Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar
Konto usunięte

1 stycznia 2018, 15:14

To znaczy, że wracamy do Pogana? :-O

Avatar
Konto usunięte

1 stycznia 2018, 00:17

Brakuje Imperium Lechickiego .

Avatar Baturaj

30 grudnia 2017, 16:32

Nie.

Avatar spicy

12 lipca 2018, 10:32

@Baturaj: tak

Avatar bocian1410

27 grudnia 2017, 18:07

Za Wielkiej Lechi to było

Avatar
Konto usunięte

26 grudnia 2017, 22:05

Chyba nikt w prl nie mówił że za okupacji było lepiej, raczej od razu powinno być XXlecie ale ok

Avatar Woj2000

26 grudnia 2017, 22:15

Dla byłych szmalcowników potrafiących ukryć się przed egzekutorami AK może było.

Avatar RpLay

26 grudnia 2017, 22:34

Dla ludzi którzy wyglądali jak niemcy ale byli polakami nie było wcale tak źle

Avatar
Konto usunięte

27 grudnia 2017, 12:42

Być może było tak: kuuurła, teraz to się czeka na to jedzenie w kolejkach kurła, teraz to życie takie nudne a jak za młodości przed Niemcami z Alkiem i Rudym się ukrywaliśmy to kurła było fajnie, jakoś inaczej niż teraz, lepiej kurła.

W sumie na tej samej podstawie niektórzy twierdzą że za komuny było lepiej

Avatar
Konto usunięte

27 grudnia 2017, 17:59

najczęściej podstawą dla stwierdzenia " za komuny było lepiej" jest zwyczajnie sentyment za młodością

Avatar darcus

27 grudnia 2017, 16:33

Za Piasta Kołodzieja to kurła było!

Avatar
Konto usunięte

27 grudnia 2017, 10:23

W dwudziestoleciu raczej ludzie się cieszyli a nie narzekali :v

Avatar MaQiuqq

27 grudnia 2017, 13:54

No chyba że ludzie z Galicji, oni tam twierdzili że "za Cesarza było lepiej" (bo były niższe podatki w zaborze Austriackim)

Avatar PrawdziwyHulk

27 grudnia 2017, 13:48

też tak sądze

Avatar
RhobarIII

26 grudnia 2017, 22:47

Ale w państwie polskim nigdy nie było absolutyzmu. Początkowo była to monarchia patrymonialna (mniej więcej-do Kazimierza Odnowiciela), potem typowe średniowieczne państwo feudalne z dużym wpływem Kościoła (do Jagiełły, ale przez cały czas z płynnym dążeniem ku następnemu etapowi), a potem wszystko szło ku demokracji szlacheckiej aż do rozbiorów.
A poza tym szczerze wątpię żeby szlachta narzekała na cokolwiek, okres I Rzeczypospolitej był dla Polski najlepszym okresem w historii.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (6)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (6)
Avatar
RhobarIII

27 grudnia 2017, 13:21

Czy było lepiej - nie wiem. Nie żyłem w tamtych czasach, więc mogę tylko zgadywać.

Avatar
RhobarIII

27 grudnia 2017, 13:33

@Nanook: Samą historią interesuję się od długiego czasu, a skoncentrowanie na I Rzeczypospolitej rozwinęło się jakoś półtora roku temu. Niemałe zasługi ma w tym twórczość Henryka Sienkiewicza, Jacka Kowalskiego i Jacka Kaczmarskiego, a także moja nauczycielka historii, która potrafi opowiadać o najnudniejszym wydarzeniu w ciekawy sposób.

Avatar JanuszSracz

27 grudnia 2017, 13:05

KURRRRRRŁAAAAA KIEDYŚ TO BYŁO

Avatar Czeran

27 grudnia 2017, 12:27

Jeden z najlepszych memów z nosaczami.

Avatar Filipsss

27 grudnia 2017, 12:16

za komuny serio? janusze chcieliby znowu zje**ne kartki na mięso i 10 godzinnych kolejek?

Avatar okrutnik

27 grudnia 2017, 12:25

@Filipsss: ''za komuny to było, bo wtedy to każdy po równo dziadował, nie to co teraz!!''

Avatar StolecBolec

27 grudnia 2017, 12:22

Za Popieela to byyło kuurła

Avatar Cichy__

27 grudnia 2017, 12:06

Tylko Wielka Lechia .

Avatar
Konto usunięte

27 grudnia 2017, 12:05

Jak to mówi stare przysłowie- ,,Polaka nigdy nie dogodzisz"

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Młodzi gniewni

Trzeba brać osobną torbę

Bracie gdzie jesteś? Gdzie się schowałeś?

Jak myślicie, skąd się tam wziął?

To by wystarczyło

Niestety nie dla pracownika banku kiełbasa

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka