Polskie Fakty: Rozbiór Polski
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Azjatycki mistrz
Mało znany szczegół
Dwa różne spojrzenia
Brawo za czujność!
Zawsze coś
Jedna wioska nadal stawia opór najeźdźcom
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież14 stycznia 2017, 13:39
Kiedy przybędzie ambasador Lechistanu?.
Odpisz
13 lipca 2017, 19:39
@wredniak: Jest chory, dziś nie przyjdzie.
Odpisz
7 stycznia 2018, 20:52
@Raczysko: Przez tyle lat?
Odpisz
7 stycznia 2018, 23:23
był chory przez 123 lata i dalej choruje
Odpisz
8 stycznia 2018, 11:25
@Raczysko: Co paliłeś?
Odpisz
9 stycznia 2018, 01:06
tak
Odpisz
9 stycznia 2018, 14:57
@Raczysko: To gdzie jest nasz ulubiony atmosferator? Przepraszam ambasador.
Odpisz
10 stycznia 2018, 00:22
tak
Odpisz
10 stycznia 2018, 11:30
@Raczysko: Temu panu już dziękujemy dowiedziałem się, że były rozbiory.
Odpisz
15 stycznia 2017, 18:52
Tak, tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Turcy aka Ottomani tylko chcieli powrotu swoich najlepszych kolegów na mapy. Nie, nie to nie miało związku z powrotem równowagi sił oraz graniu na nosie Rosji która była bardzo niebezpieczna dla nich w tamtym okresie. Nie, nie to pewnie dlatego że się bali powrotu husarii (✌ ゚ ∀ ゚)☞
Odpisz
8 stycznia 2017, 16:59
a nie zrobili tego, bo nie mieli przypadkiem konfliktu z Rosją?
Odpisz
14 stycznia 2017, 19:46
@BudowniczyMakaronu: tak (choć nie pamiętam czy to była Rosja czy Austria), ale to na ogół się przemilcza, bo wtedy ten fakt nie powoduje już takiej "dumy z Polski". ;]
Odpisz
14 stycznia 2017, 20:17
@BudowniczyMakaronu: Do tego Rosja zajęła najwięcej ziem Polsce, więc Imperium chciało zrobić "na złość".
Odpisz
14 stycznia 2017, 15:22
Czy to nie fragment filmu od ambasady w Kanadzie?
Odpisz
8 stycznia 2017, 15:37
Czekam na mniej znane fakty.
Odpisz
14 stycznia 2017, 13:04
Mieszko I umarł
Odpisz
14 stycznia 2017, 13:11
Kazimierz Wielki tak naprawdę miał około 170 centymetrów wzrostu.
Odpisz
14 stycznia 2017, 13:25
@Hank1212: Jak na tamte czasy to dużo.
Ale to nie dlatego dostał ten przydomek.
Po prostu był świetnym królem.
Odbił Polskę od dna.
Odpisz
14 stycznia 2017, 13:37
Podczas wojny krymskiej liczba żołnierzy zmarłych od zakażeń była równa zabitym w walce
Odpisz
14 stycznia 2017, 13:40
Otton III objął tron Niemiec jako 3-latek.
Odpisz
14 stycznia 2017, 13:43
@antekk5: Jagiełło wziął ślub z Jadwigą, córką Ludwika Andegaweńskiego.
Odpisz
14 stycznia 2017, 13:55
@Kolofgen21: Car Iwan IV Groźny zmarł w 1584 podczas gry w szachy. Szach-mat.
(wiem, suchar raczej słaby)
Odpisz
14 stycznia 2017, 15:17
@antekk5: Wladyslaw Lokietek miał 130 cm wzrostu
Odpisz
14 stycznia 2017, 13:18
a co ciekawe dalej duża częsć turków ma do nas szacunek
( powodem była obrona wiednia)
Odpisz
14 stycznia 2017, 13:14
Jakby nikt tego nie widział.
Odpisz
8 stycznia 2017, 19:47
"Polish facts"
Nie uznaję.
Odpisz
8 stycznia 2017, 15:59
Nieprawda. Oprócz Imperium Osmańskiego rozbiorów Polski nie uznała jeszcze Persja, z którą notabene mieliśmy sojusz i prowadziliśmy żywą współpracę.
Odpisz
8 stycznia 2017, 16:00
@Nanook: Presja to faktycznie bardzo znaczące państwo :v
Odpisz
Edytowano - 8 stycznia 2017, 16:19
@Mleczak41: Presja znaczącym państwem nie jest, ale Persja już owszem, jest znaczącym państwem i to znacznie :)
Chyba, że próbujesz mi wmówić, że państwo większe od Rzeczypospolitej Obojga Narodów rozciągające się przez całą wyżynę Irańską aż do Indii zahaczając jeszcze o cały półwysep Arabski, z licznym wojskiem i ogromnym potencjałem militarnym, przez które przechodzi jedwabny szlak i inne ważne szlaki handlowe jest nieważnym państwem... Wtedy będę musiał cię wyśmiać.
Odpisz
8 stycznia 2017, 17:02
@Nanook: Pod koniec XVIII i w XIX wieku Persja przegrywała wojny z państwami europejskimi przez co straciła pełną niezależność. Ich wojska może i były liczne ale przestarzałe i źle zorganizowane a jedyne nadające się do walki oddziały były dowodzone i stworzone przez Rosjan.
PS. Mój telefon nie zna słowa Persja D:
Odpisz
8 stycznia 2017, 17:56
@Mleczak41: Co nie zmienia faktu, że nazwanie tego kraju mało znaczącym to duże niedopatrzenie.
Odpisz
8 stycznia 2017, 17:19
Ambasador z Lechistanu nie mógł przybyć
Odpisz
8 stycznia 2017, 15:37
Pewnie wyjdę na głupka, ale uważam że nie uznanie rozbiorów jest jak uznawanie istnienia jakiejś planety, która w rzeczywistości nie istnieje.
Odpisz
8 stycznia 2017, 15:38
Chyba bardziej chodzi o to, że na mapach, Polska albo była pod okupacją, albo uznawali Królestwo Polskie jako odrębne państwo.
Odpisz
Edytowano - 8 stycznia 2017, 16:29
tu chodzi po prostu o pokazanie na arenie miedzynarodowej ze nie zgadzamy sie na takie zachowanie
to znaczy po prostu
ziomek potepiam cie
Odpisz
8 stycznia 2017, 16:10
To jak te znicze internetowe, "o, umar, zamieścimy go na mapie tak czy siak #solidaryzacja xdd"
Odpisz
8 stycznia 2017, 16:00
Mówili że "ambasador z Polski nie mógł przybyć"
Odpisz
8 stycznia 2017, 15:35
znane
Odpisz
8 stycznia 2017, 15:58
@polandball1: ja nie wiedziałem
Odpisz