Ale kawalerię możnaby przywrócić. Może niekoniecznie ze zbroją, kopią i skrzydłami, ale w mundurach, z bronią palną oraz szablą. Możnaby to wykorzystać jako oddziały pomocnicze dla wojska czy policji, których zadaniem byłoby patrolowanie terytorium.
Mamy kandydata do najgłupszego pomysłu tego roku. Choć do zeszłorocznego zwycięzcy czyli projektu, żeby posłami mogli być tylko żonaci i za zgodą żony to jeszcze mu brakuje.
W sumie, tacy piechociarze w normalnym umundurowaniu i wyposarzeniu (kamizelki kuloodporne itd ) z rozbudowanymi hełmami i jakimś innym karabinkiem dosiadający wyciszonych i opancerzonych quadów to mogłaby być całkiem niezła formacja rozpoznania
@CousinJoe: Napisałem "oddziały specjalne" mając na myśli to że większość oddziałów specjalnych jest przeszkolona ze zwiadu w tym z użyciem pojazdów, także uważam że tworzenie nowej jednostki opartej tylko o taktykę szybkiego zwiadu jest bezcelowe, chociażby ze względu na logistykę
@Suhak: Lol nie. Każda jednostka jest wyspecjalizowana w jednym danym kierunku, na przykład w przypadku USA:
- SF szkoli i takie tam;
- Rangersi szturmują duże obiekty czesto za linia wroga, np. lotniska;
- Seal robi wypady po zakładników czy coś w tym stylu.
- itd.
Nie jest tak że każda jednostka specjalna umie robić poprawny zwiad, od tego są wyspecjalizowane oddziały.
Komentarze
Odśwież28 lipca 2023, 17:52
To jest nieironicznie dobry pomysł
Odpisz
11 maja 2018, 12:53
Ale kawalerię możnaby przywrócić. Może niekoniecznie ze zbroją, kopią i skrzydłami, ale w mundurach, z bronią palną oraz szablą. Możnaby to wykorzystać jako oddziały pomocnicze dla wojska czy policji, których zadaniem byłoby patrolowanie terytorium.
Odpisz
7 maja 2018, 01:02
Odpisz
7 maja 2018, 00:29
Wyobraźcie sobie tą husarię najeżdżająca jakieś wrogie oddziały gdzie w tle leci Sabaton - Winged Hussary
Odpisz
7 maja 2018, 06:39
@Masouku: i jak się wypi***alają w tych ciężkich zbrojach z motorów w błoto
nie no super
Odpisz
10 maja 2018, 21:12
@kubage123: Już nie mówiąc, że ta kupa żelastwa nie broniłaby ich przed ostrzałem przeciwnika.
Odpisz
6 maja 2018, 21:51
Mamy kandydata do najgłupszego pomysłu tego roku. Choć do zeszłorocznego zwycięzcy czyli projektu, żeby posłami mogli być tylko żonaci i za zgodą żony to jeszcze mu brakuje.
Odpisz
6 maja 2018, 23:17
@Broski: ej pomysl jest zajebisty
Odpisz
6 maja 2018, 21:14
w pewnym sensie to dobry pomysł...
Odpisz
6 maja 2018, 19:25
Polać mu!
Odpisz
6 maja 2018, 19:07
Przypomina się akcja na quadach w bf4
Odpisz
5 maja 2018, 15:04
W sumie, tacy piechociarze w normalnym umundurowaniu i wyposarzeniu (kamizelki kuloodporne itd ) z rozbudowanymi hełmami i jakimś innym karabinkiem dosiadający wyciszonych i opancerzonych quadów to mogłaby być całkiem niezła formacja rozpoznania
Odpisz
5 maja 2018, 15:53
To przyjacielu nazywa się "oddziały specjalne"
Odpisz
Edytowano - 5 maja 2018, 17:15
@Suhak: Są różne rodzaje oddziałów specjalnych. Taka "husaria" mogłaby spełniać swoje zadanie coś jak Amerykańska Wataha
Odpisz
5 maja 2018, 17:28
@CousinJoe: Napisałem "oddziały specjalne" mając na myśli to że większość oddziałów specjalnych jest przeszkolona ze zwiadu w tym z użyciem pojazdów, także uważam że tworzenie nowej jednostki opartej tylko o taktykę szybkiego zwiadu jest bezcelowe, chociażby ze względu na logistykę
Odpisz
6 maja 2018, 18:53
@Suhak: Lol nie. Każda jednostka jest wyspecjalizowana w jednym danym kierunku, na przykład w przypadku USA:
- SF szkoli i takie tam;
- Rangersi szturmują duże obiekty czesto za linia wroga, np. lotniska;
- Seal robi wypady po zakładników czy coś w tym stylu.
- itd.
Nie jest tak że każda jednostka specjalna umie robić poprawny zwiad, od tego są wyspecjalizowane oddziały.
Odpisz
6 maja 2018, 18:43
To dobry pomysł, grałem w CoD MW więc się znam.
Odpisz
5 maja 2018, 22:16
AAAAAAAAAAAA HUUSARIAAAAAAAAAA!
Odpisz
5 maja 2018, 15:38
a to czasem nie nazywa się piechota zmechanizowana :V ?
Odpisz
5 maja 2018, 14:00
Większość krajów świata: Piechota, czołgi, myśliwce, pojazdy opancerzone
Polska: ch*j ku*wa kolesie ze skrzydełkami na quadach
Odpisz
5 maja 2018, 13:55
ale to nawet dobry pomysl
Odpisz
5 maja 2018, 13:47
Nie, to nie może się dziać! Czy ludzie są aż tak głupi?
Odpisz