Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Jedna wioska nadal stawia opór najeźdźcom
Nie po oczach
Można, tylko trzeba wstawać rano
To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool
Rel
Zróbcie tak, gorzej i tak nie będzie
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież25 kwietnia 2018, 18:01
jakie ku*wa 2 tryliony 1/5
Odpisz
28 lutego 2018, 09:52
To teraz mi wyjaśnijcie, w jaki niby sposób USA mogłoby zakończyć głód i ubóstwo na świecie.
Nawet najtańszy sposób, czyli zabicie wszystkich głodnych i ubogich, kosztowałby ich znacznie więcej.
Odpisz
28 lutego 2018, 09:56
@Mijak: Najtańszy sposób, to likwidacja podatku dochodowego.
Odpisz
28 lutego 2018, 10:01
Likwidacja podatku dochodowego to, oczywiście, krok w bardzo dobrym kierunku, ale głupotą jest twierdzenie, że to całkowicie zlikwiduje ubóstwo i głód.
Odpisz
28 lutego 2018, 10:04
@Mijak: niech głodni zjedzą bezrobotnych
Odpisz
28 lutego 2018, 10:26
@EmielRegis: Najlepsze rozwiązanie
Odpisz
4 marca 2018, 19:22
@Mijak: W samym USA rocznie wyrzucane jest 60 000 000 ton żywności. Z możliwościami finansowymi i politycznymi jakie mają Stany, mogliby sporo zdziałać gdyby tylko chcieli, zamiast tego wpieprzają się w każdą wojnę i sami wywołują konflikty, co kosztuje dużo pieniędzy, ale również dużo żyć.
Odpisz
4 marca 2018, 19:23
@xXkuba22Xx: Przetransportowanie tej nadmiarowej żywności do krajów trzeciego świata, w taki sposób, żeby nadal była jadalna, kosztowałoby znacznie więcej, niż wyprodukowanie jej.
Odpisz
4 marca 2018, 19:31
@Mijak: To i tak nic w porównaniu do nakładów finansowych na wojsko i prowadzenie wojen. Stany to największa potęga militarna na świecie, pieniądze wydawane na zbrojenia są niewyobrażalne. Wystarczy je ograniczyć. USA, jak i wszystkie państwa zachodniego kręgu kulturowego mogłyby zrobić dużo w kierunku poprawienia sytuacji ubóstwa i głodu na świecie, ale 1. każdy pilnuje swojego interesu. 2. każdy chce się wzbogacić.
Odpisz
4 marca 2018, 19:34
@xXkuba22Xx: No właśnie, każdy pilnuje własnego interesu. I tak powinno być.
Odpisz
4 marca 2018, 19:35
@xXkuba22Xx: Nawet jeżeli by Ameryka dała całe niezagospodarowane jedzenie do Afryki to i tak zwiększyło by to problem głodu, gdyż jednym z powodów dlaczego Afryka nie jest jak Chiny względem ludności to właśnie brak jedzenia. W kraju rozwijającym się liczba dzieci jest kluczowa w przetrwaniu, "darmowi robotnicy" mogą pracować na farmie i opiekować się na starość a im więcej ich jest tym większy prestiż później ma rodzina gdy dorosną, dając Afryce jedzenie przekładamy problem na później to co jest ważne to zmiana mentalna rdzennych mieszkańców i poprawa sytuacji gospodarczej co jest trudne w kształtującej się w Afryce pełnej konfliktów politycznych.
Odpisz
4 marca 2018, 19:44
@Mijak: czyli uważasz, że pomaganie innym jest złe?
Odpisz
4 marca 2018, 19:53
@Tytanus: Nie napiszę, że się z tobą nie zgodzę, bo możesz mieć rację, ale to są tylko przewidywania. Zrozumiałem z twojej wypowiedzi, że gdyby dawać ludności Afrykańskiej jedzenie, to mieliby więcej dzieci, a co za tym idzie jedzenia nie wystarczałoby dla wszystkich. Ale może też być tak, że nie będą mieli więcej dzieci, bo i tak ich rodziny są wielodzietne i po prostu więcej im nie potrzeba, a do tego mniej dzieci będzie umierać z głodu, tym bardziej nie będą mieli potrzeby się bardziej rozmnażać. Ale zamiast transportować pożywienie, można zainwestować w coś w rodzaju wielkich studni w suchych rejonach i stworzyć kanały irygacyjne, i pola uprawne.
Odpisz
4 marca 2018, 20:08
@xXkuba22Xx: Pomaganie innym samo w sobie jest dobre.
Ale gdy władze państwa przeznaczają publiczne środki na pomoc innym krajom, to już jest złe.
A to dlatego, że państwo nie ma własnych pieniędzy, a tylko to, co siłą odbierze swoim obywatelom w podatkach.
Pomaganie innym z własnej woli jest dobre, ale zmuszanie kogoś do tego siłą jest już złe.
Odpisz
4 marca 2018, 20:11
@Mijak: najlepszym rozwiązaniem na to jest demokracja...
Odpisz
4 marca 2018, 20:25
@xXkuba22Xx: Ważne jest rozsądne pomaganie, dobrym przykładem jest Izrael czy Kurdystan oba te kraje zależne od Stanów Zjednoczonych, przez pomoc im zagrożenie w rejonie wzrosło doprowadzając do liczny śmierci i tragedii (Izrael-Arabowie)(Kurdystan-Turcja/Syria). Oczywistym jest że wiele miejsc potrzebuje pomocy i same udzielanie pomocy nie jest złe tylko jak to w świecie bywa "piekło usiane jest dobrymi zamiarami", co do budowania lepszych warunków W Afryce zgadzam się z zupełnością tylko i to musi być przemyślane, w Państwach kolonialnych częste było faworyzowanie jednej grupy etnicznej nad drugiej, byli oni faworyzowani przez przywileje i lepsze warunki do życia to doprowadziło jednak do niezadowolenia drugiej grupy która po kolonializmie rozpoczęła wojnę domową możesz o tym poczytać na wikipedii pod Wojna domowa w Rwandzie. Chodzi mi o to że jeśli pomożesz jednym to inni będą wkurzeni o to że im nie pomogłeś, musisz więc pomagać wszystkim pomału co dużo kosztuje i nie ma się pewności co z tego wyrośnie.
Odpisz
Edytowano - 4 marca 2018, 21:01
@Tytanus: Jedną z największych przyczyn prawie wszystkich konfliktów i wojen (u boku pieniędzy i władzy) są różnice, jakiekolwiek: religijne, etniczne, językowe. To nie przez samą pomoc ale właśnie przez różnice między ludźmi, a dokładniej przez nierówne traktowanie różnych grup rozpoczynają się konflikty, tak jak napisałeś. Wiadomo, że jeśli w obrębie jednego państwa USA udzielą pomocy tylko Chrześcijanom, a muzułmanom już nie, to nie będzie to miało dobrych skutków, i samo w sobie nie jest dobre, bo to po prostu zwykła dyskryminacja. Ale nie widzę nic złego w tym, żeby udzielić pomocy na przykład jednemu lub kilku najbiedniejszym państwom. Moim zdaniem takie udzielanie pomocy nie stanowi zagrożenia.
Odpisz
4 marca 2018, 22:40
@xXkuba22Xx: Demokracja to beznadziejne rozwiązanie. Prowadzi do tego, że najliczniejsza grupa okrada całą resztę.
Odpisz
4 marca 2018, 23:23
@Mijak: przed chwilą narzekałeś, że gdy rząd decyduje co ma zrobić z pieniędzmi podatników (wydać je na pomoc w biednych krajach) to jest źle, bo to jest zmuszanie ludzi do pomocy. Nie lepiej żeby ludzie sami o tym decydowali? W Demokracji nikt nikogo nie okrada. Demokracja jest najlepszym rozwiązaniem, bo zawsze lepiej by dana decyzja podobała się większości niż mniejszości. nawet jeśli to będzie tylko 1% przewagi. Możesz rozwinąć swoją tezę.
Odpisz
4 marca 2018, 23:52
@xXkuba22Xx: W demokracji większość ludzi decyduje, co zrobić z pieniędzmi wszystkich.
A nawet nie większość, bo jeśli jest na przykład pięć różnych grup, to może się okazać, że ta mająca 30% poparcia będzie największa.
Ale nawet gdyby to była większość, to nie powinna decydować o tym, na co przeznaczać pieniądze wszystkich. Każdy powinien dysponować swoimi pieniędzmi, a budżet państwowy powinien być zredukowany do niezbędnego minimum.
Odpisz
5 marca 2018, 19:01
@Mijak: lepiej, żeby jak najwięcej ludzi było zadowolonych i żeby oni decydowali, niż kilka osób z rządu, wbrew woli ludu. Wolny rynek to też jest jakieś rozwiązanie, ale on może prowadzić do wyzysku i zwiększenia różnic w zamożności społeczeństwa.
Odpisz
4 marca 2018, 19:43
2 tryliony? Nawet nie ma tylu pieniędzy na świecie. Co za debil to tłumaczył, trillion z angielskiego oznacza bilion, tak samo jak billion oznacza miliard.
Odpisz
28 lutego 2018, 13:44
Odpisz
28 lutego 2018, 20:28
@EpicArcher: Patrząc po mnie, niebieskiej bym nie brał, bo bym nie potrzebował, zielona by się przydała, ale będę mógł to osiągnąć z pomocą innej tabletki i mieć 2 korzyści, fioletowej nie odważyłbym się wziąć, zostaje żółta
Odpisz
28 lutego 2018, 12:51
jak skończy się ubóstwo to tez głód
Odpisz
28 lutego 2018, 11:55
xD
Zapewne tym hajsem zakończenie biedy miałoby wyglądać: "Daj każdemu trochę to będzie git!". Mniejsza, że nie będzie...
Odpisz
28 lutego 2018, 10:33
zakończ ubóstwo to i jedzenie kupią xD
Odpisz
4 marca 2018, 19:06
Odpisz
28 lutego 2018, 09:46
Murica fuck yeah!
Odpisz
28 lutego 2018, 08:59
Przecież oni nie spalili tych pieniędzy, poszły w amerykańską gospodarkę i po jakimś czasie wrócą do budżetu. Natomiast pokonywanie głodu na świecie i ubóstwa kosztowałoby więcej niż kilka marnych trylionów.
Odpisz
28 lutego 2018, 08:56
ludzkość, tego nie zrozumiesz
Odpisz
28 lutego 2018, 08:55
Trzecia opcja ma szansę się zwrócić, przemysł zbrojeniowy i banki jeszcze na tym zarobią
Odpisz