Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Jesteś wybrańcem panie profesorze
Tylko dzięki temu mega wulkany pod Polską nie wybuchają
Trzeba brać osobną torbę
Bracie gdzie jesteś? Gdzie się schowałeś?
To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool
Zdeklasowani znowu
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież30 października 2020, 16:22
mieli podobną celność co szturmowcy
Odpisz
19 sierpnia 2017, 00:03
bo żołnieże gineli głównie od artylerii i odłamków
Odpisz
27 sierpnia 2017, 22:53
@Sessto: *żołnierze
Odpisz
28 sierpnia 2017, 23:19
@Kivera: litrówka
Odpisz
18 sierpnia 2017, 21:15
Wszystko fajnie itd. Ale dlaczego tam stoi osioł w masce gazowej?
Odpisz
18 sierpnia 2017, 23:13
Bo wiesz zwierzęta jak ludzie mają płuca i oddychają. Wniosek taki, że gaz działa tak samo na człowieka jak i zwierzęta (osioł)
Odpisz
18 sierpnia 2017, 23:17
@Hestio: Co ma olbrzymi związek z pociskami per capita
Odpisz
18 sierpnia 2017, 23:24
@Hestio: to wiem ale po co im osioł? Będą na nim jeździć czy co?
Odpisz
19 sierpnia 2017, 00:03
Panie... Pan żeś jest debil, menda... i erosomak...
Odpisz
19 sierpnia 2017, 08:19
pewnie jest im potrzebny do czegoś.
Odpisz
18 sierpnia 2017, 21:13
Definicja "ognia zaporowego".
Odpisz
16 sierpnia 2017, 20:09
Podczas drugiej wojny światowej Japończycy chronili się w małych metalowych bunkrach. Pociski amerykanów udeżały w ściany bunkra z taką częstotliwością, że rozgrzały je do takiej temperatury, że Japończycy w środku ugotowali się.
Odpisz
16 sierpnia 2017, 20:54
uuu
ciekawe.
Odpisz
18 sierpnia 2017, 20:23
nwm dlaczego ale ci wierzę
Odpisz
18 sierpnia 2017, 19:21
Odpisz
16 sierpnia 2017, 23:38
Najwięcej żołnierzy zabiła artyleria mimo, że przed samą ofensywą wiosenną wystrzelono ok. 3 miliony pocisków artyleryjskich.
Odpisz
Edytowano - 16 sierpnia 2017, 19:55
W dzisiejszych konfliktach, ta liczba wynosi nawet kilkaset tysięcy pocisków (podczas wojny w Wietnamie, na jednego Wietnamczyka zabitego przez Amerykanów przypadało... 300 tysięcy wystrzelonych pocisków). Wynika to z tego, że podstawową taktyką jest przygważdżanie ogniem, zmuszające przeciwnika do ukrycia się lub ucieczki. Podczas pierwszej wojny, w okopach było tylko po kilka karabinów maszynowych, a żołnierze ze standardowymi karabinami często nawet nie widzieli się z okopów i strzelali na ślepo (im mniej się wychylisz i na krócej, tym mniejsza szansa, że dostaniesz kulkę). Liczba wystrzelonych pocisków cały czas rosła, ale powoli, przez niską szybkostrzelność broni z której korzystała większość żołnierzy, a karabinów maszynowych nie było tak dużo, by to nadrabiać. Dzisiaj prawie każdy chodzi z automatem, więc jak zobaczy wroga, to strzela w nie po to, by zabić, a by nie zostać zabitym. Karabiny maszynowe na pojazdach (terenowych, opancerzonych, samolotach i śmigłowcach) służą do pokrywania ogniem bardzo dużego terenu, na którym nawet nie ma pewności, czy jest wróg.
Ale lepiej zmarnować nadmiar pocisków w miejscu, gdzie nawet nie ma szans nikogo trafić, niż zbagatelizować sytuację i zmarnować zamiast amunicji, pozwolić na śmierć swoich żołnierzy.
Odpisz
Edytowano - 16 sierpnia 2017, 19:54
Bonusowych points'ów za precyzję to oni nie zdobędą.
Odpisz
16 sierpnia 2017, 19:17
Wojna musiała być droga...
Odpisz
16 sierpnia 2017, 19:18
Podczas jednej z bitew w ciągu 5 godzin wystrzelono 3 miliony pocisków artyleryjskich kalibru 152mm, więc...
Odpisz
16 sierpnia 2017, 19:20
@FuryGaming: No ostatecznie to była w większości wojna na wyniszczenie i wymęczenie gospodarcze.
Odpisz
16 sierpnia 2017, 19:23
@FuryGaming: Ja się nie dziwię że Hitler się zabił
Jakie rachunki musiał mieć...
Odpisz
16 sierpnia 2017, 19:24
Ta bitwa była podczas I Wojny Światowej.
Odpisz
16 sierpnia 2017, 19:25
Chyba ci się wojny pomyliły. Hitler miał złota nakradzionego w kij więc nie miał co się obawiać.
Odpisz
16 sierpnia 2017, 19:27
Jak to Napoleon powiedział: "Na wojnie potrzeba trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy i pieniędzy."
Odpisz
Edytowano - 16 sierpnia 2017, 19:28
@zyl15: Jeszcze jak mówią pogłoski miał on jeszcze gdzieś zapas złota ukryty gdzieś, znane jako ,,Złoto Rzeszy'', czy to prawda? Sam nie wiem.
Odpisz
16 sierpnia 2017, 19:32
@FuryGaming: Niestety wszystko co miała III Rzesza a nie zostało przechwycone przez kogokolwiek innego niż USA albo ZSRR wylądowało albo gdzieś w Nevadzie albo w podziemiach Kremla
Odpisz
16 sierpnia 2017, 19:35
@zyl15: Amerykanie brali złoto, Ruscy prototypy np. PzKpfw. VIII
Odpisz
16 sierpnia 2017, 19:37
@FuryGaming: Tak czy siak zabrali i ukryli w swoich "hiper uber super tajnych kompleksach"
Odpisz
16 sierpnia 2017, 19:21
czy mógłbyś autorze dodać w odpowiedzi do tego komentarza samo zdjęcie z demotywatora którego aktualnie komentuje?
Odpisz
16 sierpnia 2017, 19:25
@Princess_Unattainable: Nie ma problemu.
Odpisz
16 sierpnia 2017, 19:26
@FuryGaming: dziękuję
Odpisz
16 sierpnia 2017, 19:18
No jak oni byli w stanie w czasie jednego nieprzerwanego ostrzału wyj*bać w błoto (No może nie wszystkie, ale jakiś odsetek na pewno nie trafił w miejsce przeznaczenia) ponad 2 mln pocisków artyleryjskich po każdej stronie no to jestem w stanie "uwierzyć" temu obrazkowi internetowemu
Odpisz