Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Bośnia to drugi najlepszy po Polsce kraj na świecie
Jedna wioska nadal stawia opór najeźdźcom
Można, tylko trzeba wstawać rano
Pyrkon pewnie też łączy ludzi
Młodzi gniewni
Totalnie
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież3 kwietnia 2016, 10:36
Każda z tych cywilizacji twierdziła, że ich wierzenie jest jedyne i słuszne... I tu pytanie: Dlaczego mamy myśleć, że akurat chrześcijańskie wierzenie jest słuszne?
Odpisz
3 kwietnia 2016, 10:39
@Jumper112: bo są dowody na to
Odpisz
3 kwietnia 2016, 10:42
@Jumper112: To jest bardzo dobre pytanie i ja uważam że żadna religia nie jest słuszna bo religie są wymysłem ludzi.
Odpisz
3 kwietnia 2016, 10:43
@Jumper112: Mądre pytanie maj frend. + dla Ciebie :3
Odpisz
3 kwietnia 2016, 10:43
@Andrzejdupa: Podaj mi dowód na to, że to wcale nie jakiś hebrajczyk wymyślił sobie Boga i te sprawy, a potem to spisał i zarobił z tego kupę "hajsu", a "my" teraz w to wierzymy...
Odpisz
3 kwietnia 2016, 10:53
@Jumper112: Bzdura - akurat religie politeistyczne były niezwykle tolerancyjne, bo nie liczył się panteon, a domeny bogów. Panteon to współcześnie znany twór, opracowany przez badaczy mitów na potrzeby dokumentacji regionu. Patrz cywilizacje antyczne jak Rzym, w których każdy bóg miał swoje miejsce w świątyni.
Dopiero religie monoteistyczne i nieliczne filozofie typu buddyzm wprowadziły rygory wiary, dogmaty typu "nasza wiara albo wpie**ol".
Odpisz
3 kwietnia 2016, 11:02
@niggiddu: Niedokładnie o to mi chodziło. Spójrz na to inaczej. Pewnie większość z tych cywilizacji nie miało ze sobą styczności, więc każda wierzła w swoich bogów, uważała, że to prawda itp. itd. więc dlaczego akurat nasza ma być prawdziwa skoro są/były inne wyznania?
Odpisz
3 kwietnia 2016, 11:16
@Jumper112: a czy każemy ci wierzyć?
Odpisz
3 kwietnia 2016, 11:39
@Broski: Prawo też jest wymysłem ludzi... idę napaść na policjanta.
Odpisz
3 kwietnia 2016, 11:45
@Jumper112: Bogowie greccy, egipscy itd to teoretycznie ci sami bogowie i występują oni także w religiach monoteistycznych są tylko zdegradowani. Np w chrześcijaństwie to cheruby anioły diabły itd.. Jest jeden Bóg ktory jest odpowiednikiem na przykład Zeusa...
My wierzymy w Jahwe ktorego możemy nazwać jak tylko chcemy... W islamie Jahwe nazywa sie Allah i oznacza to samo (Bóg i miłość) Wiec każda wiara, nie ważne czy starożytna czy dzisiejsza wierzy w tego samego Boga i jego orszak czyli innych Bogów ;)
To proste a tylu "mędrców " nad tym ske trudzi
Odpisz
3 kwietnia 2016, 11:49
@Dieg0l: Czyli idąc tym tokiem krucjaty były bez sensu bo i tak wszystko to to samo.
Odpisz
3 kwietnia 2016, 11:57
@Dieg0l: Ale to nadal nie jest wystarczający dowód, że to jeat prawdą i żyjąc się tego raczej nie dowiemy
Odpisz
3 kwietnia 2016, 12:06
@Jumper112: nie musisz tak myśleć, nikt ci nie każe, "ale błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli"
Odpisz
3 kwietnia 2016, 14:24
@TheTemplar: Oho, ktoś się poczuł urażony. Wiesz, skoro religie nie są wymysłem ludzi to dlaczego tyle ich powstało? Przecież gdyby jakikolwiek bóg lub grupa bogów istniały to wszyscy ludzie by w to samo wierzyli. A tak każda cywilizacja wymyśliła sobie własne mitologie co oznacza że wszystkie te opowieści są bajkami. Ale i tak te politeistyczne są dużo ciekawsze. Religie monoteistyczne są nudne.
