Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Jakby trochę nie fair
Gdy zostanę milionerem nikomu nie powiem, ale będą znaki
Lekko nie będzie
Fajnie że odpowiedzieli
To by wystarczyło
To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież6 września 2018, 16:29
o co chodzi
\______/
Odpisz
6 września 2018, 21:03
Widać że nie oglądasz discovery
Odpisz
6 września 2018, 22:01
niestety nie
Odpisz
9 marca 2020, 15:27
tak jakby zginasz kartkę na pół i przebijasz ją ołówkiem
Odpisz
9 marca 2020, 15:28
@Drag_on: już wiem ale dzk za odpowiedź podróżniku
Odpisz
9 marca 2020, 15:33
po 2 latach taka szybka odpowiedź, gratuluję
Odpisz
27 maja 2020, 00:48
@Drag_on: zajebiście szybka odpowiedz tak to ona
Odpisz
27 maja 2020, 09:12
@Antonio331: a no witam
Odpisz
13 sierpnia 2018, 09:28
Wyjaśniając to, zaginamy dwuwymiarową płaszczyznę z przestrzeni trójwymiarowej. Problem w tym że nasz wszechświat jest trójwymiarowy, więc musielibyśmy go zagiąć w czwartym wymiarze nazwanym hiperprzestrzenią.
Odpisz
6 września 2018, 08:36
Czasoprzestrzeń jest płaska, jakkolwiek to brzmi
Odpisz
6 września 2018, 08:40
@konradK2: jprdl
dwie osoby
dla rozne bledy dotyczace topologii w ogolnej teorii wzglednosci
czasoprzestszen jak sama nazwa wskazuje jest czterowymiarowa
ma 3 wymiary przestszenne i jeden czasowy
Odpisz
6 września 2018, 08:47
@konradK2: czasoprzestrzeń-chan
Odpisz
6 września 2018, 14:03
@SynBiskupa: Ja cały czas pisałem o wymiarach przestrzennych, nie miałem nigdzie na myśli czasowego.
Odpisz
6 września 2018, 14:23
wiec zwaliles bardziej
bo rozkmina jest o tunelu czasoprzestszennym
Odpisz
6 września 2018, 18:18
@Miguelp: Płaszczyzna ma dwa wymiary przestrzenne i jeden czasowy. Płaszczyzna ta jest wyginana w wymiarze przestrzennym o jeden większym.
Nasz wszechświat ma 3 wymiary przestrzenne i jeden czasowy. Jest zaginana w wymiarze przestrzennym o jeden większym. Mamy więc jeden wymiar czasowy i cztery przestrzenne. Już rozumiesz? Btw według fizyki istnieje kilkanaście wymiarów, ale my ich nie potrafimy doświadczyć.
Odpisz
6 września 2018, 20:47
a skad wiesz ze zaginasz ja w wymiarze przestszennym a nie czasoeym lub innym
btw bullshit
nie mamy przeslanek by istnialy wtzsze wymiary
tylko matematycy ktorym sie te tensorki spodobaly rozwiazuja otw w wtzszych wymiarach
nie ma to fizycznego sensu
Odpisz
14 sierpnia 2018, 00:27
W: Jeśli mamy bardzo proste i przystępne wytłumaczenie, to dlaczego go nie używać?
Odpisz
13 sierpnia 2018, 09:35
Ostatnio kurzgesagt mieli fajny film na ten temat
Odpisz
13 sierpnia 2018, 09:42
@andi12345: Nie jestem w stanie zapamiętać ich nazwy, eeeh
Odpisz
13 sierpnia 2018, 09:44
@Nyanfetamina: to wcale nie tak że wracałem się pięć razy na yt żeby przepisać bez błędów ich nazwę
Odpisz
Edytowano - 13 sierpnia 2018, 12:11
@Nyanfetamina: Kurz - krótko
Gesagt - powiedziane
KurzGesagt (czyt. kurcgezagt) - opowiedziane w skrócie
Odpisz
13 sierpnia 2018, 12:04
Zawsze wydawało mi się, że bardziej dokładniej byłoby użyć miski z ciastem i dwa zafarbowane punkty zbliżyć do siebie.
Wtedy bardziej widać jak bardzo rozrywamy przestrzeń.
Odpisz
13 sierpnia 2018, 11:01
Zaskoczę was ale to samo można pokazać przy pomocy katany i brzydkiego kolegi
Odpisz
13 sierpnia 2018, 09:25
Fizyka teoretyczna taka jest
Odpisz