W gułagu już nie będziesz taki przedsiębiorczy
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Kiedyś to był bardzo dobry serial
Jak myślicie, skąd się tam wziął?
Fajnie że odpowiedzieli
Jesteś wybrańcem panie profesorze
Drewniany kominek
Niezniszczalne
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież25 września 2017, 22:39
"komunistyczny serwer minecraft" brzmi jak coś czego chcę być częścią
Odpisz
25 września 2017, 23:51
@kubage123: ja też
Odpisz
26 września 2017, 10:46
@kubage123: Ja z kolegą chciałem wprowadzić komunizm na serwerze ale coś nie pykło
Odpisz
26 września 2017, 20:14
@Fina258: Tak to już jest z komunizmem
Odpisz
29 września 2017, 09:45
@kubage123: Ktoś mi wyjaśni o co chodzi z tymi komunistami na Jeja? Wy tak na serio czy dla beki?
Odpisz
29 września 2017, 10:30
@Mijak: komunizm to najlepszy ustrój
Odpisz
29 września 2017, 10:35
@siemak: Komunizm jest jeszcze gorszy niż nazizm.
Który też jest zły. Nawet bardzo. Ale jednak bardziej sensowny od komunizmu.
Odpisz
29 września 2017, 10:39
@Mijak: tylko na wspólnej pracy można stworzyć silne państwo
Odpisz
Edytowano - 29 września 2017, 10:54
@siemak: Zgadza się. A najbardziej wydajnie pracuje się, gdy dostaje się za to uczciwe wynagrodzenie, zależne od realnej wartości tej pracy. Czyli kapitalizm.
Odpisz
29 września 2017, 11:33
@Mijak: wypracujesz trzy kilo węgla to dostajesz wypłate wartą trzy kilo węgla
Odpisz
29 września 2017, 11:36
@Mijak: nie bo wypłate ustala tfu właściciel przedsiębiorstwa czyli możesz robić za trzy tysiące a wartość roboty to sześć
Odpisz
29 września 2017, 11:51
@siemak: Mniej więcej. Choć nie jestem pewien co masz na myśli przez "wypracujesz trzy kilo węgla".
Bo do pracy tego kto wydobył ten węgiel należy też doliczyć pracę i inwestycję tego, kto mu to umożliwia.
A do wartości rynkowej węgla - pracę tych, którzy go transportują, magazynują i tak dalej...
Odpisz
29 września 2017, 11:53
@siemak: No to niech sobie wydobywa węgiel u siebie na podwórku, skoro przedsiębiorca tak źle go traktuje. Nikt mu przecież nie broni. Powodzenia życzę.
Odpisz
29 września 2017, 14:52
@Mijak: wiesz komunizm w swoim założeniu był najlepszym ustrojem po prostu jego wykonawcy zrobili to ch*jowo
Odpisz
29 września 2017, 15:00
@thepiratninja: Też tak kiedyś myślałem. Ale później kilku mądrych ludzi mi wytłumaczyło dlaczego to od początku była chora idea.
Odpisz
30 września 2017, 10:59
@Mijak: no niby dlaczego
Odpisz
Edytowano - 30 września 2017, 11:43
@thepiratninja: Komunizm zakłada że ludzie powinni być równi.
Że przez samo to, że każdy człowiek ma jakąś wartość dla społeczeństwa, powinno się przyjąć, że każdy ma jednakową.
A ludzie nie są równi. I nie ma w tym nic złego.
Złe jest za to zmuszanie ich do tej równości.
Jest krzywdzące dla tych bardziej wartościowych, których w komunizmie trzeba sztucznie powstrzymywać przed służeniem społeczeństwu w pełni.
Przeżyją, to prawda. Ale będą nieszczęśliwi i niespełnieni.
Ale komunizm jest krzywdzący nie tylko dla tych wielkich ludzi, ale też dla wszystkich, którzy mogliby skorzystać z ich pracy.
Jednak najbardziej komunizm krzywdzi tych, których wartość dla społeczeństwa jest mocno poniżej przeciętnej. W wolności zapewnianej przez kapitalizm ktoś taki mógłby sobie żyć po swojemu, na marginesie społeczeństwa, pracując dwa dni w miesiącu i jedząc ze śmietnika. Niektórym to wystarcza do szczęścia.
A komunizm zmusza takich ludzi do pracy równie ciężkiej co pozostali, dając im w zamian wynagrodzenie, którego taka osoba i tak nie potrzebuje.
A jeśli ktoś nie chce albo nie da rady się podciągnąć do tego poziomu, to zamiast pozwolić mu spróbować żyć po swojemu, trzeba go zabić.
Odpisz
23 maja 2019, 19:47
@siemak: To jest Prawda!!! KOMUNA!!!
Odpisz
23 maja 2019, 19:47
@kubage123: Tak samo
Odpisz
29 września 2017, 17:12
O ku*wa. Komunistyczny serwer MC i administracja jako KGB.
Kontrole działek i kont. To trzeba zrobić.
Odpisz
29 września 2017, 07:59
Komunistyczny serwer minecraft... Fajne
Odpisz
26 września 2017, 06:31
Ten wąsaty Steve mnie dobił. :D
Odpisz
Edytowano - 25 września 2017, 22:06
lub nowinki z demokratycznego serwera
Odpisz
25 września 2017, 22:02
Lub jedzenie
Odpisz
25 września 2017, 22:02
@PazdanBoy: O nie!
Odpisz
Edytowano - 25 września 2017, 22:03
@Szortek: jesteśmy zgubieni
Odpisz