasnowidz: >:(

Avatar Jasnowidz

19 lutego 2016, 18:46

Znowu ten wiatr. Dziwne...

Avatar
Konto usunięte

19 lutego 2016, 18:48

@Jasnowidz: Jesteś, ku*wa, jasnowidzem. Widzisz niefizyczne rzeczy. A mnie nie zobaczysz?

Avatar Jasnowidz

Edytowano - 19 lutego 2016, 18:52

Cześć kwasie, który nie istnieje

Avatar Fina258

21 lutego 2016, 15:46

@Jasnowidz: Gadasz z wiatrem? Dziwny jesteś.

Avatar
Captain_0bvious

10 marca 2016, 08:21

Nie przejmuj się tym kościelnym bełkotem, ja się uczę i wyznaję biol-chemizm.

Wiem, że istniejesz i już nie musisz mi tego udowadniać

Avatar Kiciamiconia15

10 marca 2016, 08:39

@KwasDeoksyrybonukleinowy: Ty nie istniejesz nie mów

Avatar NightmareStory

10 marca 2016, 07:31

Raz moi koledzy próbowali tak zrobić. Byłam świadkiem jak wylali żrący kwas na kamień, i potem krzyczeli że zostali oszukani. XD

No i taka moja osobista rozkmina. Dlaczego niby kwas mógł w bajkach zniszczyć wszystko, tylko nie naczynie w którym się znajdował?

Avatar
Captain_0bvious

10 marca 2016, 08:14

@NightmareStory: Szkło (zwłaszcza laboratoryjne) jest odporne na wszystkie kwasy z wyjątkiem kwasu fluorowodorowego, który reaguje z krzemionką, której w szkle jest całkiem sporo.

Avatar
Captain_0bvious

10 marca 2016, 08:19

@NightmareStory: Szkło jest odporne na wszystkie kwasy, z wyjątkiem kwasu fluorowodorowego, który reaguje z krzemionką.

Avatar
Captain_0bvious

10 marca 2016, 08:10

H2SO4 - twój argument się rozpuścił.

Avatar aczan

10 marca 2016, 07:43

-Puk Puk
-Kto tam?
-Moglibyśmy porozmawiać o kwasie?

Avatar
Konto usunięte

10 marca 2016, 07:12

BUAAAAA MAMO!!! ON MI ZEPSUŁ PORANEK!!!

Avatar
Konto usunięte

10 marca 2016, 06:28

po pierwsze to nie wszystkie kwasy są żrące, a po drugie to jeżeli takowy kwas by wyrzerał np ziemię to by parował aż by wyprował i zmieszał by się z wodą w chmurach deszczowych i opadł by na ziemię w postaci kwaśnych deszczy i całkiem możliwe że by się zobojętnił

Avatar blanki

10 marca 2016, 06:37

dodatkowo jeśli nawet dotarłby do środka ziemi to nie wróciłby zpowrotem, bo nie osiągnąłby wystarczającej prędkości aby pokonać siłę grawitacji po przekroczeniu jądra (które i tak by go spaliło) nie mówiąc już nawet ze na swojej drodze miałby jeszcze druga połowę ziemi do przepalenia.

Avatar daglasio

19 lutego 2016, 17:55

nawet jeśli by tak było to kwas by się zatrzymałw jądrze ziemi

Avatar ozi12

19 lutego 2016, 17:38

gdy była już blisko ziemi zmieniła się w żrącą parę i poleciała do góry tym samym "szlakiem" a gdy była już na ziemi znów się skropiła i zaczęła opadać i znów parować itd. i gdzieś tam na ziemi żyje tam sobie mały kwasek żyjący bez celu krążący po ziemi do końca życia...

Avatar przemo192

19 lutego 2016, 16:55

dobrze mi się śpi więc daj mi spokój....

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

To będzie bolało

Trzykrotny T

Równi i równiejsi

Dobrze czasem się oderwać

Jakby trochę nie fair

Trzeba brać osobną torbę

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka