Jeśli nosisz okulary, to pewnie się zaśmiałeś
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
To się nie może nie udać
Hobby dla faceta
Jedna wioska nadal stawia opór najeźdźcom
Zdeklasowani znowu
Brawo za czujność!
Najwspanialszy spośród przedmiotów
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież2 marca 2021, 13:31
Ja się zaśmiałem, a nosze okulary
Odpisz
4 lipca 2018, 22:33
W tym przypadku to rezystor 2kilo Omy
Odpisz
4 lipca 2018, 20:14
Odpisz
3 lipca 2018, 17:10
o co chodzi ?
Odpisz
3 lipca 2018, 18:02
@miszczv2: To rezystor, którego głównym parametrem jest Rezystancja, zwana oporem
Odpisz
3 lipca 2018, 18:03
@miszczv2: To jest opornik
Opornik, rezystor (z łac. resistere, stawiać opór) – najprostszy element bierny obwodu elektrycznego, wykorzystywany jest do ograniczenia prądu w nim płynącego. Jest elementem liniowym: występujący na nim spadek napięcia jest wprost proporcjonalny do prądu płynącego przez opornik. Przy przepływie prądu zamienia energię elektryczną w ciepło. Idealny opornik posiada tylko jedną wielkość, która go charakteryzuje – rezystancję. W praktyce występuje jeszcze pojemność wewnętrzna oraz wewnętrzna indukcyjność, co, np. w technice wysokich częstotliwości (RTV), ma duże znaczenie (jest to tzw. pojemność oraz indukcyjność pasożytnicza). W technologii bardzo wysokich częstotliwości – kilkuset megaherców (MHz) i powyżej – właściwości pasożytnicze typowego rezystora muszą być traktowane jako wartości rozproszone, tzn. rozłożone wzdłuż jego fizycznych wymiarów (zobacz: schemat zastępczy).
Odpisz
3 lipca 2018, 18:06
@Qui_Gon_Jinn: kiedy kopiujesz z wikipedii i nie usuniesz odniesienia do Obrazka.
Odpisz
4 lipca 2018, 02:27
@Qui_Gon_Jinn: Jaki ku*wa opornik!?! REZYSTOR!
Odpisz
4 lipca 2018, 09:14
@Polandball966: Opornik też jest poprawną nazwą.
Odpisz
4 lipca 2018, 10:55
@Polandball966: Ja wolę, opornik, bardziej logiczna nazwa z perspektywy języka polskiego
Odpisz
Edytowano - 4 lipca 2018, 18:09
Opornik jest dla frajerów.
Je**ć język polski.
Nie ma nic nie logicznego w nawie "rezystor".
Może jeszcze na rezystancję mówisz "opór"? xd
Odpisz
Edytowano - 4 lipca 2018, 18:45
@Polandball966: Osobiście preferuję "rezystancja", aczkolwiek "opór" jest w 100% poprawne.
I "nie" z przymiotnikami piszemy łącznie, tak na przyszłość.
Odpisz
Edytowano - 4 lipca 2018, 11:41
Nosze okulary i nie śmiechłem
Odpisz
4 lipca 2018, 09:23
Nie mam okularów a się śmiałem
Odpisz
3 lipca 2018, 21:09
Noszę okulary i gdyby nie komentarze to bym nie wiedział o co chodzi
Odpisz
3 lipca 2018, 21:23
@jacek1s: Ja dalej nie wiem o co chodzi
Odpisz
3 lipca 2018, 21:47
@MituDestroyer: To jest opornik taki z elektroniki
Odpisz
3 lipca 2018, 22:10
@jacek1s: DOMYŚLAM się że chodzi o tą postać z tyłu ale niestety jest zamazana i to ma być taki ironiczny żarcik że Ci bez są ślepi
Odpisz
3 lipca 2018, 22:23
@Lekki69: Ja z kolei myślałem, że zwyczajnie chodzi o taki żart, że jak ktoś nosi okulary to dodają mu one inteligencji. W końcu obrazek zahacza o fizykę.
Odpisz
3 lipca 2018, 22:47
elektronikę
Odpisz
3 lipca 2018, 22:55
@gelo1238: Czyli dziedzinie opartej w głównej mierze na fizyce, więc wychodzi na to samo.
Odpisz
3 lipca 2018, 22:57
sranie to też fizyka, gówno leci w dół, a nie do góry.
Odpisz
3 lipca 2018, 23:03
@gelo1238: Słabe porównanie. Elektronika opiera się w głównej mierze na elektromagnetyzmie, Ty zaś opisujesz proces biologiczny, który nie wymaga znajomości pewnych praw. Choć przyznaję, nieco generalizuję mówiąc, że "wychodzi na to samo". I to jest mój błąd.
Odpisz
Edytowano - 3 lipca 2018, 23:48
Po prostu nazywajmy rzeczy po imieniu. Od fizyki mamy również mechanikę kwantową itd. To jakby wspomnieć komuś o Lewandowskim, że jest sportowcem, ale nie powiedzieć jaki sport uprawia. Z resztą większości społeczności tutaj fizyka to głównie jakieś wzory.
Odpisz
Edytowano - 3 lipca 2018, 20:56
2 kiloomy, +- 20% tolerancji (kiepska jakość)
Odpisz
3 lipca 2018, 18:37
nie wiem co to ma do okularów ale faktycznie się zaśmiałam
Odpisz