Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Pikachu_fan_Subaru

25 maja 2018, 13:18

Wszyscy idą teraz w Amerykę
#RuscyToNajwiekszeZło

Avatar Shitstorm_maker

24 maja 2018, 21:20

Breadmerica

Avatar
Konto usunięte

24 maja 2018, 08:50

Właściwie to każdy obiekt posiadający masę wytwarza pole grawitacyjne, gdyż zakrzywia czasoprzestrzeń. Jednak im większą ma masę, tym zakrzywienie jest większe i tym samym silniej przyciąga do siebie inne ciała, a właściwie nie przyciąga, tylko one poruszają się po wytworzonym przez nie zakrzywieniu i ciążą ku środkowi jego masy.
Ale to tak na marginesie.

Avatar Ayumu

24 maja 2018, 09:03

np. twoja stara

Avatar
Konto usunięte

24 maja 2018, 09:05

@Ayumu: No tak, każdy :v

Avatar Mroczny_Pan

24 maja 2018, 12:57

@Ayumu: każdy wytwarza Ayumu, twoja za bardzo

Avatar Krzyniu

24 maja 2018, 13:28

Dlatego właśnie mam potężnego mindfucka. Obiekt, na który działa grawitacja, musi posiadać masę. Nieważne jaką, po prostu będą na siebie oddziaływać.
No i teraz tak - jakim cudem czarne dziury zasysają światło? Nie mają prawa, bo światło nie ma masy. A jeśli jednak ma, to nie ma prawa poruszać się z prędkością światła, co daje nam ogromną sprzeczność.

Avatar
Konto usunięte

Edytowano - 24 maja 2018, 14:41

@Krzyniu: Wiesz, niektórzy tłumaczą to polem Higgsa, faktycznie zaobserwowanym. Oddziałuje ono za pomocą swoich cząstek (bozon Higgsa) z innymi cząstkami, nadając im masę. Niektórym mniejszą, niektórym większą, ale póki co nie wiemy dlaczego.
Ale jeśli chodzi o światło to właściwie sam jestem amatorem w tych kwestiach i nie potrafię póki co tego wyjaśnić, wszechświat jest bardzo tajemniczym miejscem. Najwidoczniej taka jest natura światła. Jednocześnie możemy zapytać - dlaczego światło ma akurat taką prędkość, a nie inną i dlaczego we wszechświecie istnieje w ogóle jakieś ograniczenie prędkości?

Avatar
Konto usunięte

24 maja 2018, 14:55

@Krzyniu: Ja słyszałem że zagięcie czasoprzestrzeni to po prostu zagięcie, a nie magiczna siła króra przyciąga to co ma masę więc nawet to co jej nie posiada może wpaść w to zagięcie.

Avatar Mroczny_Pan

24 maja 2018, 15:04

@Krzyniu: 1 czarna dziura nie zasysa, a robi to co słońce-podlecisz do słońca to też cię wciągnie, tyle że czarna dziura ma większą grawitację.
2jeśli obiekt ma masę zagina czaso-przestrzeń, więc jeśli np światło po niej podróżuje myślę że będzie podążać z krzywizną.
podkreślam że jestem dość nowy w temacie więc może się mylę

Avatar Krzyniu

24 maja 2018, 15:06

@Mroczny_Pan: No tak, ale trzeba mieć masę najpierw.

Avatar
Konto usunięte

24 maja 2018, 15:12

@Krzyniu: Chyba miałem coś o tym w książce, jak znajdę to wstawię screena.

Avatar Hartio

Edytowano - 24 maja 2018, 20:24

@Krzyniu: Czarna dziura nie "zasysa" światła, w takim rozumieniu, jak rozumiemy my, prości ludzie. Fakt, że światło nie wydostaje się z czarnej dziury, nie jest spowodowany grawitacją, a bardziej zakrzywieniem czasoprzestrzeni, które w czarnej dziurze, mówiąc konkretniej, w osobliwości, jest przypuszczalnie nieskończenie zakrzywione. Co to znaczy? Światło, mimo nie posiadania masy, dalej jest cząstką (i falą w jednym, ale to już temat na inną dyskusję) przez co, powyginana czasoprzestrzeń dalej na nie oddziałowuje, ponieważ światlo musi się gdzieś fizycznie znajdować i w momencie, gdy czasoprzestrzeń w osobliwości czarnej dziury wygina się w nieskończoność, światlo również musi, bo "płynie" w tej czasoprzestrzeni. Z tej własnie hipotezy wywodzi się między innymi teoria o "białych dziurach" które miały by w końcu wyrzucać z siebie zmagazynowaną energie gdzieś w innym punkcie wszechświata, stąd też pomysły, że nasze dziury to swoiste warmhole. Należy jednak pamiętać, że czarna dziura to jednak obiekt, namacalny obiekt, a nie żadna wyrwa w przestrzeni, dlatego jedyne co by mogło takim warmholem podróżować to światło. Inna sprawa, że na istnienie białych dziur żadnych dowodów nie ma.

Avatar erykhim44

24 maja 2018, 20:26

Zawsze powtarzałem, że pojedyńczy wodór na drugim końcu wszechświata decyduje o naszym istnieniu.

Avatar xGokios3k

24 maja 2018, 11:32

Fat america

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

A tego to nie wiedziałem

Wholesome

To była cenna lekcja

Dobre nutki

Świetni czy też nie?

Ale już zawsze będzie maleć

Czemu wszyscy dalej łażą w kurtkach?

Idealny dżin

Mamy winnego!

Piraci z Piątnicy

Też tak to widzicie?

Kumulacja!

Człowiek ratujący wiele istnień

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka