Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar XaVery

15 czerwca 2021, 12:51

Mój kolega miał kiedyś zinterpretować wiersz i go opisać WŁASNYMI słowami. Dostał 1.

Avatar Tosiazzz

15 września 2018, 14:42

Robię w moich opowiadaniach ukrytą wiadomość z pierwszych liter rozdziałów.

Avatar McMocarz

27 września 2018, 23:23

@Tosiazzz: "twoja stara smaży sól"

Avatar Forresciakowski

16 marca 2019, 01:11

@McMocarz: twój wujek gotuje aloes

Avatar ewelkapl

13 września 2018, 16:38

Nauczycielka: *coś tam gada o tym, co jest w wierszach*
"Jeśli poeta tego nie zrobił, to znaczy, że zrobił to specjalnie."

Avatar laurenty_

16 września 2018, 23:00

@ewelkapl: co

Avatar ewelkapl

17 września 2018, 06:37

@laurenty_: Tak było, nie zmyślam.

Avatar Revant42

16 września 2018, 12:09

(czytaj:tą jedną właściwą którą uważa za słuszną)

Avatar TrueStoryGuy

15 września 2018, 16:09

Zawsze mnie denerwuje to, że tekst może być zinterpretowany na wiele sposobów. Sprawia to, że nie wiesz do końca czego nauczycielka od ciebie oczekuje. Ty myślisz inaczej i nauczyciel również. Wasze zdanie nie jest takie same, więc musisz się przystosować. Przystosowywanie się do czegoś z przymusu jest typowo komunistycznym zachowaniem (w każdym razie dla mnie). Wniosek nasuwa się taki, że nauczyciele polskiego to zagorzali komuniści bez duszy. Chociaż zawsze znajdą się wyjątki potwierdzające regułę.

Avatar PolishPikachu

16 września 2018, 02:14

@TrueStoryGuy: Powiem tak
rama otwarta (niewytłumaczone wątki, wieloraka imterpretacja, możliwy brak konkretnego znaczenia )

rama zamknięta (wszystko jest wytłumaczone od a do z, tekst należy interpretować w określony sposób)

Avatar PolishPikachu

16 września 2018, 02:34

@PolishPikachu: nauczyciele polskiego to komuniści
IKSDE

idąc tym tokiem myślenia to fizycy to też komuniści, bo przystosowywują nas przymusowo do postrzegania natury przez np. zasady dynamiki Newtona, albo prędkości jako pomnożenie czasu i drogi przebytej przez ciało. Bez pewnych umowności zatrzymalibyśmy się w czasie, bo niebylibyśmy w stanie znaleźć wspólnego języka. Tak samo może się to odnosić fo interpretacji utworu. Na interpretację tekstu niekiedy składają się nie tylko to co jest w nim napisane. Na interpretację składają się takie czynniki jak epoka w której żył autor, styl, wydarzenia w życiu autora (tak było choćby w przypadku trenów Kochanowskiego), inne dzieła. Czasem jedno wyrazenie może mieć wiele znaczeń, w dziadach cz IV Mickiewicza w czsie wielkiej improwizacji wizję bohatera zakłóca kruk zasłaniający mu wszystko, i teraz zachodzi pytanie, czy tu chodzi o kruka jako czarnego orła z herbu Rosji? Otóż nie, po analizach tekstu dowiedziano się, że konrad był chory, po prostu miał mroczki przed oczami i zemdlał, przy okazji się to też wpasowywuje w motyw z epoki Mickiewicza, romantyzmu, gdzie osoby chore (mozna nawet powiedzieć upośledzone) to wybrańcy Boga mający specjalne zadanie, a Konrad takim wybrańcem właśnie się czuł.

Avatar PolishPikachu

16 września 2018, 02:41

@PolishPikachu: Normalny uczeń szkoły średniej nie byłby w stanie tego sprawdzić, dlatego są od tego specjalne osoby, które analizują poprawną interpretację (może by być ich kilka), której jesteś uczony. Dzięki temu jesteś pewien poprawnego znaczenia dzieła.

Avatar TrueStoryGuy

Edytowano - 16 września 2018, 09:26

@PolishPikachu: Co jeśli jednak autor miał co innego na myśli? Jeśli chodzi o fizykę to coś całkiem innego. Fizyki nie da się interpretować na kilka sposobów. To nie jest zmuszanie do tego samego myślenia tylko brak innych możliwości postrzegania fizyki. Oczywiście znajdą się głupcy, którzy będą wierzyć w nieuzasadnione teorie, ale to w fizyce to co jest udowodnione również jest prawdziwe, ale jest możliwość podważenia tego... W każdym razie nauczyciele polskiego działają niestandardowo. Zinterpretowane teksty mogą również nie być dobrze zredagowane. Nigdy nie wiesz co inny człowiek może myśleć. Wracając do porównania fizyki z polskim to jest to tak: polski daje wybór, fizyka już nie. Same ramy też niewiele dają. Interpretacja zamknięta nie powinna istnieć, ponieważ utwór zawsze ma wiele znaczeń choćby nie wiem co. Nie ma możliwości, by rozumieć jakiś wiersz tylko w jeden sposób. To jest zabijanie kreatywności innych ludzi oraz brak wyrażania własnej interpretacji i woli.

Avatar
Meme_guy

Edytowano - 15 września 2018, 21:30

Zastanawiam się jak możemy interpretować utwór, jeśli autor go nie wyjaśnił.

Avatar
Konto usunięte

15 września 2018, 18:52

Jak ja ku*wa nie nienawidzę tego przedmiotu...
Jak omawialiśmy "Jądro ciemności" to facetka powiedziała, ze w utworze obecny jest motyw katabazy (zejścia do piekieł), ale w sumie statek płynął w górę rzeki i to jest celowy zabieg ze strony autora, który ma za zadanie pokazać absurd całej sytuacji.

A raz przy "Mistrzu i Małgorzacie" dla jaj powiedziałem, że gra w szachy symbolizuje księżyc, czyli jasność pośród nocy (pól dookoła szachownicy jest 28, tyle samo dni ma cykl księżyca) i powiedziała, że bardzo ładnie XDDD

W ogóle dlaczego matura z matematyki jest na tyle prosta, że nawet human ją zda, a na polskim trzeba sie tak męczyć i jeszcze ustnie odpowiadać?

Avatar Artur123456

15 września 2018, 16:20

moja nauczycielka powiedziała nawet jak omawialiśmy "Starego człowieka i morze" że jego autor upierał się że nie ma tam żadnych ukrytych znaczeń, a i tak ich musieliśmy szukać

Avatar CorArin

15 września 2018, 12:29

Dajcie tu obrazek o czerwonych drzwiach

Avatar CorArin

15 września 2018, 12:44

Avatar ArmiaZua

15 września 2018, 14:56

@CorArin: Minęło tyle czasu a ten mem nadal jest genialny

Avatar Tamron

13 września 2018, 20:53

Młoda Polska:
"Sztuka dla sztuki, brak celu dydaktycznego, artysta sobie coś stworzył bo tak mu się spodobało i o to w tym chodzi"
Nauczyciele:
"Zinterpretujmy to!"

Avatar Nanook

13 września 2018, 23:25

@Tamron: Najlepszy to jest paradoks Gombrowiczowski. Ziomek pisze na początku Trans-Atlantyku, że ogólnie to on to tak wszystkie dzieła pisał tylko o sobie, żeby nie interpretowano jego książek, bo on w sumie tylko chciał ciekawą historię napisać i że ogólnie ten zachwyt nad dziełami wieszczów polskich jest kompletnym absurdem, a i tak powstało mnóstwo interpretacji książki jak to autor zmagał się z psychomachią swojej osoby na tle patriotyzmu polskiego xd

Avatar CorArin

15 września 2018, 12:33

@Nanook: Jak by się tak zastanowić to filozofię da się dorobić dosłownie do wszystkiego.

Avatar DeTeO238

Edytowano - 15 września 2018, 12:30

Test czytania ze zrozumieniem. W tekście jest jakaś informacja. W pytaniu uczniowie odpowiadają zgodnie z tą informacją. BŁĄD Przecież to była ironia i trzeba było odpowiedzieć inaczej. Bo przecież nikt na serio nie uznałby, że wiersze są mniej skomplikowane od tekstów publicystycznych. Ludzie uznają, że Ziemia jest płaska, że istnieją jakieś niemożliwe spiski, że ludzie to nie zwierzęta tylko ssaki, a że wszyscy światowi przywódcy to zmiennokształtne jaszczury z kosmosu. I takie osoby występują czasami w telewizji. I takie osoby piszą czasami dla gazet. Ale to niemożliwe, żeby ktoś uznał tekst publicystyczny za trudniejszy do zrozumienia niż wiersz współczesny. BO PRZECIEŻ TAK MUSI BYĆ.

Avatar BetonowyMur

15 września 2018, 12:20

Klucz to ch*jostwo ograniczające wolne myślenie, elo

Avatar MorningStar

13 września 2018, 16:34

Można odkryć ukryte znaczenie we własnym dziele zupełnie przypadkiem.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (9)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (9)
Avatar SharpNeedle

13 września 2018, 23:08

@Krzyniu: Wiesz co jest dla mnie śmieszne? Audible! Audible ma wciąż powiększający się asortyment świetnych audiobooków. Mogę zagwarantować, że nie ważne o jakiej książce pomyślisz, Audible będzie miało z niej audiobooka!
Ostatnio zacząłem czytać cykl "Dziedzictwo" ale jako dorosły człowiek nie mam dużo czasu wolnego. Tu przydaje się Audible. Kupiłem audiobooka w przystępnej cenie, i słucham gdzie chcę! Nawet w pracy nie mogę się oderwać! 
(Audible dostępne za darmo w Google Play)

Avatar Ezaikiel

15 września 2018, 12:15

@SharpNeedle: staph. tylko misionc darmo to co byde to pobieroł krodzieje jedne. ch*jnikuj ma takie dormo albo kilko zlotych na tronsfer zodzieju jedby

Avatar jacekpoz

13 września 2018, 20:43

Bardziej ci co piszą podstawę programową, ale nauczyciele czasem też

Avatar
Konto usunięte

13 września 2018, 17:21

Kiedyś na sprawdzianie było pytanie ,,Co WEDŁUG CIEBIE Sokrates miał na myśli mówiąc"wiem, że nic nie wiem". Napisałam chyba najpopularniejszą interpretację tych słów i nauczyciel stwierdził że według niego znaczenie jest inne i nie zaliczył mi pytania wartego 4 punkty, pozbawiając mnie 6 z historii na koniec roku

Avatar AJEMAJ

13 września 2018, 18:15

Musisz obdarzyć go większym szacunkiem, najwyraźniej jest Sokratesem

Avatar AurelionSol

13 września 2018, 18:31

pewnie był nihilistą

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Chora babcia

Gdyby mój stary robił memy

I tak lepiej niż Afrykanie

Co wolicie?

Sigma grindset

W Biedronce bezpieczniej

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

AUTOR: *pisze książkę bez ukrytego znaczenia*

NAUCZYCIELE POLSKIEGO: