Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Kleembus

23 listopada 2021, 19:46

Po zobaczeniu ilości komentarzy mój wykrywacz gównoburz poszedł z dymem.

Avatar AdiashPL

2 września 2018, 12:24

Ale shitstormy, lul.
Sprawa jest prosta;
Jeśli bierzemy pod uwagę tylko racjonalne dowody to boga nie ma, i nie ma nawet sie co sprzeczac.
Jeśli ktoś przylezie i powie wam że właśnie na niebie widac 30kilometrową pałe latającą miedzy chmurami, to nie uwierzycie mu dopóki nie przedstawi dowodu, wiec na "No to mi to udowodnij", jego "Nie mam dowodu, ale potrzebne ci to?!?" bedzie malo przekonujące, bo dowodu na istnienie boga nie ma, więc z ziemskiego punktu widzenia można przyjąc że nie istnieje.
Inna sprawa to to, że właśnie na tym wiara polega żeby wierzyć w coś mimo dowodów na to że to coś nie istnieje, a tak właśnie jest z bogiem. Mamy dowody na to że nie istnieje (jakkolwiek to nie brzmi) ale kto wie? Może istnieć. I tak, jestem wierzący.

Avatar NoNieWiem314

16 grudnia 2019, 13:51

@AdiashPL: Nie, patrząc tylko na obiektywne dowody można jedynie stwierdzić że nie wiemy czy Bóg istnieje. Chyba, że znasz dowody na jego nieistnienie

Avatar stepson

25 sierpnia 2018, 00:51

Najgorsze jest to że pustka po śmierci brzmi niepokojąco, ale świat z chorobami i katastrofami naturalnymi przy założeniu istnieniu Boga brzmi jeszcze bardziej niepokojąco.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (27)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (27)
Avatar SG1030526

18 listopada 2019, 16:28

@Pobozny: Adam i Ewa to jest przenośnia, wskazująca na grzech ogólnie pierwszych ludzi, nie tych konkretnie dwóch osób.

Avatar Pobozny

18 listopada 2019, 18:52

@SG1030526: wiem

Avatar KoalaStefan

Edytowano - 25 sierpnia 2018, 13:37

Zrobiło się mnóstwo dyskusji o tym czy Bóg jest czy nie ma, więc ja też się wypowiem. Ja jestem wierzący, uważam że każdy z nas jest kimś w rodzaju Hioba, że każdego z nas Bóg wystawia na różne próby. Wojny, śmierć, choroby to tylko sprawdziany mające za zadanie przetestować, czy zostaniemy przy Bogu czy też będziemy jak kolega jeśli się nie mylę Richyard, który mówi że „Atejysty to jedyne mondre ludzie bo majom otfarte ómysuy” i któremu na końcu czasów zostanie odebrane wszystko co ma, a tym wierzącym którzy nawet już mają zostanie dodane żeby mieli aż nadto

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (25)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (25)
Avatar Mijak

6 września 2018, 22:27

@Pobozny: Mogę napisać. Albo powiedzieć czterem kumplom żeby napisali jak już umrę, będzie bardziej wiarygodne.

Avatar Pobozny

6 września 2018, 22:34

@Mijak: Chyba tysiącom ludzi, do tego trzem rzymskim kronikarzom, nie nawidzącym cię, wiernym Talmudowi i Rzymowi Faryzeuszom, Mahometowi w przyszłości oraz prorokom w dalekiej przeszłości.

Avatar LiseQPL

26 sierpnia 2018, 13:45

Bóg nie istnieje lol, po co wierzyć w coś czego nie ma.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (27)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (27)
Avatar polak922

Edytowano - 10 października 2018, 17:20

@KoalaStefan: Surowica nie łamie praw fizyki logiki i nie zaprzecza sam sobie

Avatar KoalaStefan

10 października 2018, 19:10

@polak922: nie o to chodzi

Avatar MrChleb48

26 sierpnia 2018, 19:24

@AurelionSol:
Ale wiesz że powstanie świata to poemat i nie należy brać go na serio?

Pierwsze rozdziały księgi Rodzaju, a zarazem całego Pisma Świętego, przedstawiają prawdy dotyczące stworzenia świata i człowieka przez Boga. Pismo Święte nie jest traktatem przyrodniczym, lecz księgą religijną, przekazującą prawdę potrzebną do poznania Boga i osiągnięcia zbawienia. Biblijny opis nie zajmuje się prawdami przyrodniczymi o kolejności powstania różnych form materii oraz istot żywych, nie jest też zapisem kronikarskim. W tekście księgi Rodzaju odnajdziemy dwa opisy stworzenia. Nie jest to sprzeczność czy pomyłka redakcyjna. Oba w swej różnorodnej formie literackiej przekazują komplementarne prawdy o Bożym dziele.

Pochodzenie słowa "Adam" z hebrajskiego sugeruje pewien związek z ziemią. W innych językach starożytnych Bliskiego Wschodu wyraża ojca czy narodzenie. Najpopularniejsze znaczenie tego słowa wskazuje na pierwszego człowieka, stworzonego przez Boga. Jednak "adamah" ma także znaczenie zbiorowe - oznacza rodzaj ludzki. Dlatego też można interpretować biblijny opis jako przedstawienie najważniejszych prawd o wszystkich ludziach, których "pierwowzorem" indywidualnym lub grupowym jest Adam.

W związku z powstaniem hipotezy ewolucji niesłusznie zaczęto podważać opisy Księgi Rodzaju. Jednocześnie podejmowana jest uproszczona obrona dosłownej, literalnej interpretacji tych rozdziałów Biblii. Obecnie teologowie określają opis stworzenia jako mit o początkach. Nie oznacza to jednak zrównania przekazu natchnionego z bajką. Mit w tym przypadku jest rozumiany jako sposób przekazu objawionej prawdy za pomocą języka symbolicznego i alegorycznego. Hipoteza naturalnej ewolucji nie musi być interpretowana jako sprzeczna ze szczególną Bożą interwencją w dzieje stworzonego świata.

Imię Ewa najprawdopodobniej jest związane z życiem. Biblijna Ewa jest matką rodzaju ludzkiego. Upadek pierwszych rodziców - grzech, spowodował jednak konieczność odnowienia ludzkości. Powiązanie dnia 24 grudnia z pierwszymi rodzicami wskazuje równocześnie na odnowienie dzieła stworzenia, które dokonało się przez Wcielenie Syna Bożego. Maryja, Boża Rodzicielka, jest nazywana Nową Ewą, świętą i doskonałą. Jezus Chrystus jest Nowym Adamem, z którego odradza się skażona grzechem natura ludzka, obdarowana przez Niego zbawieniem.

Avatar AurelionSol

26 sierpnia 2018, 20:31

@MrChleb48: stąd wzięła się ta opowieść. Nie należy jej brać na poważnie tak jak każdej innej rzeczy w Biblii.

Avatar maksio254

24 sierpnia 2018, 22:24

zawsze mnie zastanawiało co jest po śmierci

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (44)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (44)
Avatar Rakiczan

25 sierpnia 2018, 21:15

@fullfun: Nie czytałem całej dyskusji więc nie wiem czy ktoś już to napisał ale jesteśmy w stanie wyobrazić sobie całkowity brak świadomości po prostu śpiąc, jeśli budzisz sie rano możesz nie pamiętać snu co może być odebrane właśnie jako brak świadomości. Pewnie pokręciłem ale nie potrafie tego inaczej powiedzieć

Avatar maksio254

26 sierpnia 2018, 12:29

@Maryla05: moja jest taka trochę dziwna ale najbardziej przyjemna otóż po śmierci włącza się tak jakby świadomy sen tylko że nieskończony wiesz pojawiasz się w białym pomieszczeniu i np chcesz auto takie i taki i nagle się pojawia i np wtedy badziesz mogł odegrać scenę która cie nękała moja to np jak byłem prześladowany to wtedy mógłbym umieć się bić i pokonać ich poczułbym się lepiej, jak na razie to wierzę w to i mam nadzieję że w to co człowiek wierzy to się stanie

Avatar FoxyFox

26 sierpnia 2018, 10:24

Oof

Avatar Wspanialy_ia

25 sierpnia 2018, 21:33

Hmmmmm

Avatar osikosi2012

25 sierpnia 2018, 21:16

A dziewczyna parzy na chłopaka i myśli ( jakiego barana sobie znalazłam).

Avatar Pobozny

25 sierpnia 2018, 13:54

Jestem potężnym Inkwizytorem !!!

Avatar LittleDevil

25 sierpnia 2018, 12:11

Avatar the_endrju

25 sierpnia 2018, 11:40

myślałem że to gonciarz

Avatar Revant42

25 sierpnia 2018, 11:24

Jako osoba wierząca sam mam znajomych ateistów i nikt z niczego problemu nie robi.Ja szanuję twoje poglądy,ty moje poglądy i jest fajnie.Niestety,zawsze znają się jakieś buce:czy to mohery i niektórzy księża którzy postawili sobie za cel nawracać i straszyć piekłem wszystko co się da;czy to gimbusy które za cel postawiły sobie za cel wszędzie krzyczeć jacy to nie są zajebiści z powodu bycia ateistą i jak bardzo nienawidzą wierzących.Bardzo dobrze objaśnił Dominik z Awięc na jednym filmie.

Avatar Jurekis_

25 sierpnia 2018, 11:13

To nie Bóg, a magia. Zaklecie Vingardium Ku*wiasa

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Tak było

Nie każdy bohater nosi pelerynę i majtki na spodniach

Ale zabawa!

Słuchać uważnie, bo nie chce mi się powtarzać...

Tak będzie

Trzeba się dogadywać

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka