Tak w przybliżeniu może wyglądać nowe godło Polski
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool
Niestety nie dla pracownika banku kiełbasa
Lekko nie będzie
Fergus
Tymi się chodzi
Piłka odbita od balkonika liczy się jako ręka?
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież4 kwietnia 2017, 21:53
dobra, o co znowu chodzi?
Odpisz
4 kwietnia 2017, 21:54
Chodzi o koronę, która wedle tradycji powinna być zamknięta.
Odpisz
4 kwietnia 2017, 21:54
Godło ma zostać zmienione ponieważ nie jest zgodne z zasadami heraldyki
Odpisz
4 kwietnia 2017, 21:56
@czarny_ksienrzyc: Nie tylko korona. Oprócz faktu tradycji otwarta korona symbolizuje uległość, zależność a zamnknięta suwerenność.
Odpisz
4 kwietnia 2017, 21:59
@krasnykrasnoludek: Dodatkowo zamknięta korona ma związek z pozycją Polski za czasów Zygmunta Starego, kiedy to nasze państwo miało aspiracje do statusu cesarstwa.
Odpisz
Edytowano - 4 kwietnia 2017, 22:18
@czarny_ksienrzyc: Jakiej to niby tradycji? Polski orzeł miał koronę otwartą nieprzerwanie od początków dynastii Piastów aż powstania podległego Francji, Księstwa Warszawskiego w 1807 roku i potem w herbie Królestwa Polskiego zależnego od Rosji również była ona zamknięta. To jest jakieś 900 lat! I ktoś chce zmieniać tę tradycję nie wiedzieć czemu... Następnie się to zmieniało, czasem była zamknięta, czasem otwarta, a czasami w ogóle jej nie było.
W każdym razie tradycja właśnie nakazuje raczej pozostawienie korony otwartej tak jak to było kiedyś za czasów świetności Polski.
Odpisz
4 kwietnia 2017, 22:21
@Nanook: Szczerze mówiąc, częściej spotykałem się z koroną zamkniętą, ale zapewne masz rację...
Odpisz
4 kwietnia 2017, 22:25
@Nanook: Możesz mieć racje jednak myśle że chodzi głównie o to co w heraldyce przedstawia korona otwarta...
Odpisz
4 kwietnia 2017, 22:34
@Nanook: Orzeł jak nie miał korony zamkniętej, to na tarczy widniała korona zamknięta.
Odpisz
4 kwietnia 2017, 22:34
@krasnykrasnoludek: No kurczę patrz, przez 900 lat żaden historyk ani artysta się nie ogarnął, że przez nasze godło jesteśmy podległym krajem :v
Zresztą właściwie skąd masz taką informację, że korona otwarta oznacza uległość? Bo jak tak np. patrzę na herby innych państw europejskich to strasznie dużo mamy państw uległych w tej Europie. Taka Austria, Czechy, Finlandia czy powiedzmy Serbia też koronę otwartą mają i nikt nie lamentuje. Jak dla mnie to nie ma po co sobie wymyślać kolejnych problemów na siłę zwłaszcza w przypadku tak błahej rzeczy jaką jest korona w godle.
Odpisz
4 kwietnia 2017, 22:37
@Nanook: Informacja zaczerpnięta z zasad ustalonych przez heraldyków
Odpisz
4 kwietnia 2017, 22:40
@Hartmann: Nie zawsze. Nie było to regułą, ale masz rację. Niesłusznie napisałem, że trwało to nieprzerwanie. W każdym razie mowa jest o godle Polski, a nie o herbie. Tak że wzmianka o tym, że nad godłem znajdowała się korona, choć prawdziwa, jest niepotrzebna. Ale dziękuję za dodanie cegiełki wiedzy ;)
Odpisz
9 kwietnia 2017, 21:04
@Nanook: Aż tak cię to boli że mogą zamknąć koronę ? Z resztą co do tego że powiedziałeś że były czasy że orzeł był bez korony, to był PRL... Do połowy PRL-u walczyli też wyklęci. Właśnie na początku tej ujmę to "wojny" można było rozpoznać AK od AL w ciekawy sposób. Otóż AKowcy mieli orzełka z koroną na nakryciach głowy, armia ludowa nie.
Odpisz
9 kwietnia 2017, 21:16
@panther500: Cóż, niektórzy mogą mieć ból czterech liter nie będących żabą o to, że wdg. jakichśtam zasad czy tradycji na koronie zamkniętej winien być krzyż, a Polska to nie 100% chrześcijańskie państwo
Odpisz
9 kwietnia 2017, 21:19
@FirankaMipinska: I co z tego, że nie jest ? Jest to element naszej historii i tradycji i należy go szanować i przedłużać.
Odpisz
9 kwietnia 2017, 21:31
@panther500: Och nie. Mnie nic nie boli, ale dziękuję za troskę. :)
Odpisz
9 kwietnia 2017, 22:29
@Nanook: Boli cię i to mocno, a dokładniej twoje wiecznie spięte na temat wszystkiego 4 litery... Polecam fastum czy coś.
Odpisz
9 kwietnia 2017, 22:32
@panther500: Yhm.
Odpisz
13 listopada 2018, 14:15
@czarny_ksienrzyc: wiem, że outdated, ale dodam, że taka zasada nigdy nie obowiązywała w polskiej heraldyce. Ponadto otwarta korona obowiązywała w czasach polskiego Złotego Wieku, kiedy byliśmy potęgą polityczną i militarną. A dla odmiany zamknięta z krzyżem obowiązywała w czasach Księstwa Warszawskiego, kiedy o jakiejkolwiek suwerenności nie mogło być mowy.
Odpisz
4 kwietnia 2017, 21:57
Jak dla mnie godłem może być nawet gruchacz, i tak to nic nie zmienia w moim życiu
Odpisz
9 kwietnia 2017, 20:09
Masz bardzo normistyczne podejście.
Odpisz
9 kwietnia 2017, 20:15
Je**ny kosmopolita!
Odpisz
9 kwietnia 2017, 20:25
@YouVlog: Co masz do kosmopolitów, ośle?
Odpisz
9 kwietnia 2017, 20:47
@darcus: Co masz do osłów, żabo?
Odpisz
9 kwietnia 2017, 20:58
@kacper1411: masz coś do żab sałato?
Odpisz
9 kwietnia 2017, 20:58
@kacper1411: co masz do żab, pingwinie?
Odpisz
9 kwietnia 2017, 20:59
@DobryKomuch: byłeś szybszy o sekundę ;-;
Odpisz
9 kwietnia 2017, 21:34
@Sarux: Co masz do pingwinów, ziemniaku?
Odpisz
9 kwietnia 2017, 21:43
@darcus: Ich poglądy są sprzeczne z moimi.
Odpisz
9 kwietnia 2017, 21:44
@YouVlog: Rozwiń temat.
Odpisz
9 kwietnia 2017, 21:55
@YouVlog: Niech zgadnę, patriota? Phi...
Odpisz
9 kwietnia 2017, 22:41
@YouVlog: Dobrze ci radzę, nie wyrażaj swoich poglądów przy wielkich ludziach, których to razi w oczy przynależność do czegoś.
Odpisz
9 kwietnia 2017, 23:05
@darcus: Patriota?
A no tak.
Nazwać kogoś w tych czasach patriotą to obelga prawie tak duża jak nazwanie kogoś normalnym.
Zapomniałem w jakich czasach żyjemy.
Odpisz
9 kwietnia 2017, 23:10
@YouVlog: W całkiem ciekawych.
Odpisz
9 kwietnia 2017, 23:12
@darcus: Też prawda.
Odpisz
10 kwietnia 2017, 03:37
@YouVlog: Dla małego szarego człowieka to rzeczywiście nic nie znaczący aspekt. Co Ci po orle białym czy czarnym kruku w godle. Ważne byś miał za co żyć i by Cię nie wyzyskiwano. Od setek lat pod takimi pretekstami ochrony jakiś ideałów mordowali się bracia zza miedzy, byleby przekonać innych że jest słabszy/gorszy.
Odpisz
10 kwietnia 2017, 06:50
@Mnich1: Ale jednak ma to dla mnie znaczenie.
Odpisz
10 kwietnia 2017, 07:27
@YouVlog: Kosmopolita, bo nie obchodzi mnie jakie jest godło? Raczej nie jest to dobre określenie w tym miejscu.
Chociaż kosmopolitą i tak jestem
Odpisz
10 kwietnia 2017, 07:31
@darcus: Patrioci są potrzebni i o tym trzeba pamiętać. Nie mówię o osobach które nucąc hymn idą wtłuc funkcjonariuszom policji. Chociaż oni gdyby był jakiś konflikt zbrojny byliby pierwsi do walki. Mówię o osobach które dbają o to by Polska była Polską eg. uczciwi ludzie, którzy płacą podatki w Polsce. Osobiście raczej jestem zwolennikiem kosmopolityzmu.
Odpisz
10 kwietnia 2017, 10:03
@SHAWSHANK: Jest różnica pomiędzy Patriotą, Nacjonalistą i zwykłym dresiarzem JP
Odpisz
10 kwietnia 2017, 12:22
@kozaczeq: Dresiarz jest tępy.
A nacjonalista i patriota to prawie to samo.
Odpisz
10 kwietnia 2017, 12:47
@YouVlog: Czyli jesteś dresiarzem
Odpisz
10 kwietnia 2017, 13:17
@YouVlog: Nie. Patriota chce dobrze dla kraju np. przez dyplomację czy coś takiego a nacjonalista uważa że jego kraj jest najlepszy, wszyscy inni to gówno itp.
Odpisz
10 kwietnia 2017, 13:40
@kozaczeq: No mówię, że prawie to samo.
Odpisz
10 kwietnia 2017, 15:51
@TheLegend27: co masz do ziemniaków ogurasie
Odpisz
10 kwietnia 2017, 23:40
@Hub130602: Co masz do ogórków pantofelku?
Odpisz
22 czerwca 2018, 20:40
@TheLegend27: Co masz do pantofelków, atomie?
Odpisz
17 września 2018, 13:48
@StrusPedziwiatr: Co masz do atomów, kwarku?
Odpisz
23 września 2018, 19:08
@TheLegend27: Co masz do kwarków, leptonie?
Odpisz
23 września 2018, 22:30
@TheLegend27: co masz do pantofelków protiscie?
Odpisz
25 października 2018, 20:28
@Hub130602: Co masz do protistów, wirusie?
Odpisz
9 kwietnia 2017, 20:31
a gdzie tupolew?
Odpisz
10 kwietnia 2017, 10:05
@Maly_KSIAZE: Hehe. Może zaraz zamienia głowę orła na kaczora
Odpisz
10 kwietnia 2017, 18:23
@kozaczeq: tego bym nie zdzierżył..
Odpisz
9 kwietnia 2017, 22:34
czy on pokazuje faka?
Odpisz
9 kwietnia 2017, 20:25
Macie porównanie
Odpisz
9 kwietnia 2017, 22:16
@kuboskixd: nie można tego porównywać bo to tylko prototyp i może się dużo różnic od końcowego wykonania
Odpisz
Edytowano - 9 kwietnia 2017, 22:03
Nienawidzę PiSiorów, ale ten jeden jedyny raz mówię: Polać im!
Odpisz
9 kwietnia 2017, 20:59
To godło jest o wiele ładniejsze od naszego obecnego.
Odpisz
4 kwietnia 2017, 22:50
Nie prawda To będzie prawdziwe godło.
Odpisz
9 kwietnia 2017, 20:26
*nieprawda
Odpisz
9 kwietnia 2017, 20:59
@Myszkapl: *Muszkapl
Odpisz
9 kwietnia 2017, 20:37
Hańba normalnie,taki pi**owaty orzeł,nosz ja pie**ole,jak tak można?
Odpisz
9 kwietnia 2017, 20:33
Wygląda jak z anime.
Odpisz
9 kwietnia 2017, 20:29
2/10.
Odpisz
4 kwietnia 2017, 22:22
A do jakichż to niby reguł heraldycznych polskie godło się nie stosuje?
Odpisz
4 kwietnia 2017, 22:36
@Nanook: 1. Herb powinien być bez cieniowania
2. Tradycja. Czyli korona, szpony, przepaska
3. Wypełnienie tarczy. Dzisiejszy orzeł jest przygotowany pod okrągłą lub owalną tarczę, a nie prostokątną
4. Orzeł jak i tarcza są niesymetryczne
Odpisz
4 kwietnia 2017, 22:53
@Hartmann: Dzięki wielkie. Jeden tylko mały błąd, chodziło ci raczej o godło, a nie o herb.
Odpisz
5 kwietnia 2017, 07:51
@Nanook: Zawsze mi się myli
Odpisz
9 kwietnia 2017, 20:02
@Hartmann: Godło od herbu rózni się tym, że herb jest na tarczy.
Odpisz
9 kwietnia 2017, 20:17
@Hartmann: Niesymetryczna tarcza?
Tak nie można.
Odpisz
9 kwietnia 2017, 20:08
wygląda jak rysunek pomalowany pisakami ale olei
Odpisz
9 kwietnia 2017, 20:09
@Robin515: okei xd
Odpisz
5 kwietnia 2017, 23:03
Piękny orzełek. :O
Odpisz
5 kwietnia 2017, 21:19
A właśnie o tym ostatnio słyszałem.
Odpisz