Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Nanook

Edytowano - 15 czerwca, 16:47

1. 11 krajów UE wystosowało w ten poniedziałek w ramach spotkania ministrów ds. energii w Radzie UE nowelizację dyrektywy wymierzonej w Nord Stream 2.

2. W maju 2015 r. Komisja Europejska przyjęła Unijny plan działania na rzecz zwalczania przemytu migrantów na lata 2015-2020 zaostrzający znacznie politykę imigracyjną poprzez m.in. zintensyfikowanie działań organów ścigania i sądowych. Od tego czasu nielegalna migracja znacznie zmalała, kryzys migracyjny niemalże zniknął. Całość planu możecie zobaczyć tutaj:
eur-lex. europa. eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:52015DC0285&from=EN

3. Unia Europejska w sprawie Katalonii zrobiła wszystko co mogła, czyli nic. Interweniując złamałaby zasadę państwa prawa i wyższości konstytucji nad nad prawem międzynarodowym. A referendum było sprzeczne z hiszpańską konstytucją. Też mnie to boli, że tak potraktowano Katalończyków, ale pretensje możemy mieć tu jedynie do Hiszpanów, a nie UE.

4. Bezrobocie w Unii cały czas spada i niedługo będzie na rekordowo niskim poziomie. Wykres niżej.

5. Europol cały czas walczy z terroryzmem. Było to widoczne szczególnie w 2015 roku kiedy Komisja przekładała od ch*ja dyrektyw związanych ze zwalczaniem terroryzmu poprzez zaostrzenie rygoru policyjnego. Od tego czasu liczba ataków terrorystycznych oraz ich ofiar sukcesywnie maleje, natomiast zwiększa się skuteczność aresztowań i akcji prewencyjnych. O tym możecie więcej przeczytać:
rocznikbezpieczenstwa. dsw. edu. pl/fileadmin/user_upload/wydawnictwo/RBM/RBM_artykuly/2016_2_12.pdf

Ja wiem, że to tylko mem, ale na litość boską, nie piszcie rzeczy typu "jakie to prawdziwe, oj jak smutno" albo "prawda", bo to wcale nie jest prawda. Nie dawajcie się tak łatwo manipulować.

Avatar kroganin

17 czerwca, 19:04

@Nanook: Jakie to prawdziwe

Avatar kacper1411

17 czerwca, 19:18

@Nanook: I takie komentarze szanuję

Avatar dryndol

17 czerwca, 20:05

@Nanook: Bu hu unia zła za komuny było lepi

Avatar JJayy

17 czerwca, 22:28

@Nanook: Szkoda tylko, że koncepcja Unii Europejskiej została wymyślona przez komunistę...

Avatar Nanook

Edytowano - 17 czerwca, 22:45

@JJayy: Którą koncepcję masz na myśli? Bo pierwsza koncepcja Unii Europejskiej powstała w 1923 r. z myśli Richarda Caudenhove-Kalergiego, który był zdecydowanym przeciwnikiem komunizmu. Natomiast Jean Monnet, twórca planu Monneta z 1950 r. również nie był komunistą.

Zresztą jaki to ma związek z treścią obrazka, albo z treścią mojego komentarza?

Avatar JJayy

17 czerwca, 23:05

@Nanook: Altiero Spinelli - włoski komunista, który napisał wraz z kilkoma socjalistami manifest z Ventotene, a tenże twór jest wymieniony na samym początku Białej Księgi UE. Jest w nim zawarty cały plan powstania europejskiego superpaństwa, które ma być oparte oczywiście na marskistowskich ideach. Jest w nim napisane m.in. o likwidacji państw narodowych , czy też ograniczeniu lub zniesieniu własności prywatnej. Radzę go przeczytać. Dodatkowo jego imię i nazwisko znajduje się nad głównym wejściem do Parlamentu Europejskiego. Jeśli UE ma za jeden ze swoich autoryetów komunistę i wielbi jego idee, to ja dziękuję bardzo.

Avatar Nanook

17 czerwca, 23:26

@JJayy: Aaa, o Spinelliego ci chodziło. No tak, postać kontrowersyjna. Również nie zgadzam się z jego poglądami, ale nie można ukryć, że przyczynił się pozytywnie do rozwoju Unii, wzmacniając mocno rolę Parlamentu tym samym zwiększając demokratyczność we Wspólnocie.

A Manifest przeczytałem. Tyle, że w Białej Księdze z 2016 (bo tych Białych Ksiąg było w piździec, to jest po prostu unijna nazwa na dokument proponujący rozwiązania) jest tylko wzmianka o tym Manifeście w kontekście powstania europejskiego państwa ponadnarodowego i integracji politycznej, a nie o kwestiach komunizmu. Zresztą kryteria kopenhaskie zakazują państwom unijnym posiadania gospodarki socjalistycznej, tak że o domniemany komunizm w UE się nie martw :)

Natomiast wciąż mi nie odpowiedziałeś dlaczego zacząłeś ten temat pomimo tego, że nie ma on żadnego związku z obrazkiem albo z moim komentarzem.

Avatar JJayy

18 czerwca, 00:06

@Nanook: Niby kryteria kopenhaskie tego zakazują, a tym czasem bardzo rozwiniętą gospodarkę socjalistyczną ma Szwecja, w Polsce jest przecież rządowy program 500+, a w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i innych krajach Unii jest mnóstwo przeróżnych zasiłków (co jest jednym z głównych przyczyn napływu fali imigrantów). Jeśli chodzi o Spinelliego, to sam napisałeś wcześniej, że były też inne koncepcje integracji europejskiej i dlaczego akurat podali za przykład takiego człowieka i jego pomysły? Dlaczego Unia odcina się od podstawy kulturowej Europy jaką jest chrześcijaństwo zamiast właśnie od komunizmu i socjalizmu?

Avatar Nanook

18 czerwca, 05:54

@JJayy: Różnica między socjalizmem a kapitalizmem jest taka czy państwo ma gospodarkę rynkowa i własność prywatną czy nie ma. Wszystkie państwa europejskie mają gospodarkę rynkową i własność prywatną. Polityka socjalna czy też wysokie podatki funkcjonują tez w ramach kapitalizmu. A Szwecja jest w światowej czołówce jeżeli chodzi o wolność gospodarczą.

A co do Spinelliego i dlaczego go podali to przecież już napisałem. Bo znacznie przyczynił się do demokratyzacji Unii. I nie jest on jedynym „ojcem-założycielem” UE, a jednym z 11 ojców integracji europejskiej. Sam Spinelli jest uważany za ostatniego, najmniej ważnego z nich wszystkich.

UE nie odcina się w żaden sposób od chrześcijaństwa, natomiast odcina się od komunizmu i socjalizmu, patrz: kryteria kopenhaskie i amsterdamskie.

Poza tym nie wiem czemu traktujesz Spinelliego jako całokształt poglądów, a nie patrzysz na jego osiągnięcia w dziedzinie integracji europejskiej, bo przecież to jest ważne dla instytucji, która jest wynikiem tej integracji. Czy fakt, że Einstein był zagorzałym socjalistą i zwolennikiem Lenina jakoś umniejsza jego zasługom na polu fizyki i oznacza, że powinniśmy odejść od jego pomysłów? Nie, ponieważ liczy się to co zrobił dla fizyki, a nie to jakie miał prywatne poglądy. Tak samo ze Spinellim. Liczy się to co zrobił dla integracji europejskiej, a nie to jakie miał prywatne poglądy.

Avatar Ajgorak

15 czerwca, 21:03

?
(Przez tydzień nie miałem internetu)

Avatar Typowy_Jejak

17 czerwca, 19:38

@Ajgorak: EU chce zrobić prawa autorskie do memów

Avatar Ajgorak

17 czerwca, 20:35

@Typowy_Jejak: poje**ło ich

Avatar jeste_czlowiekie96

17 czerwca, 23:14

@Ajgorak: konkretnie

Avatar Gaspar_Pudziatte3

17 czerwca, 19:53

Jak UE może normalnie funkcjonować kiedy w Polsce łamana jest konstytucja?

Avatar Ingvar

17 czerwca, 19:23

Czym jest nord stream? [__]

Avatar Kiler1

Edytowano - 17 czerwca, 19:36

@Ingvar: Rurociagiem, czy jakos tak

Avatar Typowy_Jejak

17 czerwca, 19:37

@Kiler1: Gazociagiem

Avatar Andrzej_Duda

15 czerwca, 14:42

To jest takie prawdziwe, że smutne. Kiedy chodzi o coś poważnego, to jest czyjaś "sprawa wewnętrzna", ale ku*wa jak chodzi o memy i i gdy polski rząd robi COKOLWIEK to jest to apokalipsa i łamanie demokracji.

Avatar BetonowyMur

17 czerwca, 23:10

@Andrzej_Duda: mnie osobiście wku*wia jak się żydy pluja o tą ustawę o niemieckich obozach śmierci budowanych w Polsce

Avatar qqwe22

15 czerwca, 13:39

prawda

Avatar NoNieSmieszne

17 czerwca, 21:57

@qqwe22: nie

Sprawdź czy masz wymagane wtyczki, a następnie opisz dokładnie problem najlepiej ilustrując go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena