Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
To by wystarczyło
Nigdy na to nie wpadną
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
A, okej
Piłka odbita od balkonika liczy się jako ręka?
Jeszcze jak
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież11 października 2017, 20:52
dzieki rikiemu i mortiemu nauczylem sie wiecej o fizyce niz w szkole
Odpisz
14 października 2017, 12:06
@Zakapturzony13579: Muszę to zacząć oglądać, ale gdzie?
Odpisz
14 października 2017, 12:08
Na dailymotion napewno jest
Odpisz
14 października 2017, 12:09
@FreakZ: Polska wersja czy angielska?
Odpisz
14 października 2017, 12:14
*śledzenie wątku*
Odpisz
14 października 2017, 12:25
@Zakapturzony13579: ale ty wiesz ze w tej bajce eszystko jest zmyslane? dziecko idz do szkoly i sluchaj nablekcji bo z bajek sie fizyki nie nauczysz. to samo z angielskim i grami
Odpisz
14 października 2017, 12:26
jak po polsku to z dubbingiem netflixa
Odpisz
14 października 2017, 12:27
@Youtuber: Ale w powrocie do przyszłości na przykład dali prawdziwe teorie fizyczne to czemu nie w Rick and Morty
Odpisz
14 października 2017, 12:45
@Youtuber: gówno prawda, ja przez gry mialem same 5 i 6 z angielskiego
Odpisz
14 października 2017, 12:52
@Youtuber: Szkoła nie jest najlepszym sposobem na naukę, przynajmniej jeśli chodzi o najciekawsze teorie w fizyce, ale prawdą jest że kreskówka "Rick & Morty" ma naprawdę niewiele wspólnego z prawdziwą nauką.
Rzecz jasna nie czyni jej to w żadnym stopniu gorszą kreskówką, to w końcu komedia, a nie poważny program naukowy, czy choćby popularnonaukowy.
Nad przedstawioną w nim wizją wieloświata naukowcy mogliby się poważnie zastanawiać kilkadziesiąt lat temu, współczesne teorie są jednak znacznie bardziej zaawansowane.
Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś o prawdziwych prawach fizyki, polecam kanał PBS Spacetime.
Odpisz
14 października 2017, 12:55
@AJStyles: gosciu nie rob z siebie idioty.
w szkole obowiazuje calkiem inne slownictwo niz to z gier. do tego trzeba opanowac gramatyke,czasy,zwroty,odmiany czas. i inne.
nawet jak grasz w gre po angielsku to nie tlumaczysz kazdego zdania tylko grasz dalej.
Odpisz
14 października 2017, 12:59
@Mijak: mijak zgadzam sie. mnie tylko irytuje ze przychodzi takie dziecko max 15 lat i gada ze kreskowki/gry nauczyl sie wiecej niz w szkole.
albo ze szkoly nie wyniósł nic i to prawda
albo jest idiota
Odpisz
14 października 2017, 13:38
@Youtuber: ale istnieje coś takiego jak "napisy" i "tłumacz."
Poza tym w grach jest dużo normalnego słownictwa angielskiego i nie piernicz mi tu.
Odpisz
14 października 2017, 13:41
@Youtuber: chce sie tylko dowiedzieć czy lepiej oglądać z angielskim czy polskim dubbingiem
Odpisz
14 października 2017, 14:19
@AJStyles: moze jest tlumaczenie ale i tak nie wszystko rozumiesz. moze mauczysz sie pare slow ale w szkole naucza cie gramatyki wymowy i o wiele wiecej slow.
nie igraj idioty tylko sie ucz
Odpisz
14 października 2017, 14:29
@Youtuber: powiedział dorosły człowiek ze skończoną filologią angielską.
Odpisz
14 października 2017, 14:32
@Youtuber: Jeśli się przyłożyć do nauki w szkole, to można z niej wynieść znacznie więcej niż z filmów i gier.
Ale jest też ten element, że musi się chcieć przyłożyć.
Jeśli komuś nie chce się uczyć w szkole, a chce się wynosić wiedzę z gier, to jest oczywiste, że z gier nauczy się więcej.
I to nie jest wina tylko tego kogoś, że mu się nie chce.
Odpisz
14 października 2017, 15:03
@Mijak: tylko z tych gier za duzo nie wyniesie. chyba ze oglada Dora poznaje swiat ale to za malo zeby sie skims dogadac.
Odpisz
14 października 2017, 15:07
@Youtuber: Tyle że w szkole najczęściej jest nauka słówek tematycznie
Faktycznie, gramatyka jest ważna, ale jej znajomość właściwie pomaga rozumieć to co słyszysz w grze bądź serialu
Jeżeli grasz/oglądasz z napisami, wyłapujesz w końcu pojedyncze słowa
Można też sprawdzać z ciekawości w tłumaczu
Nie można powiedzieć że gry zastąpią szkołę, ale nie można powiedzieć też, że niczego nie uczą
Odpisz
14 października 2017, 15:08
obie wersje są bardzo dobre, musisz tylko uważać żeby nie wejść na dubbing comedy central (strasznie słaby)
Odpisz
14 października 2017, 15:08
@Zakapturzony13579: Jeśli mogę zapytać: jakich to faktów nauczyłeś się z tej ""niesamowicie błyskotliwej"" kreskówki?
Odpisz
14 października 2017, 15:10
Polecam angielską wersję na Kimcartoon, zero reklam
Odpisz
14 października 2017, 15:11
@Davido: nie powiedzialem ze niczego nie ucza. tylko ze z gry zapamietasz pare slow moze jakies wpadajace w ucho zdanie
Odpisz
14 października 2017, 15:14
@Youtuber: Tyle że na angielskim w szkole masz teorię i pojedyncze słówka, w grze lub serialu prędzej usłyszysz całe funkcjonalne zdania
Odpisz
14 października 2017, 15:16
@Youtuber: Powodzenia z porozumiewaniem się z "nativami" za pomocą języka ze szkoły lol
Odpisz
14 października 2017, 15:19
@Davido: O ku*wełe, napisałem kom będący parodią fanuf R&M a tu shitstorm o angielskim ze szkoły i gier.
Odpisz
14 października 2017, 15:22
@Zakapturzony13579:
Odpisz
Edytowano - 14 października 2017, 15:24
@Zakapturzony13579: Welcome to Jeja
This place is so fuckin weird so I can't even describe it
Odpisz
14 października 2017, 16:50
@Davido: to nie wiem co za nauczycieli miales. w kazdej klasie w 3 roznych szkolach nauczyciel cwiczyl cala lekcje przerozne zdania. gadal po angielsku z uczniami. poswiecil wiecej lekcji na cos trudnego.
zdania w grach zrozumiesz jak bedziesz mial wiedze bo czesto sa za trudne zdania dla przecietnego 15latka
Odpisz
14 października 2017, 16:55
@Youtuber: Myślisz że tak nie mam?
Po prostu w szkole uczy się prostych zdań, a potem tylko dodaje do nich słowa które były uczone wdanym temacie
A angielski w grach nie jest wcale taki trudny
Ja nawet nie mam 15 lat, a nie mam też problemu z graniem w gry całkowicie po angielsku
Odpisz
14 października 2017, 17:08
@Davido: sprzedam Passata nie bity niemiec płakał jak sprzedawał OKAZJA
Odpisz
14 października 2017, 17:18
@Davido: to chyba ja mialem bardzo dobrych nauczycieli. dobra pa
Odpisz
14 października 2017, 17:25
@Youtuber: Czy ja mówię że ja mam złych? Nie
Ja mówię czego uczą, bo taki program, i nie wiem nawet jak się to odnosić do dyskusji
Odpisz
14 października 2017, 19:59
@Youtuber: niestety ja miałem kiepskich nauczycieli (jedna to była świeżo po studiach i nic nie nauczyła). angielskiego nauczyłem się dopiero rozmawiając z mi. amerykanami, anglikami, egipcjanami itd. na różnych komunikatorach (np. LINE) a na te komunikatory dostałem sie dzięki grze multiplayer gdzie to było wymagane przez większość gron graczy z jakimi sie spotykałem... by zrozumieć co do mnie mówią używałem translatorów itd. ale po pewnym czasie (1-2miesiące) zacząłem rozumieć i sam konstruować w miarę składane zdania. teraz jestem na poziomie komunikatywnym a nie nauczyła mnie tego szkoła tylko gra i życie. nie każdy miał takiego super nauczyciela jak ty a jak podstawy zostaną zaniedbane przez jakaś studentkę która miała w głowie jak sie ubrać na lekcje (w podstawówce) to później już jest trudno... pozdrawiam :)
Odpisz
14 października 2017, 21:28
@Davido: maja program ale kazdy uczy inaczej. lepiej albo gorzej. jak zmienisz szkole to zobaczysz różnice
Odpisz
14 października 2017, 22:12
@Youtuber: Ku*wa wiem, że nauczyciele są różni, ale uczą wg tego samego programu
Odpisz
14 października 2017, 22:16
@Davido: @Youtuber: w szkole uczycie się języka literackiego tbh całkowicie bezużytecznego w 90% przypadków.
Odpisz
14 października 2017, 23:43
@Youtuber: Ch** z tym anglika się z gier nauczyłem
Odpisz
14 października 2017, 23:48
@setinek2006_2:
Odpisz
15 października 2017, 10:33
@Youtuber: Dopóki nie dorwałem się do gier i filmów to ch*ja umiem
Odpisz
23 lipca 2021, 20:15
@Youtuber: nie, większość angielskiego nauczyłem się właśnię z gier i rozmów na discordzie.
Odpisz
14 października 2017, 13:19
Możecie już skończyć z Ryszardem i Mortimerem? Nie dość, że tego nie oglądam, to wy cały czas tym spamujecie i to nudzi.
Odpisz
18 października 2017, 07:28
tak ku*wa spamujemy tym dlatego że ty nie oglądasz tego serialu. Przejżałeś nas
Odpisz
Edytowano - 18 października 2017, 15:59
@Marequel: Nie o to chodzi w tej wypowiedzi, tylko o to że można by uszanować tę grupkę osób która nie ogląda i przestać spamować, a może nawet założyć jakąś osobną stronę dla tych memów.
Odpisz
18 października 2017, 17:23
skoro ci się niepodoba że czasem pojawiają się memy o serialu którego nie znasz to możesz albo zmienić stronę, albo zacząć ignorować te memy, zacząć oglądać albo najlepoliej usuń internet. Sam świata nie zmienisz pogódź się z tym
Odpisz
18 października 2017, 17:47
@Marequel: Czasem? Czasem?
Odpisz
18 października 2017, 18:05
zprawdziłem to. Na głównej przez 5 stron znalazłem 1 obrazek o tym a w poczekalni z 5 i do tego pare z nich było tak zrobione że nie zauważysz jak nie oglądałeś. Memów o januszach było z 10 razy więcej ale jakoś nke narzekasz
Odpisz
18 października 2017, 19:01
@Marequel: Kiedyś pisałem o tym, że memy z tymi nosaczami mnie nie śmieszą, a wręcz denerwują.
Odpisz
5 lipca 2018, 17:48
O nie, nie oglądasz tego, nie wiedzieliśmy te memy już nogdy się nue pojawią bo akurat TY nie lubisz tego serialu...
Odpisz
Edytowano - 5 lipca 2018, 17:56
@Brazilball_: Nie ma to jak wziąć szpadel i kopać nie?
Odpisz
11 października 2017, 20:52
Rick and Morty, istnie kreskówka tylko dla geniuszy powyżej 200 iq
Odpisz
18 października 2017, 07:32
@Kurson01: gdyby ta kreskówka była aż tak skomplikowana i dla elity intelektualnejto nikt by nie oglądał. To jest takie Dark Souls kreskówek. Wszyscy mówią że to nie dla każdego a jak się zacznie oglądać to nawet przeciętny debil się wciągnie. Zauważy co 3 żart i zrozumie co 6 ale i tak beka w ch*j
Odpisz
14 października 2017, 12:41
zrozumieć kobiety
Odpisz
15 października 2017, 00:14
@drzefko:
Odpisz
14 października 2017, 20:59
xGiokos3k przybywaj I powiedz ze grawitacja nie istnieje
Odpisz
14 października 2017, 13:56
odczepcie się od nich xdd co wam zrobili?
Odpisz
14 października 2017, 13:22
Ten serial nauczył mnie więcej przez 3 sezony, niż szkoła przez 10 lat.
Odpisz
14 października 2017, 13:15
Czemu się wszyscy tak na to uwzięli? Znowu jest coś zajebistego ale społeczność to zabija
Odpisz
14 października 2017, 12:04
I'm PICKLE RIIIIICK!
Odpisz
11 października 2017, 21:18
Zrozumieć ludzi z mojej klasy.
Odpisz
12 października 2017, 06:25
@Mikatrix: A jacy są?
Odpisz
12 października 2017, 06:37
Większość to debile.
Odpisz
12 października 2017, 17:03
@Mikatrix: kiedyś w 5 klasie gość nie wie czym jest język poetycki.
Odpisz
Edytowano - 12 października 2017, 17:23
@AJStyles: Kiedy w trzeciej gimnazjum koleś nie wie jak miał na imię Mickiewicz, a inny koleś nie potrafi wskazać na mapie świata Afryki, a jeszcze inny nie wie co to jest przekątna.
Odpisz
11 października 2017, 20:36
TO UNDERSTAND RICK AND MORTY
Odpisz
11 października 2017, 22:58
@Normik: WUBBA LUBBA DUB DUB
Odpisz