Polska w różnych językach
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Lekko nie będzie
Dobrze czasem się oderwać
Trochę to nie fair wobec pozostałych
To by wystarczyło
Pyrkon pewnie też łączy ludzi
Pozdrawiam świetliki
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież3 lutego 2022, 18:21
Japonia: Porando
Odpisz
10 października 2018, 17:25
A gdzie Węgry? XD przecie to je Lengyelország
Odpisz
3 marca 2018, 17:47
a gdzie ''cebula''
Odpisz
16 stycznia 2019, 00:51
@gumiadultv4: w lodówce
Odpisz
27 lutego 2018, 19:43
Miałem pościel z flagą Valli
Odpisz
28 lutego 2018, 14:10
*Walii ku*wa
Odpisz
1 marca 2018, 12:55
@Mikatrix: Wiedziałem że to zje*ie
Odpisz
Edytowano - 23 lutego 2018, 15:02
Chciałbym zauważyć, że w walijskim ,,w" czyta się jako ,,u", a ,,y" po ,,w" to ,,i", więc wychodzi z tego ,,Puil", co brzmi już trochę podobnie. A ,,Gwlad" to po prostu ,,kraj".
Pokazuje to perfekcyjnie, że te memy o różnicach językowych są po prostu głupie, bo nigdy nie podają prawidłowej wymowy, a przy próbowaniu przeczytać na pałę, zawsze wyjdzie jakieś gówno. Np. nie da się według alfabetu polskiego, ani angielskiego, ani żadnego innego przeczytać poprawnie ,,cwrw". A to jest prosto wymawiane ,,kuru" ( i znaczy ,,piwo").
Odpisz
23 lutego 2018, 23:12
@Mikatrix: ,,Pokazuje to perfekcyjnie, że te memy o różnicach językowych są po prostu głupie, bo nigdy nie podają prawidłowej wymowy"
Wincyj generalizacji!
Odpisz
23 lutego 2018, 23:28
Odpisz
26 lutego 2018, 22:30
Generalizacja jest zła ale w tym wypadku prawdziwa. Te memy opierają się na dziwnych słowach które brzmią normalnie ale nikt nie zapisuję wymowy bo wtedy nie byłoby takiego szoku.
Odpisz
26 lutego 2018, 22:35
Nie wiedziałem że kanapka wymawia się sandłicz
Odpisz
27 lutego 2018, 23:38
"Kanapka" wymawia się jak kanapka nie jak sandłicz. Natomiast "Sandwich" to czemu nie.
Odpisz
28 lutego 2018, 07:17
Czyli sugerujesz że polacy nie mówią na kanapkę kanapka tylo sandwitch? co.
Odpisz
28 lutego 2018, 08:07
Przeczytaj jeszcze raz bo chyba nie zrozumiałeś.
Odpisz
28 lutego 2018, 16:37
Czyli w takim wypadku zgadzasz się ze mną że generalizacja jest zje**na, nawet tym wypadku
Odpisz
28 lutego 2018, 16:41
Przeczytaj od początku jeszcze raz cały wątek.
Odpisz
28 lutego 2018, 17:34
@Mikatrix: ,,Generalizacja jest zła ale w tym wypadku prawdziwa."
Przez ,,ten wypadek" rozumiem różnice językowe
Odpisz
28 lutego 2018, 17:36
A ja generalizuję do ,,tego typu memy".
Odpisz
28 lutego 2018, 17:40
@Mikatrix: A ja mówię że to złe
Odpisz
28 lutego 2018, 17:51
Jak te memy Zawsze popełniają ten sam błąd. A przynajmnie te, które ja widziałem.
Odpisz
28 lutego 2018, 19:20
@Mikatrix: ZAWSZE
Naawet w przypadku sandwitch i kanapki?
Odpisz
28 lutego 2018, 19:22
Nawet nie rozumiem logiki tego przykładu.
Odpisz
28 lutego 2018, 19:28
@Mikatrix: W większości języków na kanapkę mówi się sandwitch lub coś podobnego
Odpisz
Edytowano - 28 lutego 2018, 19:28
No i co to ma do rzeczy?
Normalna różnica językowa.
Odpisz
28 lutego 2018, 19:30
@Mikatrix: No w większości sandwitch a w polsce kanapka. Nie wiem jak to prościej wytłumaczyć
Odpisz
28 lutego 2018, 19:37
No i jak to się odnosi do stwierdzenia
,,Memy o różnicach językowych są głupie, ponieważ nigdy nie podają poprawnej wymowy w wyśmiewanym języku, przez co zawsze wychodzi jakieś gówno, z całkiem normalnego słowa."
?
Nawet raczej potwierdza moją tezę.
Odpisz
28 lutego 2018, 19:50
@Mikatrix: A skąd wiesz że w tamtym memie ie było podanej wymowy?
Odpisz
23 lutego 2018, 11:44
Lengyerorszag
Odpisz
Edytowano - 26 lutego 2018, 19:11
"Ale Lechia nie istniała!"
Spadaj, kocie (lub w tym przypadku, kuro).
Odpisz
26 lutego 2018, 19:59
Czy czasami zamiast pierwszego r nie powinno być l?
Odpisz
26 lutego 2018, 20:01
@FinlandMasterRace: o co ci chodzi z tą Lechią teraz? Lengyeroszag to dosłownie "kraj Lędzian" a do tego polskiego plemienia węgrzy mieli najbliżej
Odpisz
26 lutego 2018, 20:03
@didujakaskemm: Lechickiego!
Odpisz
27 lutego 2018, 21:18
właśnie chciałam to napisać
Odpisz
26 lutego 2018, 22:58
brzmi jak jakiś spell keiry
Odpisz
26 lutego 2018, 20:36
Za pierwszym razem przeczytałem gw**** plyt
Odpisz
26 lutego 2018, 19:08
Halo? Rok dwa tysiące dwunasty żąda zwrotu mema.
Odpisz
26 lutego 2018, 19:37
Halo ? Szpital od upośledzenia umysłowego żąda zwrotu pacjenta.
Odpisz
23 lutego 2018, 11:00
od teraz będę mówił że mieszkam w Gwlad Pwylu
Odpisz
23 lutego 2018, 12:56
brzmi jak plan
Odpisz
Edytowano - 23 lutego 2018, 12:37
co w tym śmiesznego? bo mają inny język KY*WA ALE KISNE
Odpisz
23 lutego 2018, 12:46
@Princess_Unattainable: Chodzi chyba o to że we wszystkich wyżej wymienionych językach Polska brzmi podobnie
Odpisz
23 lutego 2018, 13:32
wiem, ale co w tym zabawnego że Polska nie brzmi podobnie w języku walijskim
Odpisz
26 lutego 2018, 21:54
Ale brzmi podobnie, to się czyta "Gulad Puil", z czego pierwsze słowo to po mniej-więcej tyle co "kraj".
Odpisz
23 lutego 2018, 12:22
gwlad pwyl
lad pyl
ląd pul
ląd pól
Odpisz
23 lutego 2018, 11:03
Przeczytałam "gwiezdny pył"
Odpisz
23 lutego 2018, 10:54
#RÓŻNICEJĘZYKOWE
Odpisz