Polak wierzący i praktykujący
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Tylko ty możesz rozwiązać tę sprawę Bob
Były nóżki, nie ma nóżek
Przyszłość jest piękna
Podłe
Powodzenia
Najwspanialszy spośród przedmiotów
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież16 sierpnia 2017, 13:48
No dobra, rzeczywiście, wielu Januszów właśnie tak się zachowuje, ale nie wszyscy. Wielu Polaków tak się zachowuje, ale nie wszyscy to Janusze. Powiem tak: to jest kwestia tylko i wyłącznie egoistycznego podejścia takich ludzi. Oni myślą, że oni to mogą wszystko, bo i tak im Bóg wybaczy (tak naprawdę nie, raczej nie wybaczy...), ale jak ktoś zrobi coś im to będą mu krzyczeć w twarz: "A KIEDY TO SIĘ OSTATNI RAZ W KOŚCIELE BYŁO, BEZBOŻNIKU???!!!" Swoją drogą w Biblii jest napisane, że Pan Jezus powiedział: "Ktokolwiek powie do swojego brata: "bezbożniku", podlega karze piekła ognistego". A więc to nie jest typ praktykującego chrześcijanina tylko egoisty i koniec.
Odpisz
16 sierpnia 2017, 23:25
@Baturaj: Trzeba pamiętać, że wydarzenia ze starego testamentu się oczywiście nigdy nie wydarzyły (nue ważne czy ktoś jest wierzący czy nie) Biblia to zbiór przypowieści
Odpisz
17 sierpnia 2017, 11:21
@Konree: Yyy... Nie wiem skąd wziąłeś tę opinię, ale są naukowe potwierdzenia wielu z wydarzeń przedstawionych w Starym Testamencie. Np. ślady po wielkim potopie, kroniki o Izraelitach w Egipcie, historyczne wzmianki o wielu królach izraelskich, czy postaciach. Natomiast rzeczywiście niektóre wydarzenia należy traktować w sposób metaforyczny lub po prostu zostały one upiększone do opowieści, ale generalnie większość to raczej prawda.
Odpisz
23 sierpnia 2017, 04:13
@Baturaj: Bezbożniku.
Teraz spłonę.
Odpisz
23 sierpnia 2017, 16:51
@TheHunterMikiPL: Miki, błagam cię...
Odpisz
23 sierpnia 2017, 20:31
@Baturaj: CIHO BEZBOŻNIKU11111111
Odpisz
15 sierpnia 2017, 15:55
Niestety, ale tak właśnie wygląda rzeczywistość ;_;
Janusz będzie powoływał się na Biblię, że czyni dobrze, a tak naprawdę po prostu wyciera sobie twarz jej stronami
Odpisz
15 sierpnia 2017, 17:46
@Sztywna: tak jak islamiści
Odpisz
Edytowano - 16 sierpnia 2017, 13:31
@Sztywna: A niby po co innego napisano Biblię/Koran?
Odpisz
16 sierpnia 2017, 14:00
@Slenderowiec2012: To jest jednak spis swego rodzaju zasad i zachowań, jakie powinniśmy naśladować.
Oczywiście z głową, bo na przykład kamienowanie "nierządnic" jest absurdalne. ODRTODOKSJA NIE PROWADZI DO NICZEGO DOBREGO. Jak już, to powinniśmy pomóc tejże kobiecie "wyjść z fachu". Są od tego specjalne fundacje, czy coś. To jest właśnie to, pomoc i miłosierdzie, czyli wartości, które powinniśmy naśladować i które są zawarte w takowych księgach.
Większość ludzi jednek tego nie pamięta :v
Odpisz
23 sierpnia 2017, 04:19
@Sztywna: Przepraszam bardzo, czy możesz mi powiedzieć gdzie w Biblii jest coś o kamienowaniu nierządnic?
Odpisz
Edytowano - 23 sierpnia 2017, 11:22
@TheHunterMikiPL: Historia Marii Magdaleny...? Niedoszłe kamienowanie, ale jednak przykład, który niektórzy mogliby zinterpretować źle .---.
A moja wypowiedź jest również odnośnie Koranu i tym podobnych Ksiąg. Nigdzie nie zaznaczyłam, że odnosić się to tylko Biblii.
Odpisz
23 sierpnia 2017, 14:12
@Sztywna: A przepraszam bardzo, gdzie w Biblii jest, że Maria Magdalena miała zostać ukamienowana za nierząd?
Odpisz
23 sierpnia 2017, 14:25
@TheHunterMikiPL: Ewangelia św. Łukasza i późniejsza zła interpretacja jej przez św. Grzegorza I Wielkiego? :v Przyjęło się, że właśnie tak postrzegano Marię Magdalenę. Pomieszano ze sobą trzy kobiety (ale to już szczegół i ciekawa historia w sumie) i wyszła takowa opowiastka.
Ukamienowanie nierządnicy, ale takie nie do końca. Fakt niejasny, zresztą jak większość rzeczy zawartych w takowych Księgach. Wszystko zależy od ludzkiej interpretacji :v
Tyle w sumie
Odpisz
23 sierpnia 2017, 14:57
@Sztywna: Ale nie no, ja się pytam w którym miejscu w Biblii dokładnie jest coś o tym, że Maria Magdalena miała zostać ukamienowana za bycie nierządnicą.
Odpisz
16 sierpnia 2017, 18:34
Typowy Polak katolik.
Odpisz
Edytowano - 16 sierpnia 2017, 14:05
-Ciało Chrystusa.
-Ament.
Odpisz
16 sierpnia 2017, 17:45
@papa3: dlaczego zawsze mówią ament? co to w ogóle jest ament
Odpisz
15 sierpnia 2017, 15:57
Haaaameen
Odpisz
15 sierpnia 2017, 17:04
@Jarnaipy: Raaameen
Odpisz
15 sierpnia 2017, 18:37
@Sushinator: xd
Odpisz
15 sierpnia 2017, 20:02
@Sushinator: Z ciekawości... Ramen jakoś fajnie smakuje czy jak podróba rosołu ?
Odpisz
15 sierpnia 2017, 20:31
@Quervik: idk, nie jadlem
Odpisz
15 sierpnia 2017, 23:35
@Jarnaipy: prawdziwy janusz mówi Aaaament
Odpisz
16 sierpnia 2017, 02:32
nie rozumiem
Odpisz
16 sierpnia 2017, 13:01
Ceeeemeeent
Odpisz
16 sierpnia 2017, 13:56
@Jarnaipy: Schabeeeem
Odpisz
16 sierpnia 2017, 17:36
@Jarnaipy: MÓJ TALERZ
Odpisz
16 sierpnia 2017, 13:09
Brakuje jeszcze a niech zdechnie
Odpisz
16 sierpnia 2017, 01:16
myślałem na początku, że gardło go boli po tym darciu się, więc poszedł do lekarza, a ten takim patyczkiem przesuwa mu język, aby zobaczyć jego migdały, czy nie są napuchnięte
Odpisz
15 sierpnia 2017, 16:59
Bardziej to wygląda w stylu "pójdę, bo co somsiady powiedzom?"
Odpisz
15 sierpnia 2017, 16:09
Tru
Obrzucą gównem ale jak co to najwięksi święci
Odpisz
15 sierpnia 2017, 15:54
Sorry za ten biały pasek na górze, jak dodawałem to go nie było.
Odpisz