Odpisz
3 kwietnia 2016, 14:46
@Broski: Im więcej wiemy o świecie, tym mniej wiemy o świecie. Wszechświat jest tak ogromny i dynamiczny, że wszystko jest możliwe, a jeśli aż tak nienawidzisz religii to się nie wypowiadaj, bo następnym razem naprawdę kogoś urazisz.
Odpisz
3 kwietnia 2016, 14:50
@Andrzejdupa: Ja mogę wam podać wiele dowodów potwierdzających wiarę chrześcijańską, sam nawet widziałem cud.
Odpisz
Edytowano - 3 kwietnia 2016, 14:57
@ghostarcher: Ja mogę dać tyle samo dowodów na wiarę w azteckie bóstwa i tyleż cudów :)
Każda religia ma swoje „cuda”
Odpisz
3 kwietnia 2016, 15:07
Więc podaj mi przykład niewyjaśnionego zjawiska związanego z pastafarianizmem. Powodzenia
Odpisz
3 kwietnia 2016, 15:10
@Dieg0l: Głupi agrument. Bóg którego wyznają chrześcijanie ma bardzo mało wspólnego z Zeusem. Nasz Bóg jest idealny, jest pokazany jako Wszechmogący Ojciec. A Zeus? Cóż, Zeus chędorzył krowy...Więc porównianie dość kiepskie, ale reszta inteligentiejsza. Gdy w krajach Skandynawskich wprowadzano chrzescijanizm, Thor szybko został przerobiony na Anioła Gabriela.
Odpisz
3 kwietnia 2016, 15:12
@ghostarcher: A to ty jeszcze się nie ogarnąłeś, że pastafarianizm to parodia religii? xd
Odpisz
3 kwietnia 2016, 17:10
@Jumper112: Krucjaty w sensie religijnym były pozbawione sensu.. Lecz w sensie materialnym już nie. Krucjaty zwoływano przeważnie dla zysku i tylko dla niego, tak samo jak było z inkwizycją... Całkowicie pozbawione religijności (po stronie władców) wysyłanie ludzi na rzeź...
Odpisz
3 kwietnia 2016, 17:11
Teoretycznie tak, ale Bóg to Bóg...
Dziwi mnie że jak wyrażę własną opinie na jeja dostaje minusy... Szara masa sie odzywa hmm? :/
Odpisz
3 kwietnia 2016, 17:14
@Dieg0l: Nie rozumiem czemu cie to dziwi. Przecież opinia jest jak dupa, każdy ma swoją. A to że ktoś nie lubi twojej, oznacza że po prostu sie z nią nie zgadza.
Odpisz
3 kwietnia 2016, 17:19
No właśnie w Polsce problem jesr taki że nieliczni mają swoją. Większość idzie ślepo za tłumem co można obserwowac na forach gdzie kazda opinia jest np wychwalająca rząd, kiedy napiszesz co o tym sądzisz jesteś rasistą czy tam ksenofobem (to przyklad)...
Odpisz
3 kwietnia 2016, 20:54
@TheTemplar: Nigdzie nie napisałem, że nienawidzę religii. Po prostu w żadną nie wierzę, jedne są ciekawsze, inne dużo mniej, ale faktem jest, że religie są wymyślone przez ludzi, choćbyś nie wiem jak bardzo to z siebie wypierał.
Odpisz
3 kwietnia 2016, 21:07
@Jumper112: Każda religia to inne spojrzenie na coś, co możemy neutralnie nazwać Transcendencją lub Nieznanym - czyli taki obszar przyrody (ludzkiej i pozaludzkiej), którego nie ogarniamy i nie możemy o nim powiedzieć absolutnie nic pewnego. Jako że przeraża ludzi i czasem można w nim dostrzec jakąś logikę, człowiek nazwał to bogiem. Istniały różne formy tej boskości - od bliżej nieokreślonego Absolutu w przyrodzie, poprzez różne bożki z domenami aż po IHWH (zapis imienia Boga judeochrześcijańskiego, dosłownie znaczący "Jestem, który jestem"). Można też całość interpretować w tzw. naukowy sposób, wypatrując samych mechanizmów rządzących przyrodą i czasem też negując istnienie nadprzyrodzonego - takie spojrzenie też de facto jest religią, bo wprowadza konkretne myślenie o świecie i również może mieć bezrozumnych fanatyków.
