W Holandii istnieje podatek Dagobertducktaks, nakładany na ludzi bogatych
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Nie są aż takie pyszne
Trochę to nie fair wobec pozostałych
Nie idź!
Fajnie że odpowiedzieli
Najwspanialszy spośród przedmiotów
To się nie może nie udać
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież11 sierpnia 2017, 14:03
Pewnie. Nie ma jak zabierać pieniądze ludziom, którzy na nie pracowali.
Odpisz
11 sierpnia 2017, 14:06
@Liechtensteinball: Psssst, podatki są wszędzie.
Odpisz
11 sierpnia 2017, 14:08
psst, ale nie w każdym kraju podatki dla ludzi bogatszych są wyższe
Odpisz
11 sierpnia 2017, 14:12
Pssst, ale nie wszędzie są ich miliony.
Odpisz
11 sierpnia 2017, 14:16
@Liechtensteinball: podatki mają równac do jednego poziomu taka jest ich rola.. w innym wypadku zaczyna się monopol a potem wyzysk
Odpisz
11 sierpnia 2017, 15:06
@kokosek112: podatki są jedyną przyczyną wyzysku.
Odpisz
31 stycznia 2020, 10:40
@kokosek112: podatki maja byc rowne dla każdego
Odpisz
31 stycznia 2020, 10:39
I karaja ludzi za to ze sa bogaci? Ale zacofany kraj
Odpisz
11 sierpnia 2017, 14:25
tak w sumie, to może lepiej by było gdyby podatki były tylko dla tych bogatych, im ujmiesz od kupna ferrari/nowego lexusa do kupna zwykłego passata, a ujmując biedniejszym można ująć im chleba..
chociaż...
może lepiej w ogóle zabrać różne zasiłki i inne "pomocne" pieniądze... przecież ci którzy najbardziej ich potrzebują niedostaną pieniędzy, ale leniwi bezrobotni z wyboru, patologia czy brudasy, czy też świnie z Wiejskiej już tak...
Odpisz
11 sierpnia 2017, 14:33
System jest tak skonstruowany, żeby było w miarę dobrze. Fakt faktem, że bogaci płacą wyższe podatki, a poniżej jakichśtam zarobków podatku dochodowego nie płaci się wcale.
Odpisz
11 sierpnia 2017, 15:20
@Krzyniu: może.. ale uważam, że zasiłki powinny być zlikwidowane.. bogaci mogliby płacić wyższe podatki niż teraz płacą.. jaka to dla nich ujma..?
znikoma albo żadna
Odpisz
12 sierpnia 2018, 16:07
Komunista je**ny, TFU!
Odpisz
16 sierpnia 2018, 17:29
@IllidanStormrage: jestem rakiem, nie komunistką*
Odpisz
10 sierpnia 2017, 05:29
Chciałbym poznać genezę tego podatku
Odpisz
10 sierpnia 2017, 12:11
Szły 2 biedne Honelderskie Janusze i zobaczyli wielki dom i w tedy jeden powiedział do drugiego,, paczaj jaki on ma wielki dom złodziej jeden, skoro on się dorobił czegoś czego my nie mamy niech płaci bo i tak pewno ukradł".
Odpisz
11 sierpnia 2017, 14:10
Wydaje mi się, że to może mieć związek z tym, że 1% najbogatszych osób na świecie ma 43% całego majątku światowego i, że niektórzy uważają, że to niesprawiedliwe
ale może być też opcja, że po prostu państwu brakowało hajsu, a bogaci mają hajs
Odpisz
11 sierpnia 2017, 15:07
@CzarnyGoniec: Podatki pognębią tą sytuacje.
Odpisz
Edytowano - 11 sierpnia 2017, 15:17
Więc dlaczego w krajach w których są takie podatki nierówności społeczne są mniejsze? (np w krajach skandynawskich)
Odpisz
11 sierpnia 2017, 15:30
@CzarnyGoniec: Jak w Skandynawii jest niska nierówność społeczna, to ja jestem bykiem.
Odpisz
Edytowano - 11 sierpnia 2017, 15:35
Szwecja i Norwegia to dwa kraje z najniższym współczynnikiem Giniego na świecie (trzecia jest Austria).
Tak więc ten, no... byku
Odpisz
11 sierpnia 2017, 14:59
sknerus macdonald kwacz popular. sknerus macdonald kwacz internetal. sknerus macdonald kwacz bogacial.
Odpisz
11 sierpnia 2017, 14:15
Ktoś widzę oglądał ostatni odc game theory
Odpisz
11 sierpnia 2017, 14:25
@KiNtsune: Tak, oglądałem.
Odpisz
10 sierpnia 2017, 16:45
Socjalizm...
Odpisz
10 sierpnia 2017, 13:54
Zlikwidować podatek dochodowy!!!
Odpisz
10 sierpnia 2017, 06:02
przypomniało mi się jak wracałem do domu z pieskiem po spacerze i słyszałem jak ktoś pijany śpiewał na cały głos "KAAACZKIII UUUU UUUUU"
Odpisz
9 sierpnia 2017, 23:26
wczoraj kupiłem dwa komiksy
Odpisz
9 sierpnia 2017, 23:06
But remember, it's just a theory...
Odpisz