Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar AntonSzandorLaVey

2 grudnia, 15:42

@Konto usunięte: w TST (The Satanic Temple) karta członkowska 25$

Avatar
Konto usunięte

27 lutego 2018, 07:30

Oficjalna rejestracja w Kościele Szatana kosztuje 200$. Tak tylko mówię.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (4)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (4)
Avatar ReptilianJan

2 marca 2018, 19:31

@DiKarpio: Kapłan nie jest zobowiązany wobec "wierzącego" przyjedzie odprawić ślub jak mu się będzie chciało lub opłacało.

Avatar
Konto usunięte

21 marca 2018, 20:02

Update, jednak 225$

Avatar Broski

26 lutego 2018, 22:34

Tu akurat nie chodziło o samą aborcję, ale o to, że kliniki w Missouri poddawały kobiety przed aborcją badaniu ultrasonografem. Lekarze z tych klinik uznawali, że to obowiązek, podczas gdy obowiązkiem było tylko powiadomienie kobiety o możliwości takiego badania. Takie badanie miało wywołać wyrzuty sumienia, bo niby się tam słyszało bicie serca płodu. Stąd oburzenie, że nie powinno się zmuszać do tego badania, podczas gdy te kliniki właśnie tak robiły. Więc ich roszczenia mają sens, ale nie przypisywałbym tego konkretnie do obrazy uczuć religijnych, choć oni się na to powołali, pewnie po to, żeby był lepszy skutek w sądzie (w USA mają chyba jeszcze większego jobla pod tym względem niż u nas).

Avatar SkrzydlataHusaria

1 marca 2018, 19:38

@Broski: no to chyba dobrze, bo dzięki temu wiele kobiet nieuświadomionych o tym że to malutke tam, żyje pokochały je i zmieniły zdanie.

Avatar Ryakku

27 lutego 2018, 19:05

Otóż zdjęcie przestawia Baphometa, nie żadnego szatana lub innego diabła. Ostatnio akurat się zainteresowałem tym wyznaniem

Avatar SharpNeedle

1 marca 2018, 16:20

@Ryakku: Jakby ktoś chciał się kłócić, to niech wie, że Baphomet jest demonem, nie diabłem

Avatar
RhobarIII

26 lutego 2018, 22:18

Czyli dlaczego Stany Zjednoczone to dzieło masonów i satanistów, a "Kościół" Szatana powinien zostać uznany za zbrodniczą organizację.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (47)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (47)
Avatar
RhobarIII

2 marca 2018, 20:55

@internetexplorer: To nie są jakieś tam "moje wierzenia". To jest święta prawda Kościoła, który stworzył naszą ojczyznę i nasz naród.
Co do wymienionych przez ciebie członków konfederacji:
Kasper Cieciszowski "Popierał uchwalenie Konstytucji 3 maja. 10 maja 1791 nakazał w swojej diecezji modlitwy w jej intencji."
Andrzej Gawroński "Był zwolennikiem Konstytucji 3 maja."
Jan Stefan Giedroyć faktycznie był zdrajcą. Ale cóż, Żmudzin.
O Kasprze Giedroyć zbyt dużo powiedzieć nie mogę, ale ty także ograniczyłeś się do opisu "duchowny".
Szczepan Hołowczyc absolutnie nie dopuszczał się zdradzieckich czynów, był po prostu zwyczajnym duchownym, lojalnym wobec króla.
Co do Onufrego Kopczyńskiego: "ks. Onufry Kopczyński (59 lat) ryzykując śmierć z rąk żołnierzy rosyjskich, zaopatrzony w żywność, odzież i środki medyczne, mimo zerwanego mostu, przeprawił się łodzią z dwoma rybakami Sitkiewiczami (ojciec i syn) przez Wisłę do zdobytej i zajętej przez wojska rosyjskie Pragi, aby udzielić pomocy humanitarnej i nieść wsparcie duchowe ocalałym z rzezi Pragi". Ponadto: "Pracom Kopczyńskiego przypisuje się istotną rolę w zachowaniu tożsamości narodowej Polaków pozbawionych własnego państwa narodowego."
Antonin Malinowski był sojusznikiem Sczepana Giedroycia, o którego zdradzie już wspomniałem.
Kazimierz Narbutt również był zwykłym duchownym, lojalnym wobec króla.
Adam Naruszewicz "Był zwolennikiem Konstytucji 3 maja."
Grzegorz Piramowicz był twórczym duchownym, lojalnym wobec króla.
Michał Jerzy Poniatowski "Wobec Targowicy nie żywił żadnych złudzeń, oceniając ją krytycznie jako związek wymierzony w suwerenne państwo, ale w okolicznościach, jakie zaistniały po odrzuceniu przez Katarzynę propozycji rokowań w wojnie 1792 r., akces Stanisława Augusta do konfederacji targowickiej uważał za konieczny w celu ocalenia kraju przed kolejnym rozbiorem". A o lojalności wobec starszego brata chyba nawet nie ma sensu wspominać.
Józef Ignacy Rybiński "Podczas obrad Sejmu Czteroletniego członek stronnictwa patriotycznego i zwolennik Konstytucji 3 Maja, oraz jej współtwórca, z jej promulgacją ogłosił specjalny list pasterski przesycony duchem patriotycznym i zarządził w swej diecezji nabożeństwa, dziękczynne.", a ponadto wspierał Powstanie Kościuszkowskie.
Feliks Turski "W 1791 roku odbierał od króla Stanisława Augusta Poniatowskiego przysięgę na wierność Konstytucji 3 Maja.", a ponadto "Przed plebanią w Międzyrzecu Podlaskim posadził dąb upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 maja.".
Przypominam, że głównym postulatem Konfederacji Targowickiej było unieważnienie Konstytucji Trzeciego Maja. Należy też wspomnieć, że do Targowicy przystąpił król Ciołek, a raczej logiczne że duchowieństwo starało się zachować lojalność wobec króla, który był jednak uznawany za kogoś w rodzaju pomazańca bożego.

A co do Piusa VI, to cóż mówić - jego pontyfikat do najwybitniejszych nie należał.

Avatar
RhobarIII

2 marca 2018, 20:56

@grives: Miałem na myśli humanizm w obecnym znaczeniu, a nie XVI-wiecznym.

Sprawdź czy masz wymagane wtyczki, a następnie opisz dokładnie problem najlepiej ilustrując go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Szczegółowo

Jedno i to samo

To są dopiero problemy...

Prędkość światła

Szpan w całej wsi

Haha, ale śmieszne, Janusz, chodź, patrz się!

Chociaż dziękuję by się przydało

One mają osobny długopis do każdego słowa w zeszycie

Czy tylko ja tak mam?

To nie był dobry pomysł

Taki pracownik to skarb

Widać pewne inspiracje

O tak, potężna hipokryzja

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Na górze róże
Dentysta ząb mi wyrwał