Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar DeTeO238

Edytowano - 10 września 2018, 17:42

Kradzione

Rozwiązywanie krzyżówek nie musiałoby być rozrywką wyłącznie dla starych ludzi. Ale jest. Czytałem niedawno felieton jakiegoś rozżalonego szaradzisty, który za brak zainteresowania krzyżówkami wśród młodzieży obwiniał smartfony, tablety, intelektualną biedę ludzi poniżej 40 roku życia, GMO, szczepionki i tym podobne.
Nie mogę się zgodzić z jego analizą. Powiedzmy sobie szczerze, stylowo byłoby rozwiązać sobie krzyżówkę przez wykładem (lub w trakcie) czy w autobusie, zamiast siedzenia na smartfonie. Stylowo, zdrowo dla oczu, odświeżająco dla umysłu. No ale po kilku próbach większość wyrzuca krzyżówki do kosza i sięga z powrotem po telefon. Przyczyny spadku zainteresowania krzyżówkami należy upatrywać nie w braku ambicji, chęci czy umysłowych brakach - a w tym, że krzyżówki są tworzone przez starych grzybów dla starych grzybów.

Rzućmy okiem na parę haseł z najnowszej "Rozrywki, dwutygodnika szaradziarskiego". Pierwsze z brzegu: "Śpiewała piosenki: "Odpływają kawiarenki" i "Motylem jestem"". Obie piosenki powstały w połowie lat 70. Powtórzmy: w połowie-je**nych-lat-70. Prawie pół wieku temu. W czasach, kiedy dzisiejsi trzydziesto-, a nawet czterdziestolatkowie byli ku*wa azotem. Jak starym trzeba być, żeby znać nazwisko niszowej piosenkarki, która zdobyła sławę w czasach paleozoiku?

Idźmy dalej: "Odtwórczyni roli Ewy Nowowiejskiej w filmie "Pan Wołodyjowski"". To jest mój ulubiony motyw. Trylogia Sienkiewicza. Nie czytałeś, nie oglądałeś? To nawet nie sięgaj po krzyżówki. Jesteś intelektualnym zerem, śmieciem niegodnym oddychać tudzież parać się szaradami. Twórcy krzyżówek mają jakiś sienkiewiczowski fetysz, któremu muszą dać upust przy każdej możliwej okazji. W większości z nich (krzyżówek, nie twórców) znajdzie się przynajmniej jedno pytanie o imię pociotka siostry Zagłoby, nazwisko kuzyna Wołodyjowskiego, drugie imię jednego z zakonników broniących Jasnej Góry, numer buta Kmicica czy BMI lewego jądra Zagłoby.

Dalej: "Olga, Masza lub Irina z dramatu Antoniego Czechowa" - kim był, ku*wa, Czechow, kim była Olga, Masza i Irmina? Nie wiem, urodziłem się jakieś 50 lat za późno. "Sfilmowana powieść Emila Zoli". "Imię wykonawczyni piosenki "Na Francuskiej"". "Auguste, twórca obrazu "Śniadanie wioślarzy"". Skąd, do ku*wy nędzy, ja, urodzony w 1989, miałbym znać odpowiedź na chociażby jedno z tych pytań?

Czy są jakieś pytania o nieco nowsze dzieła kultury? Oczywiście! "Imię Kwiatkowskiego, członka kabaretu Paranienormalni". To proste pytanie, przecież wszyscy znają ten kabaret. To taki znany, śmieszny zespół, faceci za baby się przebierają, no beka w ch*j. Nie oglądacie? Niemożliwe. Ale Wasi dziadkowie oglądają, więc to pytanie jak najbardziej miało prawo znaleźć się w krzyżówce. Prócz tego parę pytań o postacie i aktorów z "Rancza", "Klanu" czy "M jak miłość" i innych hitów polskiej telewizji.

Avatar wilsonXcuddyXhouse

11 września 2018, 07:20

@DeTeO238: ej ale Augusta Renoir'a zostaw w spokoju

Avatar ewelkapl

Edytowano - 29 sierpnia 2018, 23:37

Kiedy zgadniesz to końcowe hasło jeszcze zanim rozwiążesz krzyżówkę.

Avatar Jasnowidz

30 sierpnia 2018, 00:04

@ewelkapl: Mój dziadek w skrócie

Avatar Kacprrr

30 sierpnia 2018, 08:32

@Jasnowidz: bycie jasnowidzem masz chyba po nim

Avatar Jasnowidz

30 sierpnia 2018, 08:36

@Kacprrr: I różne śmoechowe teksty chyba też

Avatar Mikrus19

29 sierpnia 2018, 23:38

Zgadniesz wszystkie hasła w zaledwie tydzień, a na okładce napisano od 3do 5 lat....

Avatar ewelkapl

29 sierpnia 2018, 23:39

@Mikrus19: Istnieją krzyżówki dla 3-latków?

Avatar Avcio01

29 sierpnia 2018, 23:44

Avatar Mikrus19

30 sierpnia 2018, 00:02

@ewelkapl: Tak, siostrzeńcowi kiedyś kupowałem.

Avatar RadovanKaradzic2137

29 sierpnia 2018, 23:18

2 loga są

Avatar DRparadox

29 sierpnia 2018, 23:21

Avatar Jarzebina5

29 sierpnia 2018, 23:37

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Jak możesz tak mówić?

Wszystko jest możliwe

To może być początek pięknej nowej religii

Pora umierać

Gość, który ustawiał kolejność nagłówków wiedział, co robił

[*] dla Lidla

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Gdy zgadniesz wszystkie hasła w krzyżówce.