Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar szalonememe

21 marca 2018, 20:14

(w języku c++)
include <iostream>
isung nameapace std;

main()
{
cout << "panie z takim programem to pani idzi w pi**u";

return 0
}

Avatar tomek123321

Edytowano - 21 marca 2018, 21:01

@szalonememe: Ja bym zrobił
void panie(){
cout << "Panie z takim programem to pan idź w pi**u!";
panie();
};

int main(){
panie();
return 0
}

Avatar Kerbal

21 marca 2018, 21:54

@szalonememe: Kolejny do poprawienia. No cóż:
include <iostream> //dodaj # na początku
isung nameapace std; //using namespace std;, ale ogólnie tego się nie używa, tylko pisze std:: (np. std::cout)

main() //int main()
{
cout << "panie z takim programem to pani idzi w pi**u";

return 0 //return 0;, ale nie trzeba tego pisać
}

Avatar
Konto usunięte

21 marca 2018, 23:00

@Kerbal: ten uczuć gdy dwóch ludzi wymienia się linijkami kodu i z tego kiśnie a ty nawet ku*wa nie wiesz co te dziwne znaki oznaczają

Avatar randomowy_gosc

17 czerwca 2021, 14:52

@Kerbal: To teraz wytłumacz czmemu namespace nie używać, bo mi nauczyciel mówił,żeby zawsze używać, bo jest szybciej i nie trzeba pisać std:: przed każdą linią.

Avatar tomek123321

17 czerwca 2021, 20:00

@randomowy_gosc: w swoich własnych małych projektach nie ma problemu bo rzeczewiście oszczędza powtarzanie w kółko tego std::, ale powiedzmy że używasz dwóch bibliotek, np. jakieś matematyczne, i obydwie mają funkcje add(), gdybyś rozwinął obydwa namespace to nie wiadomo którego add() użyć. Podobno takie coś może się zdarzyć nawet w samym std::, ale moim zdaniem używając jaiegokolwiek IDE i tak jest bezpiecznie bo będzie ostrzegał o takich sytuacjach.

Avatar siemak

Edytowano - 19 marca 2018, 20:31

string komentarz = kek;
Debug.Log (komentarz);

Avatar
Konto usunięte

19 marca 2018, 20:50

@siemak: Zbyt wiele przeczytałem wiadomości mojego programistycznego kolegi na naszej grupie, aby nie wiedzieć co znaczy.

Avatar siemak

Edytowano - 19 marca 2018, 21:01

bool zgodaZKomentarzem;
public int strzałka;
public int zielonaStrzałka = strzałka++;
public int czerwonaStrzałka =
strzałka--;
/*chyba coś skopałem*\
if (zgodaZKomentarzem = true)
{zielonaStrzałka};

Avatar
Konto usunięte

19 marca 2018, 21:25

@siemak: A bool nie przechowuje tylko true albo false?

Avatar Wowa_Tatarin

Edytowano - 20 marca 2018, 11:11

Masz rację jest to zmienna jednobitowa i może przechowywać tylko 0 lub 1, inaczej True i False, ale zmienna ma również nazwę

Avatar Wowa_Tatarin

Edytowano - 20 marca 2018, 11:15

@siemak: Nie ma --, raczej strzałka = strzałka - 1

Avatar Kerbal

21 marca 2018, 19:09

@siemak: ŹLEEEEEE
bool zgodaZKomentarzem;
public int strzałka; //NIE MA PUBLIC BEZ KLASY
public int zielonaStrzałka = strzałka++; //TO SAMO
public int czerwonaStrzałka = strzałka--; //TO SAMO
/*chyba coś skopałem*\ //ZŁE ZAKOŃCZENIE COMMENTA MA BYĆ /* */
if (zgodaZKomentarzem = true) //CHYBA zgodaZKomentarzem == true LUB PO PROSTU zgodaZKomentarzem
{zielonaStrzałka}; //CO????
A tak ogólnie: C++ nie obsługuje polskich znaków, oraz jeżeli chcesz, żeby zielonaStrzałka itd. zmieniało, to musisz zrobić funkcję:
void zielonaStrzalka(){
strzalka++;
return;
}

Avatar
Konto usunięte

21 marca 2018, 21:04

@Kerbal: A C# obsługuje?

Avatar Kerbal

21 marca 2018, 21:52

Polskie (ani żadne inne dziwne) znaki nie mogą być używane w praktycznie żadnym języku programowania (w C# chyba też nie), bo kompilator ich nie czyta i przekształca do kodowań UTF-8, które są niedozwolone jako nazwy czegokolwiek.

Avatar Hairstreak

22 marca 2018, 02:14

@Kerbal: jeśli przed nazwą funkcji, jako typ zwracanej wartości jest Void, to na jej końcu 'return' nie występuje bo funkcja niczego nie zwraca :")
Po drugie jeśli funkcja ZielonaStrzalka ma zmieniać strzałkę w całym programie, to po Void musi być gwiazdka *, inaczej zmienna podana jako argument zmieni sie tylko podczas "życia" funkcji, a po powrocie do głównego programu wartość strzałki będzie jak na początku. Czyli dobrze bedzie tak:

Void* ZielonaStrzalka (strz)
{
strzalka=strz+1;
}

I w momencie wywołania funkcji w głównym programie jako argument podajesz aktualną wartość strzałki, która wewnątrz funkcji (i tylko tam) jest chwilowo nazwana 'strz'

Avatar Hairstreak

22 marca 2018, 02:22

@Hairstreak: ale to i tak nie ma znaczenia bo nie wiadomo czy to wszystko jest wewnątrz klasy czy nie, czy strzalka sama w sobie jest klasą i jaki ma typ pól, nic się nie trzyma kupy za bardzo bo jest bałagan straszny xd
Zresztą strzałka powinna być typu bool, bo ma tylko dwie wartości

Avatar Kerbal

Edytowano - 22 marca 2018, 06:52

@Hairstreak: Haha! Tu właśnie umarłeś drogi panie, bo uważasz, że znasz C++ lepiej niż ja. Do pierwszego komentarza: funkcja void faktycznie NIE MUSI zwracać nic, ale return; po prostu kończy funkcję, a brak return jest uważane przez kompilator za 'ostrzeżenie'. Nie trzeba, ale powinno się. Do drugiego komentarza: tutaj przyznaję ci rację, ale źle napisałeś. Powinno być:
void ZielonaStrzalka (int &strz) //tutaj przyjmuje pointer do zmiennej
{
*strz++; //tutaj zwiększa to, co jest pod pointerem
}
Funkcję wywołujemy tak:
int* pointerDoStrz = &strz;
zielonaStrzalka(pointerDoStrz);

Avatar Kerbal

22 marca 2018, 22:42

@Kerbal: A nie, właściwie to ja mam rację. Zmienna strzalka nie jest overloadowana, i wskutek tego NIE trzeba do niej tworzyć pointera. Jeżeli potrzebna by była funkcja uniwersalna ++, to wtedy faktycznie masz rację, ale do konkretnej zmiennej wystarczy to.

Avatar venomman

21 marca 2018, 22:59

Co wy tu, do jasnej ku*wy piszecie?

Avatar BOSS111

22 marca 2018, 14:08

@venomman: Właśnie

Avatar Strex

19 marca 2018, 21:30

for (int i=0,i>=0,i++)
{
cout<<"No tak średnio bym powiedział";
}

Avatar Kerbal

21 marca 2018, 21:57

@Strex: Jeszcze jeden:
for (int i=0,i>=0,i++) // for (int i = 0; i >= 0; i++) [chodzi tylko o ; zamiast , reszta może być]
{
cout<<"No tak średnio bym powiedział";
}
Na szczęście tylko jeden błąd (może jeszcze polskie znaki, ale to zależy do czego piszesz)

Avatar Strex

22 marca 2018, 09:40

@Kerbal: ku*wa dałem , zamiast ; bo było blisko na klawiaturze w telefonie
(zwykle programuje na komputerze)
sry

Avatar Tymek590

21 marca 2018, 19:13

? "Czyli brak punktow w petli BASICowej"

Avatar Tymek590

Edytowano - 22 marca 2018, 06:48

@Tymek590: PRINT "kiedy jedyny jezyk programowania, ktory w miare znasz to BASIC, wiec nikt nie wie o co chodzi"

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Nigdy na to nie wpadną

Lekko nie będzie

Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku

Angielskie śmieszki

Tylko dzięki temu mega wulkany pod Polską nie wybuchają

Powodzenia

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka