Obronił Europę przed Turkami
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Nie są aż takie pyszne
Jak myślicie, skąd się tam wziął?
Szybki jak błyskawica
Angielskie śmieszki
To będzie bolało
Jakby trochę nie fair
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież27 września 2016, 17:17
więcej niż kilku
Odpisz
26 września 2016, 21:55
Nawet gdybyś ch*j wie co robił, to i tak zapamiętają cię z tych złej strony...
Odpisz
Edytowano - 26 września 2016, 21:44
kilku....jeśli pomnożymy to "kilku" razy 500 to tak, nadział kilka osób
Odpisz
24 września 2016, 21:56
"kilku"
Odpisz
24 września 2016, 23:28
oj tam Turków trzeba było przestraszyć trochę setkami ich towarzyszy
a tamci bojarzy zasłużyli sobie za kolaborację z Osmanami
Odpisz
25 września 2016, 07:41
tysięcy...
Odpisz
26 września 2016, 16:49
@ponczeq: 30 tysięcy.
Odpisz
26 września 2016, 18:04
30 tysięcy pali to najpewniej mit wymyślony przez Państwo Papieskie. W rzeczywistości było ich o wiele mniej, jednak nadal sporo.
Odpisz
Edytowano - 26 września 2016, 18:06
Wiem, podobno liczba jest mocno zawyżona.
Najpewniej max 10 tysięcy.
Co i tak miało ogromny wpływ na decyzję o wycofaniu się Mehmeta II z Rumunii.
Może to co zrobił, było okrutne, jednak dzięki temu, uchronił Transylwanię, Węgry i Mołdawię przed Tuekami.
Odpisz
26 września 2016, 18:22
Dokładnie, ale potem i tak Siedmiogrodzkie i Mołdawskie ścierwo się przyłączyło do Osmanów
Odpisz
26 września 2016, 20:52
Kara tak okrutna, że odechce się komuś nawet próbować, jest dobrą karą.
Odpisz
26 września 2016, 18:46
Odpisz
26 września 2016, 17:25
Ahhh... i jak tu go nie lubić? Nie dość, że kebabów nie przepuścił to jeszcze kilku ziomków na palik nadział.
Odpisz
26 września 2016, 18:35
@GalenMarek: Czyli sam zrobił kilka "kebabów". XD
Odpisz
26 września 2016, 17:44
Nie rozumiem co nabijanie wrogów na pal ma do bycia tyranem. A o to, żeby go o satanizm podejrzewać, to pierwsze słyszę.
Odpisz
26 września 2016, 17:54
Był uważany za wampira.
Odpisz
26 września 2016, 17:56
Za wampira to był uważany w średniowieczu. Ale w średniowieczu wierzono także że Jezus z Nazaretu był biały oraz że Słońce krąży wokół Ziemi.
Odpisz
26 września 2016, 17:58
(A Żydzi nie są Biali?).
Wampiry łączono z diabłem, co uważano za satanizm.
Odpisz
26 września 2016, 18:12
Chodziło mi o jasną skórę, a nie białą rasę, a trudno żeby na terenach bliskiego wschodu mieć jasną skórę.
Zresztą jak już mówiłem: Liczą się dla mnie tylko przekonania o wampiryzmie/satanizmie Władzia w trakcie lub po epoce renesansu
Odpisz
26 września 2016, 18:13
Cóż, najwyraźniej przesadził z nabijaniem na pale. (Stąd ma przydomek Palownik)
Odpisz
Edytowano - 26 września 2016, 17:40
"kilku" - kilkuset jak nie tysięcy, wiecie skąd wzięły się żarty typu:
Co zrobić, żeby wszyscy byli szczęśliwi - zabić nieszczęśliwych ?
Vlad zaprosił niegdyś do swojego pałacu chorych i bezdomnych na ucztę, podczas uczty wyszedł, zostawiając pałac w ogniu, nikt z gości nie przeżył.
A i jeszcze częstowanie swoich wrogów palcami ich dzieci na obiadkach w śród nabitych na pal ludzi
Odpisz
26 września 2016, 18:02
@Frogimen: Rzeczywiście lubił nabijać wrogów na pal jednak obie informacje są najpewniej wyssane z palca bo Państwo Papieskie oraz później choćby Ivan Groźny lubili rozsiewać o nim plotki, choćby to dzięki posłańcowi Papieskiemu powstał mit o "Dziesiątkach tysięcy pali przy drodze". Groźny natomiast rozsiewał propagandę o Vladzie by utrzymać wśród Bojarów porządek.
Większość informacji o tym jakim on tyranem nie był i jak to nie palił matek z dziećmi przybitych do pala jest fałszywa i powstała by go oczernić.
Odpisz
26 września 2016, 16:52
Ciekawostka.
Pewnego razu, Vlad razem z armią przebrani za Janczarów, nocą napadł na Sułtański obóz, w trakcie walk, podpalono nawet obóz Sułtana.
Walki trwały do Rana.
Rano okazało się że Vlad razem z armią, opuścił obóz jeszcze w nocy, a przez resztę czasu Turcy bili się między sobą.
Straty Wołotów wynosiła kilku ludzi, zaś po stronie Turcji Kilka tysięcy.
I jeszcze ten pali Las!
Odpisz
26 września 2016, 17:31
Namiot Sułtana*
Odpisz
25 września 2016, 08:48
Aż im łaskotał kręgosłup
Odpisz
24 września 2016, 22:05
Został tak wykreowany ponieważ został zdradzony przez swojego "przyjaciela" kandydata na króla Rumunii i ten oto Król pożyczył pieniądze od samego papieża niby na pomoc Vladowi, a tak naprawdę za te pieniądze przekupił brata, który zrzekł się prawa do tronu i żeby nie było że król ukradł te pieniądze to wykreował Vlada na potwora za co siedział zamknięty w klasztorze, zanim znów Król go wezwał do walki gdzie zginął(nikt nie wie w jaki sposób).
Odpisz
24 września 2016, 22:10
@Hyberius: Nie, został tak wykreowany między innymi gdy jego wojska cofające się w głąb jego kraju przed Turkami zostawili po sobie na drodze nabitych na pal wziętych wcześniej nabitych na pal osmańskich jeńców żeby zasiać strach w szeregach armii sułtana.
Odpisz
24 września 2016, 22:24
@Majestatyczny_Mors: Dlatego został nazwany Vladem Palownikiem, ale Vladem Dracula został z tego powodu co napisałem.
Odpisz
24 września 2016, 22:13
Odpisz
24 września 2016, 21:38
Biedny Vładek.
Odpisz