10 najmłodszych państw na świecie
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Pyrkon pewnie też łączy ludzi
Natychmiast grajcie lepiej, bo jak nie...
Najbardziej realistyczny spośród modów
Jak myślicie, skąd się tam wziął?
Tylko ty możesz rozwiązać tę sprawę Bob
To bilet w jedną stronę skarbie
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież3 marca 2023, 14:08
Gdzie kossowo
Odpisz
19 czerwca 2021, 16:16
Czarnogóra jest moją rówieśniczką :0
Odpisz
10 lipca 2017, 20:37
Bardzo fajny obrazek, ale brakuje mi na nim Kosowa. Niby Serbia cały czas krzyczy, że "Kosovo je Srbija", ale większość krajów członkowskich ONZ, w tym Polska, uznaje Kosowo za oficjalne państwo.
Odpisz
12 lipca 2017, 20:47
@Nanook: Fakt, choć istnienie Kosowa jest mocno kontrowersyjne. Ja uważam, że zostało niepodległe zupełnie niepotrzebne. Jest to niby-państewko bez jakiejkolwiek stabilności, USA je stworzyły tylko po to, żeby mieć w tym regionie jakiś swój przyczółek. Osobiście jednak sądzę, że Kosowo nie powinno być ani niepodległe ani serbskie, tylko albańskie.
Odpisz
12 lipca 2017, 21:32
@Broski: O wiele mniej kontrowersyjne jest stworzenie nowego państwa niż odłączenie prowincji od Serbii i przyłączenie jej do rywalizującej z nią od wielu lat Albanii. Wiem, że Kosowo tworzą w głównej mierze Albańczycy (90% Kosowian są etnicznie Albańczykami), a Kosowianie nie tworzą ani grupy etnicznej ani nigdy w historii nie byli niepodległym tworem, ale żeby nie powtórzyć wydarzeń z lat 90. wymyślono najbardziej pokojowe rozwiązanie, w którym Kosowo nie jest ani albańskie ani serbskie. Ale kto wie, może kiedyś Kosowo wejdzie w terytorium Albanii. Może Albańczycy w końcu będą mieli swoją Wielką Albanię, bo jest ich strasznie dużo na tych Bałkanach i można jedynie czekać aż zaczną domagać się podobnych zrywów w Grecji, w Macedonii czy w Czarnogórze.
Odpisz
12 lipca 2017, 21:44
@Nanook: Oczywiście, że przyłączenie Kosowa od razu do Albanii po odłączeniu od Serbii byłoby głupim wyjściem, wywołałoby to co najmniej zamieszki, albo i regularną wojnę. Ale po jakimś czasie może dojdzie do fuzji z Albanią.
Odpisz
18 lipca 2020, 23:47
@Broski: Kossowo jest niepodlegle i tylko najwiekszy ignorant może to zakwestionować
Odpisz
18 lipca 2020, 19:04
Gdzie Kossowo?
Odpisz
12 lipca 2017, 14:08
Gdzie jest San Escobar?
Odpisz
12 lipca 2017, 14:32
@Kivera: wśród martwych memów
Odpisz
12 lipca 2017, 16:32
@MineDan: Memy nie umierają
Odpisz
12 lipca 2017, 16:56
@BAZER: powiedz to chuckowi
Odpisz
12 lipca 2017, 17:28
@MineDan: Hibernuje z drobnymi przebłyskami świadomości.
Odpisz
12 lipca 2017, 22:46
@BAZER: to mu to powiedz
Odpisz
16 lipca 2018, 00:17
@MineDan: nigdy nie wolno zakłócać spokoju memów, zwłaszcza tak POTĘŻNYCH jak Chuck, jeśli nie chce się ich użyć.
Odpisz
16 lipca 2018, 00:19
@Grzechoooo: Złota łopata dla ciebie
Odpisz
16 lipca 2018, 00:20
@MineDan: za co?
Odpisz
16 lipca 2018, 00:21
@Grzechoooo: za odkopanie wątku sprzed roku
Odpisz
16 lipca 2018, 00:23
@MineDan: za to nie ma złotej łopaty, to nawet porządny odkop nie jest...