Jak dla mnie warto te wszystkie spojrzenia łączyć ze sobą, nigdy nie polegać w 100% na żadnym pojedynczym - bo to jak patrzeć na jakiś obiekt tylko z jednej strony (np. widzisz bliżej nieokreślony wielościan - z pewnych punktów widzenia mógłby być widoczny jako sześcian lub jako płaski kwadrat!). Co prawda nawet takie patrzenie nie daje pewności co do natury obiektu (nigdy nie ma pewności - dosłownie "wiem, że nic nie wiem") ale zawsze daje więcej niż ograniczony punkt widzenia, przynajmniej rozwija wyobraźnię.
A dla tych co przeczytali powyższe wypociny - niebiański ziemniak w nagrodę ;)
Odpisz
3 kwietnia 2016, 23:22
@Broski: Wymyślili albo odkryli coś przypadkowo, jednak zgadzam się, że te paplaniny o miłosierdziu bywają niezmiernie irytujące.
Odpisz
18 marca 2021, 21:27
@Jumper112: może być też tak że wszyscy bogowie istnieją jednocześnie
Odpisz
18 marca 2021, 21:26
Fajne
Odpisz
3 kwietnia 2016, 10:29
PATRZCIE NA BOGÓW EGYPTU:
ISIS
Odpisz
3 kwietnia 2016, 15:16
@minszeff: Po angielsku: Izyda. .-.
Odpisz
3 kwietnia 2016, 16:08
ci iii. ..
to spiseg tak naprawdę. ...
Odpisz
7 lipca 2017, 10:03
@minszeff: Wszystko jasne.
Odpisz
7 lipca 2017, 11:53
@Archeologwinternetach: nie przypomnij mi o moich starych komentarzach, bo czuję się sobą zażalony
Odpisz
4 października 2017, 20:09
@minszeff: no bywa
Odpisz
29 maja 2017, 12:07
Egypt gods - ISIS. Przypadek nie sądze.
Odpisz
Edytowano - 9 maja 2017, 17:01
Teraz widzę, że twórcy Naruto inspirowali się mitologią... nazwy technik Mangekyu Sharingana: Izanagi, Amaterazu, Tsukuyomi, Susanoo...
Odpisz
3 kwietnia 2016, 16:31
Afrykańscy bogowie i większość z nich jest biała? Dziwne.
Odpisz
1 października 2016, 15:11
@Gamora: Bo tak narysował ich autor
Odpisz
Edytowano - 22 kwietnia 2016, 18:47
O, jest Sekhmet. Tak na marginesie, bardzo krwawa z niej bogini, hehe
(Radzę sprawdzić czego jest boginią)
Odpisz
19 czerwca 2016, 10:52
@ghostarcher: Najpierw myślę: "Bogini miesiączki?!". A gdy sprawdzam: "Sechmet (Sachmet, Sachmis) – w mitologii egipskiej bogini wojny, zemsty i chorób, a także bogini opiekuńcza Dolnego Egiptu.". Dlaczego krwawa?
Odpisz
19 czerwca 2016, 13:39
Sama wojna jest krwawa a poza tym z tego co wiem to pierwsze skojarzenie też jest dobre
Odpisz
28 kwietnia 2016, 09:47
lel dlaczego nie ma mitologii greckiej? bogowie sie fochną
Odpisz
22 kwietnia 2016, 22:28
gówno
Odpisz
13 kwietnia 2016, 14:25
Lol, miałam Gichy'iego Manitou na polskim.
Odpisz
7 kwietnia 2016, 06:36
Moi ulubieni bogowie to bogowie hawajscy(¤{}¤)
_____ |_____
|
|
|
***
( )
Odpisz
4 kwietnia 2016, 23:52
Quetzalcoatl był pierzastym wężem, a Sachmet to chyba lwica =/
Odpisz
3 kwietnia 2016, 23:56
wyczuwam serię o bogach
Odpisz
3 kwietnia 2016, 23:52
zdziwiło mnie że nie ma tu nordyckich bogów ale fajnie że nie zapomniano o słowiańskich
Odpisz
3 kwietnia 2016, 21:03
zwykły żul z pod biedronki po pijanemu może wymyslec religie . Ktoś wymyśli se boga który daje nieśmiertelność i co będziemy wierzyć w np. patyk?
A do chrześcijaństwa to bóg wymyślił pierwiastki a tak w ogóle to kto stworzył dinozaury ?
Odpisz