Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Młodzi gniewni
Nie są aż takie pyszne
Najwspanialszy spośród przedmiotów
Tylko dzięki temu mega wulkany pod Polską nie wybuchają
Dobrze czasem się oderwać
Można, tylko trzeba wstawać rano
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież18 stycznia 2018, 17:37
fapanie do postaci z anime - wyższy poziom
Odpisz
22 lutego 2017, 22:06
Mnie jakoś tak ostatnio zainteresowały bryły 4-wymiarowe
Odpisz
Edytowano - 22 lutego 2017, 23:23
@Pandzianikki: Figury*
Odpisz
22 lutego 2017, 23:23
@Pandzianikki: Ponoć 4wymiar to widzenie co się stanie w przyszłości i przeszłości na raz,czyli widzisz całe życie,nie wiem o co ci chodzi z tymi bryłami, chyba że źle coś pojmuje
Odpisz
22 lutego 2017, 23:25
@Pandzianikki:
Odpisz
22 lutego 2017, 23:29
@Marequel: Poprawka,tam nie powinno być w ogóle mózgu
Odpisz
22 lutego 2017, 23:49
Racja,żyjemy w 4 wymiarach:3 przestrzenne + czas
Ale mi akurat chodziło o,przykładowo hipersześcian czterowymiarowy.
Sam do końca tego nie rozumiem,więc ci nie wytłumaczę.
Jak chcesz to w necie sprawdź,czy coś.
>google "4 wymiar"
>link z geekweek,pierwszy filmik
Stąd próbowałem ogarnąć o co chodzi,może ci trochę wytłumaczyć
Sam ledwo zacząłem rozumieć przy 2-3 razie
Odpisz
23 lutego 2017, 00:00
@Pandzianikki: patrząc na niektóre hipotezy naukowe to nawet więcej
Odpisz
23 lutego 2017, 00:23
@Marequel: Dokładnie tak! Obrazowanie trójwymiarowe jest jedynie tym, co używamy w praktyce. Wymiarów przestrzennych może być trochę więcej, a czasowych nawet nieskończenie wiele.
Odpisz
23 lutego 2017, 00:28
@Pandzianikki: Możesz poczytać też trochę o trójkącie Pascala. Każdy kolejny "skośny rząd" to następny wymiar :V
Odpisz
23 lutego 2017, 07:00
@Kolikon: Dziękuję,sprawdzę
Odpisz
23 lutego 2017, 07:43
@Kolikon: Z kolei w pewnym sensie trójkąt sierpińskiego jest log2(3) = 1,585... wymiarowy.
(Więcej tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=gB9n2gHsHN4&ab_channel=3Blue1Brown)
Odpisz
23 lutego 2017, 07:49
@Kolikon: Za to trójkąt Sierpińskiego jest w pewnym sensie log2(3) = 1,585... wymiarowy :)
(Wiecej o tym na youtubie: /watch?v=gB9n2gHsHN4&ab_channel=3Blue1Brown)
Odpisz
23 lutego 2017, 01:28
Spokojnie FD, nie denerwuj się, to ma iść w złym kierunku...
Odpisz
22 lutego 2017, 23:56
A ja "lubię" 3D facetów, właściwie to jednego...
Odpisz
22 lutego 2017, 21:13
Masz coś do waifu?
Odpisz
22 lutego 2017, 21:14
@hubikstkj: To masz coś do mnie
Odpisz
22 lutego 2017, 21:56
@hubikstkj: To uczucie kiedy ludzie nie rozumieją ironii i dostajesz czerwone.
Odpisz
22 lutego 2017, 22:33
@hubikstkj: ten moment kiedy pie**olisz głupoty nie na temat nie rozumiejąc obrazka i dostajesz czerwone
Odpisz
22 lutego 2017, 22:34
Dziewczyny 2D to nie przypadkiem również waifu?
Odpisz
22 lutego 2017, 22:35
Naprawdę nie chcę wywoływać kłótni czy coś, więc po prostu zapomnijmy o sprawie. Ok?
Odpisz
22 lutego 2017, 22:35
@hubikstkj: tak, ale nigdzie nie powiedział że "ma coś" do waifu
Odpisz
22 lutego 2017, 22:36
@hubikstkj: chociaż pewnie ma ale pociąg
Odpisz
22 lutego 2017, 22:45
Z pewnego ironicznego punktu widzenia obrazek mówi że lubienie 2D dziewczyn jest głupsze niż lubienie tych paru innych rzeczy. Więc z pewnego ironicznego punktu widzenia jest to obrażanie 2D dziewczyn. Chciałbym jeszcze podkreślić na wszelki wypadek iż użyłem w tym komentarzu słowa "ironia". Naprawdę jestem miłą osobą i nie chcę się kłócić o taką głupotę.
Odpisz
22 lutego 2017, 22:47
@hubikstkj: w tym memie chodzi o to że im wyżej postawione tym gorsze
Odpisz
22 lutego 2017, 22:49
No wiem. Właśnie o tym mówię że według obrazka 2D dziewczynki są gorsze. Masz ode mnie zielone na zgodę i myślę że sprawa wyjaśniona.
Odpisz
22 lutego 2017, 22:52
@hubikstkj: ok
Odpisz
22 lutego 2017, 22:53
@hubikstkj: Kolejny dzień bez wywoływania kłótni w komentarzach *klepie się po ramieniu i mówi do siebie* dobra robota Hubert. Naprawdę dobra.
Odpisz
22 lutego 2017, 23:07
@hubikstkj: owo
Odpisz
Edytowano - 22 lutego 2017, 23:18
Jakby nie rozumiem celu tego skrótu/buźki. Jeżeli chodzi o emotikony i skróty typu "thx" i "lmao" to jestem trochę zacofany. Byłbym niezmiernie wdzięczny gdybyś mi wyjaśniła co chciałaś powiedzieć za pomocą tego znaczka.
Odpisz
22 lutego 2017, 23:42
@hubikstkj: to jest bużka i czemu ludzie 2017 dalej nie patrzą na imiona obok nicków xD
Odpisz
22 lutego 2017, 23:46
Nie wiem. Takie jest jejowe życie
Odpisz
22 lutego 2017, 22:35
jestem na etapie lubienia 3d "pułapek"
Odpisz
22 lutego 2017, 22:31
AHA.
Odpisz
16 lutego 2017, 20:08
A co z obiektami zerowymiarowymi?
Odpisz
16 lutego 2017, 20:11
@Marequel:
Odpisz
16 lutego 2017, 20:15
@Marequel: Jaki obirkt jest zero wymiarowy?
Odpisz
16 lutego 2017, 20:16
@pan_hejter: Nie ma go
Odpisz
16 lutego 2017, 20:29
@pan_hejter: Cycki typowej gimbuski
Odpisz
Edytowano - 16 lutego 2017, 20:52
*zagląda pod koszulkę*.... dzięki tej... :c
Odpisz
16 lutego 2017, 22:16
@pan_hejter: punkt/pojedynczy atom. Nie ma długości, szerokości, ani grubości.
Odpisz
16 lutego 2017, 22:18
@Marequel: czyli w odróżnieniu od piersi przeciętnych trzynastolatek, istnieje i jest możliwy do zaobserwowania
Odpisz
Edytowano - 16 lutego 2017, 22:36
@Marequel: atom w zależności od położenia w tablicy ma pewien promie,.. Nawet elektron ma rozmiar. A to najmniejsza nie podzielna cząsteczka. Jeżeli coś nie istnieje w żadnym wymiarze. To pp prostu nie istnieje
Odpisz
16 lutego 2017, 22:54
@pan_hejter: oj tam nie przesadzajmy. Długość pojedyńczego atomu to praktycznie żadna długość.
Odpisz
16 lutego 2017, 22:56
@pan_hejter: z resztą nie aż tak do końca najmniejsza. Dochodzą jeszcze teorie strun i inne tego typu podobne teorie. Niemal napewno znajdzie się coś mniejszego od elektronu
Odpisz
16 lutego 2017, 22:58
@Marequel: ale jakaś. Skoro zaokrąglamy to do zera to w suie nie istniejesz bo składasz się praktycznie z niczego bo nawet nieskończiność × 0 to zero. Tak naprawde obiekty 1D i 0D nie mogą istnieć w naszym świecie.
P.S nigdy nie mów chemikowi że atom to nic takiego.
Odpisz
Edytowano - 16 lutego 2017, 22:59
@Marequel: nie, nie znajdzie. Jak na razie elektrony są niepodzielne. Dopóki tego się nie zrobi doputy nie będzie mniejszego elementu. Teoria strun jest już praktycznie obalona. Ogólnie teorie w fizyce kwantowej dzielą się na prawie pewne i prawdobodobne.
Odpisz
17 lutego 2017, 06:50
@CrazyMe: Nie chodziło mi o ciebie.
Odpisz
17 lutego 2017, 09:40
@pan_hejter: nie jest to zbyt dobre podejście. Jeśli już to bardziej:
Na obecnym etapie rozwoju nauki nie zapowiada się żeby było możliwe znalezienie czegoś mniejszego.
Odpisz
Edytowano - 17 lutego 2017, 14:46
@Marequel: ale to i tak będzue miało masę. Bo widzisz wychodząc z założenia E = mc^2 to istnieje prawdopodobieństwo że elektron rozpadnia się jedynie na energię nic więcej. A póki nie będzie dowidów póty elektron jest niepodzielny koniec kropka.
Odpisz
17 lutego 2017, 16:20
@pan_hejter: Tylko że jeśli aż tak bardzo chcesz się tak bardzo trzymać tego równania i nie chcesz opisywać ruchów bardzo masywnych obiektów to wygląda ono bardziej tak: E^2=(mc^2)^2+(pc)^2. A jak mówiłem wcześniej. Podejście ,,aktualnie nie ma dowodów=absolunie nie może to być prawda" jest głupie
Odpisz
Edytowano - 17 lutego 2017, 16:57
@Marequel: O wiele lepsza niż twoje "nie ma dowodów za więc prawdobodobieństwo jest skrajnie niskie ale użyje jako przykładu bo nie mam argumentów" i ważne jest przesłanie wzoru czyli zgromadzona energia jest w stanie stworzyć masę.
Odpisz
17 lutego 2017, 19:04
@pan_hejter: twierdzę to dlatego że piszesz to z taką pewnością jakby teorie naukowe miały taką siłę jak gdyby Ziemia dalej stanowiłaby centrum wszechświata gdyby Komernik swojej nie napisał. W nauce nic nie jest na 100% pewne. A z resztą już walić te elektrony. Jak mówiłem wcześniej rozmiary jednego atomu to praktycznie długość. Jeden atom więcej czy mniej w powiedzmy krysztale siarki o objętości 1m^3 to żadna różnica.
Odpisz
22 lutego 2017, 21:17
@CrazyMe: Na pocieszenie powiem że rozmiar piersi jest mało ważny. Liczy się to co jest w środku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odpisz
22 lutego 2017, 21:40
@pan_hejter: neutrino elektronowe jest mniejsze od elektronu
Odpisz
22 lutego 2017, 21:51
@hubikstkj: taka np. nerka jest sporo warta. A serce jeszcze więcej
Odpisz
16 lutego 2017, 23:09
Ja ta trzecia opcja :v
Odpisz
16 lutego 2017, 21:28
ok, konia z rzędem dla człowieka, który wytłumaczy co to jednowymiarowa regresja liniowa
Odpisz
16 lutego 2017, 22:21
@dopefish: to obiekt o zerowej grubości i szerogości, ale o określonej długości większej niż 0.
Odpisz
16 lutego 2017, 22:11
co ku*wa !?
Odpisz
16 lutego 2017, 20:58
Jestem podczas fazy "lubienie chłopców 2D"
Odpisz
16 lutego 2017, 21:00
same
Odpisz
16 lutego 2017, 21:02
nie mogę się doczekać jakiejś pięknej 1-wymiarowej regresji liniowej która każe mi się zastanowić nad moją orientacją.
Odpisz
Edytowano - 16 lutego 2017, 20:06
Niby lubię dziewczyny, ale trzepać tylko do Hentai (Yaoi).
Odpisz
16 lutego 2017, 20:16
@xAzumiKx: Yaoi są z chłopakami
Odpisz
16 lutego 2017, 20:46
@xAzumiKx: Chodziło o Yuri :P
Odpisz
16 lutego 2017, 21:03
Wiem
Odpisz
22 lutego 2017, 22:45
@xAzumiKx: Chce cię poznać *-*
Odpisz