Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Suhak

15 lutego 2018, 17:01

tak tylko przypominam że Garand miał mieć magazynek, ale zrezygnowali z tego. Swoją drogą ciekawe czemu twórca zaprojektował to tak że łódka była niezbędnym elementem aby broń działała

Avatar Aracz

15 lutego 2018, 18:48

@Suhak: to już nie jest łódka. Oficjalnie to EnBloc Clip, wykorzystany tylko przy tej broni i chyba nie ma polskiego tłumaczenia, pozostając jako nazwa własna.
Wydaje mi się, że pomysł na takie zasilanie broni wyniknął z kilku prostych czynników. Głównie to cena i prostota konstrukcji, później szybkość ładowania, zapewnienie niezawodności i sprawienie, by żołnierz mógł nieść ze sobą więcej amunicji. Takie zasobniki są lekkie i zajmują mało miejsca, magazynek byłby mniej wygodny. Zasilanie zwykłymi łódkami byłoby dużo dłuższe, bo byłoby trzeba wykorzystać takie dwie. W Garandzie pociski są ułożone dwurzędowo, więc to jest chyba najlepsze rozwiązanie.

Avatar Suhak

15 lutego 2018, 19:06

@Aracz: no i właśnie tu jest taki myk że SKS jest zasilany z łódki a też ma dwurzędowy magazynek, więc nadal nie rozumiem

Avatar Aracz

Edytowano - 15 lutego 2018, 20:21

@Suhak: SKS to jednak konstrukcja z 45, a nie 36 roku. Doświadczenia wojny doprowadziły do lepszych technik konstrukcyjnych, więc przypuszczam, że dlatego w SKSie to działało jak należy, a Garand ma konstrukcję taką, a nie inną.
Ważna jest jeszcze jedna cecha. SKS strzela pociskiem pośrednim, o mniejszej mocy i wymiarach niż pocisk karabinowy w Garandzie.

Avatar Suhak

15 lutego 2018, 21:50

@Aracz: A taki chociażby polski Karabin samopowtarzalny wz. 38M? Prototypy z 34. 10-nabojowy magazynek, mogący być zasilany z łódki, nabój 7,92x57mm

Avatar Aracz

15 lutego 2018, 21:58

@Suhak: z mauserowskiej łódki pięcionabojowej :D

Avatar Suhak

15 lutego 2018, 21:59

@Aracz: Tak, używanej w tym karabinie by nie opracowywać kolejnej tylko na jego potrzeby

Avatar Suhak

15 lutego 2018, 22:02

@Aracz: Widzisz, ja nie kwestionuję potrzeby istnienia łódek nabojowych, tylko zastanawiam się czemu twórca garanda stworzył go tak że ta łódka jest fizycznie potrzebna jako część karabinu aby on strzelał, dla mnie to trochę dziwne

Avatar Aracz

15 lutego 2018, 22:18

@Suhak: ja jestem wręcz w stu procentach pewien, że chodziło o uproszczenie produkcji by zmniejszyć cenę i jednocześnie wzmocnić konstrukcję. Podobno duży wpływ na zastosowanie tej techniki miała bardzo wysoka szybkostrzelność Garanda, który wymagał szczególnie solidnego zamka, by nie dochodziło do częstych uszkodzeń ze względu na siłę, jaką taki ostrzał generował, a zastosowanie cięższych i mocniejszych materiałów nie wchodziło w grę, bo M1 i tak jest bardzo masywny. Nie chciano też ograniczać szybkostrzelności, miała to być broń nadrabiająca wszelkie braki, więc szybka wymiana amunicji też była ważna.
Z wymienialnych magazynków zrezygnowano z powodów które podałem w pierwszej odpowiedzi. EnBlocki, mimo wad takich jak niemożliwość doładowywania pojedynczego pocisku (żeby doładować, trzeba wyrzucić całego "clipa" pociągając za zamek i naciskając przycisk w jego tylnej części, co powodowało jego wyrzut i ręcznie dołożyć do niego pociski, dopiero później ponownie załadować do broni), to ze względu na szybkość wymiany i niezawodność okazały się bezpośrednim polepszeniem w stosunku do standardowych łódek. Prawdopodobnie i inne bronie przyjęły by ten system, gdyby nie to, że zaraz po tym jak się on pojawił, nastąpił znaczny rozwój technik produkcyjnych, magazynki stały się tanie a solidna konstrukcja prostsza do osiągnięcia.

Avatar kalin54

16 lutego 2018, 03:32

@Aracz: Te koszyki to ładowniki. Użyto ich w celu uproszczenia konstrukcji, gdyż wtedy nie było tak, że każdy magazynek pasuje do każdej broni, tylko trzeba je było spasować z konkretnym egzemplarzem. Dodatkowo byłyby duże i trzeba by było szyć więcej oporządzenia, a taki ładownik zajmował tyle miejsca co dwie łódki.

Avatar Atolu

13 sierpnia 2018, 10:16

@Suhak: garand z magazynkiem to m14.

Avatar Suhak

Edytowano - 13 sierpnia 2018, 15:06

@Atolu: garand z magazynkiem to prototyp garanda

Ot mały plot twist :P

Avatar Eliteq_PL

15 lutego 2018, 23:31

Ten dźwięk łusek ahhh.

Avatar Iniemamocny69

15 lutego 2018, 23:17

Call of duty<♡

Avatar Rybusowy

15 lutego 2018, 22:15

Top 10 Amerykańskich pieśni klasycznych

Avatar LubieTostyPL

15 lutego 2018, 16:06

chce wersje z mp40 i ppsh

Avatar wetekin

15 lutego 2018, 21:01

@LubieTostyPL: A mp40 wydaje ten blaszany dźwięk?

Sprawdź czy masz wymagane wtyczki, a następnie opisz dokładnie problem najlepiej ilustrując go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Nie licząc Nokii 3310

Koniec kropka

Szkolne podręczniki takie piękne

Przyjęty!

To niedopuszczalne!

Sprytny tata

To się rzadko zdarza

Czasami przydatne, a czasami...

Angielskie śmieszki

Ale mamo, to tylko żart

Klasyk

Oryginałki jak się patrzy

Mam swoje wartości w życiu

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka