Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Adi34

22 maja 2018, 16:58

Chciały równouprawnienia to mają

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (10)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (10)
Avatar Broski

23 maja 2018, 21:31

@Nanook: Seksizm działa w obie strony, a mój przypadek to tylko przykład, nie jest jednostkowy. Inny przypadek mojego znajomego, łączący seksizm z nepotyzmem. Starał się chłopak o pracę w urzędzie gminy. Nawet tam praktyki szkolne robił i mu dobrze poszło. Miał nadzieję, że po szkole tam trafi, ale zamiast niego przyjęli dziewczynę... po technikum gastronomicznym. Jej tatuś miał niby maczać też palce w tym, ale jednak w urzędzie jest też dużo więcej kobiet. Koleżanka mi nawet mówiła, co się zatrudniła w urzędzie pracy, że u nich to jest jeden dyrektor facet i reszta to same babki i że też facetów tam nie przyjmują gdy jest wakat, mimo że praca w urzędzie pracy nie wymaga jakichś specjalnych umiejętności, które jedna z płci posiada.

Avatar Evillin

Edytowano - 24 maja 2018, 00:16

@Broski: Zabawne, też szukam pracy biurowej, gdyż jest zgodna z moim wykształceniem, ale na ogół to konkurujący ze mną panowie ją otrzymują. Miałeś po prostu pecha, bo patrząc na statystyki dobrze płatne prace, a biurowe na ogół do takich należą, otrzymują panowie, chyba ze są to stanowiska bez perspektyw dalszego rozwoju jak sekretarka czy asystentka. Wiem co mówię, pisałam o tym obie prace dyplomowe i znam temat dobrze. Dodatkowo w razie awansu panowie otrzymują go częściej aniżeli panie. Masz racje, seksizm działa w obie strony, ale kobiety nadal doświadczają go częściej. A co do przykładu koleżanki który podałeś, to na stanowiskach w urzędach wszelakich na ogól pracują panie, z prostego względu - jest to sektor publiczny, a te aby niwelować różnice w zatrudnieniu stosują tak zwaną dyskryminację pozytywną.

Avatar
Spirit_

23 maja 2018, 15:33

Avatar martyna2112

22 maja 2018, 22:14

Nie rozumiem, z jakiej racji facet miałby ustąpić miejsca kobiecie. Nigdy się z czymś takim nie spotkałam i to jest raczej dla mnie nielogiczne. Jeden pracuje więcej, drugi mniej.
A, co do ustępowania miejsc. Raz byłam chora, miałam gorączkę i ogólnie ledwo mogłam ustać na nogach. Dwa razy prawie zemdlałam, po prostu jak za długo stałam. Jednak musiałam jechać na zajęcia tramwajem, dosyć daleko. Na szczęście znalazłam wolne miejsce i usiadłam, pijąc co chwilę wodę i powstrzymując mdłości. Po jakimś czasie wsiada jakaś baba, nawet nie taka stara i zaczyna mi pufać nad głową. Nie ustąpiłam jej, przy pierwszym zakręcie bym się wywróciła, byłam bardzo osłabiona. Jakaś młoda kobieta przede mną ustąpiła tej roszczeniowej i zaraz wywiązał się komentarz "jak ta młodzież musi sobie siedzieć". Nie miałam siły nawet odpowiedzieć.

Avatar mico12

22 maja 2018, 22:48

@martyna2112: wiesz, raz przez takie babcie zemdlałem w autobusie i nikt sobie nic z tym nie robił, po prostu leżałem

Avatar VanQuisch

22 maja 2018, 22:55

@martyna2112: Ja prawie zawsze wpuszczałem na swoje miejsce. Żadko kiedy usłyszałem choćby zwykłe "dziękuję" ale i tak zwykły szczery uśmiech był najlepszym podziękowaniem bo wiem, że zrobiłem coś dobrego i to zostało docenione. Raz nawet mi się zdarzyło, że chodziła o mnie taka "złota opinia" jakie to ja mam wielkie serce bo jako jedyny zawsze ustąpię miejsca.
Kilkukrotnie spotkałem się z przypadkiem gdy wpuściłem tą panią a nie tamtą i zostałem niemal zabity wzrokiem. Jaki ten kraj niewdzięczny.
Dzisiaj jeżdżę samochodem :^

Avatar NoNieSmieszne

23 maja 2018, 07:15

@VanQuisch: Rzadko*

Avatar Evillin

23 maja 2018, 13:15

@martyna2112: Należy ustąpić miejsca kobiecie w ciąży/osobie starszej, ale tylko jeśli zajmujesz specjalnie oznaczone dla nich miejsce w autobusie. To przewiduje regulamin kominikacji miejskiej przynajmniej w moim mieście. I teoretycznie kultura wymaga aby osoba młodsza - wszystko jedno czy kobieta czy mężczyzna - ustąpiła miejsca osobie starszej, wyraźnie chorej(np. o kulach), lub kobiecie w ciąży miejsca ze względów bezpieczeństwa tych osób - na ogół trudniej im stać. Osobiście jeśli widzę osobę z tych grup, a jestem w stanie miejsca ustąpić to to robię. Mnie osobiście raz miejsca ustąpiono, mimo ze jestem młodą, zdrową i nie w ciaży dziewczyną. Pierwsze dni okresu przechodzę dosć cieżko - część dziewczyn pewnie to zna - jadę autobusem, chwieje sie bo mi troche słabo, szpilki nie ułatwiają ale sie nie skarżę, bo w sumie każdy za bilet zapłacił więc ma prawo siedzieć. Na jakimś zakręcie mnie zarzuciło, jakiś chłopak w ostatniej chwili mnie złapał, bo bym legła jak długa i posadził na swoim miejscu. Normalnie myślałam ze go ozłocę.

Avatar dziurawykaloryfer

23 maja 2018, 00:28

człowiek zawsze dbał pierw o siebie a później o innych. Niestety żyjemy w takich czasach gdzie takich ludzi wytyka się palcem a dbanie o własną dupe nazwano egoizmem. To smutne że ludzie chcą od nas czegoś czego sami nawet by nie pomyśleli zaoferować.

Avatar Crisium

Edytowano - 23 maja 2018, 00:00

Nie wiem. Ja jestem młodą dziewczyną i nie bóldupuje się, że mężczyźni mi miejsca nie ustępują. Nie czuję potrzeby, że muszę koniecznie siedzieć. Ja rozumiem, że facet silniejszy itp, ale kobieta może postać te 20 min na własnych nogach, bo nic jej się nie stanie. Co innego, gdy jest w ciąży. Ogólnie miejsca się ustępuje właśnie kobietom w z ciąży, osobom starszym i "niepełnosprawnym" (np. ze złamaną nogą itd). Nie ma obecnie przyjętej normy, że faceci mają stać, a kobiety siedzieć. Nigdy się nie spotkałam aby męźczyzna ustępował młodej, stojącej o własnych siłach, nieznajomej kobiecie miejsca, tylko dlatego, że jest kobietą.

Avatar wikoko

22 maja 2018, 22:05

Sama prawea

Avatar asasinpio

22 maja 2018, 21:00

Stare jak internet.

Avatar Polska_Kobra

22 maja 2018, 19:23

kiedy wszyscy buldupują na komunikację miejską a ty nigdy w życiu nie jechałeś emzetką...

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar XStuntManiac1

22 maja 2018, 20:07

@kamykPL: Oh, ok.

Avatar
Rudy_Kruliczek

22 maja 2018, 23:27

@XStuntManiac1: MZK - miejski zakład komunikacji. Gdy miasto jest za małe, by to coś mogło zwać się przedsiębiorstwem.

Avatar introman

Edytowano - 22 maja 2018, 19:42

A teraz pytanie za 100 punktów: która z tych dwóch osób musi dłużej zapieprzać do emerytury?

Avatar Walkiria_Eir

22 maja 2018, 18:51

Czy ta babka pracuje jako degustatorka sałatek?

Avatar SowingSeason

22 maja 2018, 19:18

@Walkiria_Eir: możliwe

Avatar
RhobarIII

22 maja 2018, 17:14

No a co to jest za wyczyn ustąpić miejsca, kiedy się nie jest zmęczonym? Oto jest piękno człowieka rycerskiego, aby ustąpić mimo zmęczenia, aby się poświęcić dla tej kobiety, a nie wstawać tylko gdy nie robi to nam różnicy, tylko po to by cieszyć się dobrą opinią.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (11)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (11)
Avatar Broski

22 maja 2018, 21:52

Bo tak jest, a przynajmniej powinno być.

Avatar
RhobarIII

22 maja 2018, 21:56

@Broski: To oznacza negację jakichkolwiek różnic między mężczyzną a kobietą. To oznacza znak równości. Nie równowartości. Równości.

Avatar Nanook

Edytowano - 22 maja 2018, 17:08

To raczej starsze osoby bądź tez kobiety w ciąży narzekają, że im się nie ustępuje miejsca, a nie kobiety. I w sumie słusznie. To powinno być powinnością każdego, aby pomagać słabszym i zwyczajnie ustąpić seniorom, których ciało już nie wytrzymuje tyle co nasze.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (14)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (14)
Avatar Nanook

22 maja 2018, 20:35

@BetonowyMur: No jeżeli nie możesz ustąpić, to nie ustępuj. To jest chyba oczywiste. Nie rozumiem dlaczego mam to dokładnie wyjaśniać jeżeli wiadomo dokładnie o co chodzi. Może miałem napisać "ustepowanie miejsca powinno byc powinnoscia kazdego oprócz... inwalidów, osób z problemami kręgosłupa, ze złamanymi nogami, osób wyczerpanych pracą fizyczną, z odciskami na stopach... itd., itd."? xd

Avatar BetonowyMur

22 maja 2018, 22:09

@Nanook: ustepowanie nie powinno byc powinnoscia

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Nie obrazisz mnie w ten sposób

Geniusz

A co to niby zmienia?

Ach te instagramerki....

Byłoby dużo prościej

Coś chyba proporcje mu się pomyliły

Ale przynajmniej dobre gry robią

Zostanie tylko jeden

*dźwięki tłuczonej szyby i latającego monitora*

Rzepiary...

Top 10 najsmutniejszych momentów

Faworyzacja? Skądże

W końcu mu się udało

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka