Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Jejakpl89

15 kwietnia 2016, 16:19

Polska mogla sie zlaczaczyc z austria i niemcami gdyby nie to ze austria nas zaatakowala potem.ale jezelibysmy im nie pomogli trucja by nas zjechala i by szla dalej po europie.

Avatar FlorencjaBall

22 stycznia 2017, 11:47

@Jejakpl89: A słyszałeś o przyjaźni polsko-tureckiej ?

Avatar TheHunterMikiPL

15 kwietnia 2016, 14:39

Tak na prawdę to by było najrozsądniejsze rozwiązanie, bo przez to wrogowie Polski się wzbogacili a sama Polska nie dostała nawet najmniejszej części z łupu. Gdyby nie pomogali austrii to Polska wiele latwiej by miała poradzić sobie z rozbiorami i inaczej by się potoczyła nawet 2 wojna światowa.

Avatar
Konto usunięte

Edytowano - 15 kwietnia 2016, 14:46

@TheHunterMikiPL: Niewiadomo czy doszło by do 1 wojny światowej.
Ewentualnie by Turcy podbliby wschodnią Europę.

Avatar TheHunterMikiPL

15 kwietnia 2016, 14:47

Podbiliby pewnie, ale Polski nie, Polska by została, była by silna, Turków potem i tak by ktoś rozpieprzył, a Polska nie byłaby tak wycieńczona przez wojny i rozbiory. Dzisiaj byłaby wiele silniejsza.

Avatar
Konto usunięte

Edytowano - 15 kwietnia 2016, 14:50

@TheHunterMikiPL: Jednak jestem pewien że Turcy zabrali by nam co najmniej południe część kraju ponadto już wtedy Polska chyliła się ku upadkowi.

Avatar TheHunterMikiPL

15 kwietnia 2016, 15:04

Polska pokonała Turków pod wiedniem i nie tylko... Poradziła by sobie.

Avatar
Konto usunięte

15 kwietnia 2016, 15:35

@TheHunterMikiPL: Liberum Veto

Avatar
Konto usunięte

15 kwietnia 2016, 17:37

Kandydat na króla ma świetne preferencje wszyscy na niego głosują.
A to se walnę Liberum Veto, I nima Króla.

Avatar Sir_Snoge

15 kwietnia 2016, 23:55

Veto nie obowiązywało na wolnych elekcjach. Jak by to miało funkcjonować?

Avatar
Konto usunięte

16 kwietnia 2016, 07:34

@Sir_Snoge: Nawet jeśli, to zasada jednomyślności to beznadziejny pomysł.

Avatar zjadacz_pieroguf

11 lutego 2019, 13:39

@TheHunterMikiPL: ktoś by podbił
Właśnie nie jakby zajęła Europę Turcja to by podbiła Polskę bo byłoby potężniejsi
Poza tym kto miał uratować świat

Avatar Polak123pl

25 marca 2016, 11:44

W zamian za obronienie Europy dostaliśmy tylko kamienice we Wiedniu

Avatar
Konto usunięte

25 marca 2016, 11:56

@Polak123pl: Bo nasze gówniane władze nic więcej nie chciały.

Avatar KacperUE

25 marca 2016, 12:21

widisz...

Avatar
Konto usunięte

25 marca 2016, 12:39

@Polak123pl: Ale to nie Polacy obronili Wiedeń. Były to wojska z całej Europy którymi Sobieski po prostu przewodził.

Avatar Polak123pl

25 marca 2016, 14:04

Głównie wojsko polskie i było jeszcze małe i z tego co pamiętam słabe wojsko niemieckie i austriackie

Avatar
Konto usunięte

25 marca 2016, 14:12

@Polak123pl: Były to wojska Polsko-Austriacko-Bawarsko-Niemiecko-Saksońsko-Frankońsko-Szwabsko-Bawarskie. Na około 70 tysięcy żołnierzy tylko około 25 tyś. było polskie.

Avatar Polak123pl

25 marca 2016, 14:16

Dobra spojrzałem do wikipedii i zwracam honor

Avatar
Konto usunięte

15 kwietnia 2016, 14:48

Wtedy jeszcze nie było Niemiec, tylko rozbite na dziesiątki państw Święte Cesarstwo Rzymskie.

Avatar Dark_Dante

15 kwietnia 2016, 14:30

Sobieski, gdzie ty jesteś, do cholery?! Potrzebujemy cię! Cała Europa cię potrzebuje!

Avatar Nazi_Germany

25 marca 2016, 11:21

Patrząc z perspektywy czasu szkoda, że tak nie zrobił.

Avatar
Konto usunięte

25 marca 2016, 11:42

@Nazi_Germany: Gadalbys teraz prawdopodobnie po Turecku.

Avatar Nazi_Germany

25 marca 2016, 12:10


Połowa Europy gadałaby owszem po turecku, a druga po polsku gdybyśmy się z Turkami dogadali.

Avatar
Konto usunięte

25 marca 2016, 12:12

@Nazi_Germany: Dogadali się? W świecie nie ma terminu "dogadać się". Każda strona ponosi stratę, i jest to tylko na chwilę.

Avatar Brind

25 marca 2016, 13:01

@Nazi_Germany: W tamtych czasach liczyły się nie tylko interesy ale rownież wartości, wiec raczej byśmy sie nie dogadali

Avatar
Konto usunięte

15 kwietnia 2016, 14:57

@Brind: W końcu żaden muzułmanin nie śmiał by nawet próbować dogadywać się z Chrześcijanami i na odwrot.

Avatar Brind

15 kwietnia 2016, 17:15

chodzi o to, że Sobieski ratował chrześcijaństwo (był chrześcijaninem). Tak samo muzułmanie dążyli do podbicia Watykanu i całej chrześcijańskiej Europy do której Rzeczpospolita również należała. gdybysmy nie pomogli austryjaką to raczej nie moglibyśmy liczyć na wygraną z Turcją. ale im pomogliśmy i odwdzięczyli się nam 100 latami zaborów. Tak czy inaczej byliśmy z góry przegranymi.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Dwa oblicza

Były nóżki, nie ma nóżek

Niezniszczalne

Fajnie że odpowiedzieli

Jest taka skromna...

Angielskie śmieszki

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka