Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Najbardziej realistyczny spośród modów
Nie zadzieraj z bobrami
Nieuczciwa ocena
A, okej
To będzie bolało
Szokujące jak zmieniło się życie w Stanach przez 40 lat
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież23 marca 2018, 08:34
Tyle że to prawda. Harry Potter jest nieodpowiedni dla dzieci. Powinni go czytać ludzie powyżej 13-15 lat.
Odpisz
23 marca 2018, 08:37
@Baturaj: Od trzeciej części tak
Dwie pierwsze to jeszcze jak dla mnie dla 10-12 mogą być
Odpisz
Edytowano - 23 marca 2018, 18:53
@Baturaj: Powyżej wieku 13 lat okazuje się że ta książka to marna komercyjna szmira masońskiej pisarki. Także najlepiej w ogóle nie tykać tej książki nawet kijem.
Odpisz
23 marca 2018, 20:07
A ja ją wszystkim polecam bo to dobra książka
Dzięki niej w ogóle zachciało mi się czytać cokolwiek
Odpisz
26 marca 2018, 15:55
Nie do końca. Powiedzenie, że książka to dno czy szmira byłoby niesprawiedliwością, bo wielu ludzi ją lubi. To, że są w niej przekazy satanistyczno-okultystyczne nie znaczy, że książka jest słaba, tylko że jest zła. I nie znaczy też, że nie można jej czytać. Moja znajoma siostra zakonna przeczytała wszystki części, mimo że jest świadoma przekazu książki.
Odpisz
26 marca 2018, 18:53
@Baturaj: Ależ jak najbardziej Harry Potter to dno nawet pod względem literackim. Kunsztu brak, styl prostacki wręcz, narracja prymitywna.
Odpisz
26 marca 2018, 19:27
Wiesz, że istnieje takie coś jak "subiektywna opinia"? Dla niektórych nawet "Władca Pierścieni" jest dnem pod względem literackim, mimo, że nie można odmówić mu pewnych obiektywnych atutów. Tak samo jest z Harrym Potterem.
Odpisz
26 marca 2018, 20:20
@Baturaj: Wszystko jest subiektywne, a ja swoją subiektywną opinię opieram na subiektywnym porównaniu z naprawdę dobrymi książkami oraz subiektywnymi opiniami osób które mogą być autorytetami w kwestii subiektywnego oceniania książki.
Odpisz
26 marca 2018, 20:22
Ale z tymi obiektywnymi atutami to chodziło mi o takie rzeczy jak odpowiednie uszeregowanie fabularne (że np. nie mylą się historie, nawet jeśli są niechronologicznie), kompozycję świata i tekstu itp. Da się to w miarę "zmierzyć".
Odpisz
26 marca 2018, 20:34
@Baturaj: To ty uznałeś że te aspekty pozwalają na obiektywne zmierzenie wartości tekstu. Spróbuj przedstawić ten sposób jakiemukolwiek szeroko poważanemu znawcy sztuki, wykwalifikowanemu literacie lub członkowi Komitetu Noblowskiego dla literatury. Obiektywność to jedna z największych bzdur współczesności.
Odpisz
13 grudnia 2019, 23:11
@Baturaj: Jakie symbole satanistyczne?
Odpisz
28 stycznia 2019, 18:44
Ludzie w VI wieku: Kościół musi przestać wtrącać się w nasze życie!
Ludzie w XXI wieku: Hello Kitty nie ma ust, więc jest dziełem szatana.
Odpisz
20 maja 2018, 09:20
Kto z mną wypi***ala z tego zacofanego kraju ?
Odpisz
8 maja 2018, 13:49
Logika katolików:
Koleś macha patykiem i zmienia szczura w filiżankę- zło, dzieło szatana i ogólnie ch*jnia w ch*j
Koleś macha patykiem i sprawia że morze się rozstępuje- cud i boskie dzieło
A przy okazji jest tyle samo dowodów na istnienie Pottera jak i na istnienie boga
Odpisz
20 marca 2018, 21:18
Ku*wa zabijcie mnie. Zbieram na bilet do Kanady gdzie będe jarał LEGALNĄ marichuane, czytał NORMALNEGO harrego pottera i szczał na Kaczyńskiego
Odpisz
20 marca 2018, 21:57
@Palauball: Może jakiś miły bojownik isis zamieszka obok ciebie lub może poznasz miłego kolegę, który w wieku 5 lat postanowił zostać dziewczynką.
Odpisz
20 marca 2018, 22:44
@Hyberius: Może jednak Palau...
Odpisz
22 marca 2018, 20:56
@Hyberius: Zajebiste argumentum ad baculum.
Odpisz
22 marca 2018, 21:32
@DeTeO238: Ja nic nie poradzę, że tam się takie rzeczy dzieją. Nie zapomnijcie też, że w Kanadzie nie używa się słowa mankind tylko peoplekind.
Odpisz
22 marca 2018, 22:43
@Hyberius: humankind jak już
Odpisz
22 marca 2018, 23:05
@Palauball: W takim razie Quebec.
Vancouver, jeśli chcesz mieć dosłownie wszystko gdzieś. Nawet resztę Kanady.
Odpisz
22 marca 2018, 23:23
@Hyberius: Jakiś dowód na to, że tak się dzieje? Poza tym, jakie zagrożenie stanowią transwestyci, że stawia się ich na równi z bojownikami ISIS?
Odpisz
23 marca 2018, 05:56
@Hyberius: Chętnie zawsze poznam nowych ludzi ;)
Odpisz
23 marca 2018, 08:03
@Hyberius: Trochę mi cię żal :(
Odpisz
23 marca 2018, 18:01
@DeTeO238: Nie transwestyci tylko kilkuletnie dzieci decydujące o tym jakiej chcą być płci, doszło też do przypadku gdzie matka razem z lekarzem nielegalnie podawali chłopcu kobiece hormony czy coś takiego i chłopakowi się odwidziało zostawać dziewczynką, ale wyrosły mu piersi. Ja nikomu nie każe wierzyć w to co ja piszę.
Boy, 14, Reversed His Gender Transition After 2 Years. He Changed His Mind But Now Has Breasts to sobie można wrzucić w yt jak ktoś chce.
@MakZus Sam premier Justin Trudeau powiedział, że teraz używa się słowa peoplekind.
Odpisz
23 marca 2018, 23:31
@Hyberius: podzbaniony jakiś
Odpisz
22 marca 2018, 23:58
no i dobrze, bo to prawda. Jak coś mówi o czarach, wróżbiarstwie czy rzucaniu klątw, to jest satanistyczne
Odpisz
23 marca 2018, 01:42
@SkrzydlataHusaria: A co jeśli chodzi o klątwy sprzed powstania konceptu szatana? Np. Yokai z azjatyczkich mitologii?
Odpisz
23 marca 2018, 05:56
@SkrzydlataHusaria: A Papież też czasem nie rzucał klątw?
A Prorocy nie robili czegoś podobnego do wróżbiarstwa?
Magia i czary to nic innego jak moc stworzona przez Boga
Można ją wykorzystać w dobrych celach i na chwałę bożą jak i złych
Przez takich jak ty niewinne kobiety płonęły na stosie, a Bóg mówił "Nie zabijaj"
Odpisz
23 marca 2018, 07:48
@lorax12: prprocy mówili o przyszłości z mocy Ducha Świętego, a jak Papież żucał klątwy, to była to ekskomunika, ale nic to nie robił ,,magicznie" temu człowiekowi, tylko nie wolno mu było uczestniczyć np. w sakramentach do czasu jej zdjęcia...
Odpisz
23 marca 2018, 07:49
szatan zawsze szkodził i jakiś koncept mu w tym nie musiał dawać przyzwolenia - robił to zawsze
Odpisz
23 marca 2018, 08:36
@SkrzydlataHusaria: Ale oczywiście palenia "czarownic" nie skomentujesz :v
Odpisz
23 marca 2018, 10:13
@lorax12: a, fakt czary istnieją, to prawda. szatan umie za pomocą ludzi szkodzić im i innym ludziom. ale nie wolno używać do nieczego czarów, więc aby one nie szkodzily więcej poczciwym luidziom trza bylo je unieszkodliwić, bo poza magią, to jeszcze np. zabijały dzieci i z nich robiły wywary - więc to chyba adekwatna kara za coś takiego i przestroga bo jakby ie tylko zamkneli do lochów, to dalej by czaarowały. sry że tak noe składnie ale się śpieszę
Odpisz
23 marca 2018, 12:48
@SkrzydlataHusaria:
Odpisz
23 marca 2018, 13:29
*sensu i logiki w konentarzu obrazkowym nie wykryto*
Odpisz
23 marca 2018, 14:16
@SkrzydlataHusaria: *sensu w twoim istnieniu nie wykryto*
Odpisz
23 marca 2018, 14:40
ogólnikowy bardzo jesteś
Odpisz
23 marca 2018, 20:05
@SkrzydlataHusaria: szkoda, że te czarownice były niewinnymi kobietami
W większości zielarkami bądź normalnymi kobietami, które podpadły wysoko postawionym mężczyznom przez na przykład odmówienie współżycia
Odpisz
23 marca 2018, 22:44
@SkrzydlataHusaria: Od kiedy niewinna książka jest Szatanistyczna?
Odpisz
23 marca 2018, 23:13
@lorax12: no tow wtedy zło, ale jak faktycznie czarownice, tomteudno jakoś trzeba to bylo zwalczać
Odpisz
23 marca 2018, 23:14
@Lujis: no bo ona nie iest niewinna, jest o czarach, magii, klątwach, wróżbiarstwie itd. itp. to wszystko jest uwzględnione w ,,Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną"
Odpisz
24 marca 2018, 06:17
@SkrzydlataHusaria: przeczytanie Harryego Pottera czy książek H.P. Lovecrafta nie sprawi, że zaczniesz czcić Szatana
Czy nikt z Was nie uważał na lekcji polskiego? Wiecie czym jest fikcja literacka?
Odpisz
24 marca 2018, 15:20
@SkrzydlataHusaria: Czyli Kopciuszek też jest satanistyczny? W końcu w nim też jest magia.
Odpisz
24 marca 2018, 17:21
@SkrzydlataHusaria: Twoim tokiem myślenia Mitologia Grecka jest szatańska, pomimo tego, że powstała przed powstaniem Chrześcijańska.
Odpisz
24 marca 2018, 19:06
@lorax12: ale jak się dzieci potem bawią w ,,abra kadabra" to juz może prowadzic do opętania, tak samo jak obchodzenie halloween. to taka malutka furtka się otwiera, w którą szatan zaraz wsadza łom i się wciska do środka, bo chcesz więcej, bardziej ,,a to tylko taka niewinna zabawa".
Odpisz
24 marca 2018, 19:47
@SkrzydlataHusaria: eee nie
Bawiłem się w magów i czarodziejów, ale opętany nie jestem
Ale za to ty możesz być
Fanatyzm religijny to działanie Szatana by obrócić ciepły płomyk wiary w palącą pożogę
Sam twój komentarz o zabijaniu czarownic to potwierdza
Bóg mówił nie zabijaj, a ty twierdzisz, że powinno się zabijać
Szatan ma Cię w swoich objęciach
Odpisz
24 marca 2018, 19:54
@lorax12: nie, fakt przegięłam z tymi czarownicami, ale bylam tak zakręcona, że nie miałam czasu myśleć. nad nimi powinno się odprawiać egzorcyzmy, a nie zabijać... już nie usunę.
nie jestem fanatykiem religijnym, lubię na te tematy pogadać. A jak się bawią dzieci we wróżkę zębuszkę to raczej nc im nie będzie, ale wyobrażasz sobie że ludzie potrafią kupować biblięszatana dla zabawy i wykorzystują treści tam zawarte do czarów i przywoływania duchów?!
Odpisz
24 marca 2018, 20:05
@SkrzydlataHusaria: ich głupota ich sprawa
Normalny człowiek tak nie zrobi, a już szczególnie nie po przeczytaniu książek o Harrym Pioterze
Odpisz
24 marca 2018, 23:50
@lorax12: no, to debilem trza być.
ale jak ktoś jest, to poter może byc dla niego piczątkiem, więc wiesz o co mi chodzi
Odpisz
24 marca 2018, 23:51
@SkrzydlataHusaria: ich głupota to ich sprawa
Odpisz
24 marca 2018, 23:55
@lorax12: wiesz, ja jako katoliczka muszę ,, walczyc o ich dusze" tzn. mam obowiązek chociaż im to uświadomić insię za nich modlić ;)
Odpisz
24 marca 2018, 23:56
@SkrzydlataHusaria: jeśli Cię nie posłuchają to lepiej zostaw ich
Ich wybór, ich wolna wola
Odpisz
25 marca 2018, 00:02
@lorax12: no wiem, przecież ich nie zmuszę. tylkomsię wtedy modlić mogę...
Odpisz
25 marca 2018, 00:06
@SkrzydlataHusaria: mhm
Odpisz
23 marca 2018, 05:53
Harry Potter propaguje co najwyżej walkę za przyjaciół i to, że należy się nie poddawać
Odpisz
22 marca 2018, 21:47
Lubartów, moje miasto...
Odpisz
22 marca 2018, 21:42
Polska to dalej dziki kraj.
Odpisz
21 marca 2018, 07:37
Dżizus ku*wa ja pie**olę, takie cuda tylko w Polsce. Jak ja kocham nasz kraj i osoby nim rządzące
Odpisz
22 marca 2018, 20:12
@CoolSceleton95: To rodzice, nie rząd tak dla ścisłości.
Odpisz
22 marca 2018, 21:41
@CoolSceleton95: "Ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą, ja to mam szczęście."
Odpisz
22 marca 2018, 20:25
u mnie w szkole też jest teoretycznie "zakazany" ale jakoś Wiedźmina już można czytać i był nawet konkurs czytelniczy z Wiedźmina...
Odpisz
22 marca 2018, 20:50
@xXkuba22Xx: Opowiedz o hari pocie
I wiedźmin to literatura polska, bo kuuurła polacy rodacy!
Odpisz
22 marca 2018, 20:20
I dobrze.
Odpisz
23 marca 2018, 22:45
Odpisz
22 marca 2018, 20:05
Albo te satanistyczne bajki dla dzieci,hello kity.
Odpisz
20 marca 2018, 22:23
Ja pie**ole co za kraj
Odpisz
20 marca 2018, 18:19
"Bo te Hary Potery to satanistyczne, lewckie gówna som do praniu muzguw dzieciakom. Ksiunc tak mówił na mszy a te szatanisty ze szkoły chcioły moje dziecioki zindoktrynazować" - anonimowy rodzic
Odpisz
20 marca 2018, 18:21
@EmielRegis: Nie jestem pewny czy taki Janusz znałby zwrot ,, indoktrynacja"
Odpisz
20 marca 2018, 18:33
@qaz123: Ty znałbyś - wnioskując po avatarze.
Odpisz
20 marca 2018, 20:55
To oznaka tego, że nie jestem Januszem
Odpisz