Po prostu tak zostało przetłumaczone po polsku, co jest trochę kłopotliwe. Po angielsku to było "man of action (possibly woman)", więc w miarę normalnie. Po polsku wyszło trochę inaczej.
@niggiddu: Oj tam, ja tylko powiedziałem, dlaczego tak się stało, natomiast jest to rzeczywiście dobra okazja do żartu, nie przesadzajmy z poprawnością.
@janfon: Nie. Wystarczyłoby napisać
"Każdy poziom mężczyzny (ewentualnie kobiety) czynu da ci..." i nie byłoby problemu. Albo:
"Każdy poziom człowieka czynu..." całkowicie pomijając tamten nawias i też nie byłoby problemu, bo język polski.
@RpLay: W takim razie dziękujemy Ci autorze mema za początek końca gier z serii "Fallout" :( Wystarczy, że mem wpadnie z łapska tych feminazistek i jest kuniec:(
@Ether: Fallout 3 był zajebisty, nie wiem co ludzie do niego mają. Oczywiście są w tej grze szczegóły większe lub mniejsze, które mogłyby być poprawione, lepiej dopracowane, ale która gra nie ma takich błędów?
@Sebzer: Ty wiesz, że mamy 2018 rok i ta gra ma już z 3 lata? Większość błędów została naprawiona, oprócz tych z płotką, bo CdPR zostawili to dla memów.
Komentarze
Odśwież19 czerwca 2018, 12:36
Po prostu tak zostało przetłumaczone po polsku, co jest trochę kłopotliwe. Po angielsku to było "man of action (possibly woman)", więc w miarę normalnie. Po polsku wyszło trochę inaczej.
Odpisz
19 czerwca 2018, 12:48
@Baturaj: dokładnie
Odpisz
Edytowano - 19 czerwca 2018, 13:26
@Baturaj: Nom, powinni to przetłumaczyć jako „Mąż czynu” lub jakoś podobnie, by całość nie zabrzmiała szowinistycznie.
Odpisz
19 czerwca 2018, 13:52
@niggiddu: Oj tam, ja tylko powiedziałem, dlaczego tak się stało, natomiast jest to rzeczywiście dobra okazja do żartu, nie przesadzajmy z poprawnością.
Odpisz
19 czerwca 2018, 15:10
@Baturaj: Jak dla mnie nawet śmieszny żart nawet jeśli wcale nie uważasz że kobiety są gorsze xD
Odpisz
19 czerwca 2018, 15:29
@misko02: Dokładnie o to chodzi. Ja też czasem pośmieję się z żartu o facetach, a nawet jak nie, to nie uważam, że jest to złe czy niepoprawne.
Odpisz
19 czerwca 2018, 22:00
@Baturaj: Jedyny kłopot, to gdzie postawił ten nawias.
Gdyby tłumacz zrobił: "człowiek czynu (ewentualnie kobiety czynu)", nie byłoby kłopotu.
Odpisz
20 czerwca 2018, 13:46
@janfon: Byłby, bo wciąż byłoby to sugerowanie, że kobieta to nie człowiek.
Odpisz
21 czerwca 2018, 18:08
@Baturaj: No to co, "mężczyzna czynu" i "kobieta czynu" zależnie od wybranej płci? Najlepszy kompromis, ale tłumacze nie mogą zmieniać mechanik gry.
Odpisz
21 czerwca 2018, 18:22
@janfon: Nie. Wystarczyłoby napisać
"Każdy poziom mężczyzny (ewentualnie kobiety) czynu da ci..." i nie byłoby problemu. Albo:
"Każdy poziom człowieka czynu..." całkowicie pomijając tamten nawias i też nie byłoby problemu, bo język polski.
Odpisz
21 czerwca 2018, 18:58
@Baturaj: Dokładnie.
Odpisz
14 czerwca 2018, 06:40
W sumie to w każdej części nikt nie zwrócił na to uwagi
Odpisz
14 czerwca 2018, 07:00
@RpLay: W takim razie dziękujemy Ci autorze mema za początek końca gier z serii "Fallout" :( Wystarczy, że mem wpadnie z łapska tych feminazistek i jest kuniec:(
Odpisz
14 czerwca 2018, 08:39
@DMCJCD: Początek końca gier z serii Fallout? *khy, khy Fallout 3, khy*
Odpisz
Edytowano - 14 czerwca 2018, 08:51
@Ether: A później fallout NV więc nie pie**ol
Odpisz
14 czerwca 2018, 09:44
@Ether: Fallout 3 był zajebisty, nie wiem co ludzie do niego mają. Oczywiście są w tej grze szczegóły większe lub mniejsze, które mogłyby być poprawione, lepiej dopracowane, ale która gra nie ma takich błędów?
Odpisz
14 czerwca 2018, 20:27
@DMCJCD: WIEDŹMIN 3 XDD
(żartuje. Ta gra również ma błędy ale żart polega na tym, że tak wiele osób tą gre wychwala pod niebiosa)
Odpisz
20 czerwca 2018, 09:23
@Sebzer: Ty wiesz, że mamy 2018 rok i ta gra ma już z 3 lata? Większość błędów została naprawiona, oprócz tych z płotką, bo CdPR zostawili to dla memów.
Odpisz
20 czerwca 2018, 10:02
ty wiez że na steam ta gra ciągle jest w top 20? (wczoraj było top 3 bo była przecena)?
Odpisz
20 czerwca 2018, 10:12
@Sebzer: No bo to jeden z najlepszych rpg, który dotychczas wyszedł? Niestety nie mam wież.
Odpisz
20 czerwca 2018, 10:18
no co ty nie powiesz :D
Odpisz
20 czerwca 2018, 10:19
@Sebzer: To po co piszesz takie pierdoły.
Odpisz
20 czerwca 2018, 11:53
Bo jesteś głupi.
Odpisz
20 czerwca 2018, 11:54
@Sebzer: *My jesteśmy głupi
Odpisz
19 czerwca 2018, 12:53
Ostatnio ogrywam dwójkę i jestem na etapie rozmowy z Vicem.
Odpisz
19 czerwca 2018, 12:19
Akurat ostatnio też ogrywałem F1. Aż sprawdziłem czy to nie mój screen. Nie mój- ja nie biorę bezużytecznych perków xDDD
Odpisz
19 czerwca 2018, 12:04
coś ty zrobił teraz wszyscy będą o tym trąbić i nie będzie fallouta 76 bo będą kary płacić
Odpisz
14 czerwca 2018, 07:53
Która to część? A i ogólnie mam fallout 1 i się zastanawiam czy warto grać bo nigdy nie grałem w żadnego fallouta.
Odpisz
14 czerwca 2018, 08:00
@piekasz: Fallout 2 i 1 wyglądają prawie tak samo i tak warto zagrać
Odpisz
14 czerwca 2018, 21:05
@RpLay: a to k
Odpisz
14 czerwca 2018, 10:15
To wygląda jak kiepska (i jednocześnie najlepsza możliwa) translacja z języka angielskiego. Jest tak kiepska, że aż zajebiście dobra
Odpisz
14 czerwca 2018, 09:46
zmywarki*
Odpisz