Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Ładne rzeczy
Można, tylko trzeba wstawać rano
Kochani czekamy 17 godzin, nie będę złodziejom płacić
Niegrzeczny Oskarek
Tymi się chodzi
Nie są aż takie pyszne
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież23 września 2018, 21:47
Ja to chyba odkryłem bo grzeje sie jedzenie zamiast miski, przynajmniej u mnie
Odpisz
14 września 2018, 19:35
Macie grill włączony.
Odpisz
14 września 2018, 15:12
Mikrofala wprawia w drgania cząsteczki wody zawarte w jedzeniu, w wyniku czego się nagrzewają. Mikrofala potrafi grzać tylko wodę, talerza nie podgrzeje.
Odpisz
14 września 2018, 16:02
@FancyENjoy: ale jak wrzucisz czekoladę to tylko odcinek 6cm się rozpuści a reszta będzie zimna :p
Odpisz
14 września 2018, 16:06
@FancyENjoy: W takim razie, dlaczego moja mikrofala jest taka chu*owa i podgrzewa tylko miskę/talerz?
Odpisz
14 września 2018, 16:22
@Maryla05: Po woda oddaje ciepło do zimnego ośrodka czyli miski. Jak byś zawiesił np. parówkę na sznurku wewnątrz mikrofali (chodzi o to, żeby nie dotykała miski, ani talerza, ani ścian) to wtedy jedzenie się bardzo szybko zagrzeje
Odpisz
14 września 2018, 18:01
@arcinin: Aaa... dobra, teraz rozumiem
Odpisz
13 września 2018, 15:56
Tak się zastanawiałem od czego zależy która część się najszybciej nagrzewa, to zależy od gęstości, stanu skupienia czy może ciepła właściwego?
Odpisz
Edytowano - 13 września 2018, 17:04
@tomek123321: Definitywnie od ciepła właściwego, bo wyznacza ono ile energii należy dostarczyć aby podgrzać kilogram tego ciała o jeden stopień. Im więcej energii trzeba dostarczyć (więc im większe ciepło właściwe), tym ciężej to ciało ogrzać. Dostarczając tyle samo energii do dwóch ciał to o mniejszym cieple właściwym będzie cieplejsze.
Ciepło właściwe szkła i porcelany zazwyczaj wynosi od 800 do 1000 J/kg*K, podczas gdy woda (stanowiąca duży % zawartości jedzenia) ma aż 4200.
Odpisz
14 września 2018, 15:19
@tomek123321: Od ilości wody + mikrofala nierównomiernie wysyła fale na jedzenie, stąd obrotowy talerz.
Odpisz
13 września 2018, 20:07
Hmm możliwe
Odpisz
13 września 2018, 16:18
Naukowcy nad tym pracują
Odpisz
Edytowano - 13 września 2018, 16:04
A po kiego nam tryb grzania miski
Odpisz
Edytowano - 13 września 2018, 16:11
@Misieeek04: jak chcesz mieć ciepłą miskę to ją masz
Odpisz
13 września 2018, 16:15
@ChoryGrzyb: to do piekarnika
Odpisz
13 września 2018, 15:55
Ja nigdy nie miałem problemu z gorącą miską a zimnym jedzeniem a mikrofalówka jest z czasów PRL-u
Odpisz
13 września 2018, 15:56
@erykos123: Ja zawsze wlewam zupę do mikrofalówki, dzięki temu miska się nie nagrzeje
Odpisz