Odpisz
16 lipca 2018, 06:34
@Grzechoooo: niekrórzy za mem sprzed dwóch miesięcy dawali
Odpisz
16 lipca 2018, 12:24
@MineDan: to mylili się
Odpisz
16 lipca 2018, 15:28
@Grzechoooo: A może ty się mylisz? Rozważyłeś taką opcję?
Odpisz
16 lipca 2018, 16:26
@MineDan: tak. Jako iż mój największy odkop to odkop komentarza z 2007 roku, wnioskuję, iż właśnie za takie odkopy powinna być łopata.
Odpisz
19 lipca 2017, 00:10
Królestwo Kabuto
Odpisz
13 lipca 2017, 12:15
Sudan Południowy obchodzi urodziny tego samego dnia co ja :)
Odpisz
Edytowano - 12 lipca 2017, 19:46
SeaLand nie jest młodszy?
Odpisz
12 lipca 2017, 20:42
@nimo2001: Sealand nie jest przez nikogo uznawany za niepodległe państwo, więc niestety nie może być uwzględniony.
Odpisz
13 lipca 2017, 10:34
@Broski: Ogłoszono tam niepodległość, jest to Księstwo...
Ale nie jest za młode bo powstało w 1967...
(Wikipedia)
Odpisz
13 lipca 2017, 11:23
@nimo2001: Owszem ogłoszono niepodległość ale nikt tego państwa nie uznaje
Odpisz
12 lipca 2017, 23:51
Kabuto?
Odpisz
10 lipca 2017, 18:30
Mam pytanie : Chcecie więcej takich podobnych rzeczy ?
Odpisz
10 lipca 2017, 18:36
Perhaps
Odpisz
10 lipca 2017, 18:39
@Davido:
Odpisz
10 lipca 2017, 19:41
ja w sumie niezbyt
Odpisz
10 lipca 2017, 20:50
Dawaj. Lubię ciekawostki w porządnej formie.
Odpisz
12 lipca 2017, 15:09
Tak teraz najmniejsze państwa!
Odpisz
12 lipca 2017, 15:58
@rafken: Sealandia
Odpisz
12 lipca 2017, 20:49
Dawaj, uwielbiam ciekawostki dotyczące geografii politycznej.
Odpisz
12 lipca 2017, 21:21
A kabuto?
Odpisz
12 lipca 2017, 21:27
To mikronacja nie stanowi podmiotu i dyskusji prawa międzynarodowego i polityki
Odpisz
12 lipca 2017, 21:30
ok zapomnij że coś mówiłem
Odpisz
12 lipca 2017, 21:46
Nie każdy jest dobry we wszystkim , wybaczam
Odpisz
12 lipca 2017, 20:43
Już myślałem że numerem 1 będzie San Escobar.
Odpisz
12 lipca 2017, 20:07
Ktoś wie skąd wzięła się nazwa parku narodowego w północno-zachodniej części Sudanu Południowego? Naprawdę chciałabym poznać tą historię
Odpisz
12 lipca 2017, 18:08
Gdzie Kosowo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odpisz
12 lipca 2017, 16:19
A Kosowo :v?
Odpisz
Edytowano - 12 lipca 2017, 14:31
Ja pierniczę. Jak mnie to wnerwia jaku ludzie mówią że Czech są bardzie j rozwiniętym krajem niż Polska a jedynym ich argumentem jest to że Czesi mają własną markę aut.
Odpisz
12 lipca 2017, 15:06
@romanow: Mają dużo fajniejszą społeczność.
Odpisz
12 lipca 2017, 15:08
@Krzyniu: XD
Odpisz
12 lipca 2017, 15:09
@gelo1238: No ubaw po pachy.
Odpisz
12 lipca 2017, 15:27
@romanow: PKB per Capita w dolarach międzynarodowych na rok 2016:
Czechy - 33 232
Polska - 27 764
Wskaźnik rozwoju społecznego na 2013:
Czechy - 0,861
Polska - 0,834
Odpisz
12 lipca 2017, 16:50
@romanow: Bo taka jest prawda , są od nas lepsze w kiklanastu wskaźnikach dot. Bogastwa i jakości życia.
Odpisz