Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar
Legutko

23 września 2018, 15:17

Matma jest o tyle łatwym przedmiotem, że niezależnie od wieku i umiejętności możesz się jej nauczyć Perfekt. Z językami jest o wiele trudniej, jeśli nie uważałeś na początku to później będziesz mieć problemy bo będą się pojawiać nowe rodzaje zdań, czasy itd. A w matmie przeważnie robi się ciągle to samo z drobnymi urozmaiceniami. No ale może to tylko moja subiektywna opinia bo jestem po prostu z niej dobry :v

Avatar Roseforp

23 września 2018, 15:19

Ale musisz jeszcze mieć "dar" szybkiego liczenia. Jeśli nie będziesz miał zdolności kalkulacyjnych to na nic ci się zda wykucie wzorów.

Avatar RuskiPedau

26 września 2018, 20:32

@Roseforp: trzeba też umieć dobrze kojarzyć fakty i zauważać niektóre rzeczy. Do tego potrzebna jest zatem znajomość wzorów i sposobów jak dany typ zadania rozwiązać. Szybkie obliczanie jest tylko kwestią treningu.

Avatar PanMisiek

Edytowano - 26 września 2018, 20:57

święte słowa. Jestem klasowym kujonem i z wielu przedmiotów mam same piątki, a z niemieckiego ledwo zdaję, bo w podstawówce uczyła mnie taka typowa "facetka" i niezbyt nadążałem. Teraz nie ważne jak się staram i nie wkuwam, nic mi to nie daje

Avatar Mr_Quicky

26 września 2018, 21:00

@RuskiPedau: Kolejnym problemem jest to, że wystarczy jeden malutki błąd w działaniu i całe zadanie idzie się je**ć. Albo jak zapomnisz w układach równań (metoda graficzna) napisać na końcu wynik... Biorąc pod uwagę też to że jestem dyslektykiem, sprawia do że matmę rozumiem i to nawet dobrze a mimo to dostaję najczęściej jedynki, które ledwo co poprawiam na 2.. Witajcie w moim życiu ;_;

Avatar Wilqu11

26 września 2018, 21:43

Zgadzam się, ale mam zupełnie odwrotnie. Uczę się angielskiego, niemieckiego i francuskiego po 2 godziny w tygodniu i nie mam z tym problemów, a z matmą mi ni ch*j nie idzie.

Avatar
Konto usunięte

26 września 2018, 22:03

@Wilqu11: Podobnie, tylko ja nie ucze się z angielskiego a z niemieckiego coś tam się poucze jesli trzeba, a z matmy tak samo, ni ch*ja idzie. Angielski jest dla mnie o tyle łatwy ze sie go ucze od 8 lat bardzo powoli i jestem najlepszy z anglika i informatyki w szkole więc no.

Avatar lolzmania

26 września 2018, 22:19

Ja zawsze byłam (i jestem) bardzo dużą humanistką. Uwielbiam pisać prace pisemne na języku polskim. Po prostu dobrze to robię i mam do tego "dar". W historii zawsze byłam jedną z najlepszych (ekhm, skromność, ekhm) ale to też dlatego, że mam rodziców historyków, którzy zawsze mi pomogą.

Za to z matmą tragedia. No może nie taka znowu "tragedia" ale po prostu nie lubię przedmiotów ścisłych. Dobrze pamiętam wzory itp. ale często zdarza mi się coś schrzanić i wynik wychodzi całkiem inny. Zadania pisemne, nie są aż tak złe. Często wystarczy mi raz przeczytać i wiem o co chodzi, ale mój mózg, jeżeli chodzi o szybkość obliczania chodzi jak czołg. Często potrzebuję po prostu z jednej minuty, żeby się skupić i to obliczyć. Ufam tylko sposobowi pisemnemu, bo zawsze boję się, że spapram sprawę licząc w głowie.

Avatar Gremu

Edytowano - 27 września 2018, 07:27

@Roseforp: jaki dar? Nie ma czegoś takiego. Jak uczysz się pilnie od początku to potem nie masz problemów. Przestańcie ukrywać to że nie chciało wam się uczyć w podstawówce za jakimiś darami i talentami

Avatar NightFox

27 września 2018, 14:48

Najgorzej jak nie nauczyłeś się podstaw z matmy jak np. działania na ułamkach czy pierwiastkach, a potem musisz to wszystko umieć perfekt i kombinować razem w innych, bardziej skomplikowanych działaniach. Miałam kiepskiego nauczyciela na początku i trochę mi zajęło zanim zrozumiałam co, jak, dlaczego i kiedy. Teraz sobię radzę, ale jak przeszłam do innej szkoły w 3 gim to oh boi

Avatar Gremu

28 września 2018, 07:32

@NightFox: zwracam honor, są i takie przypadki. Twój przypadek jednak tylko podkreśla i uzupełnia to co napisałem wcześniej.

Avatar xKielbasax

26 września 2018, 23:36

A nuuuuuu cheeeki breeeeeki...

Avatar Piotrolinek

26 września 2018, 22:27

Da ktoś szablon?

Avatar Jejatb

24 września 2018, 16:14

*majcy

Avatar wienioogienio

23 września 2018, 20:09

/summon @JaegerPL

Avatar didujakaskemm

23 września 2018, 15:39

Facetka z majzy*

Avatar Revan_PL

23 września 2018, 15:32

Z MAJMY

Avatar Jasnowidz

23 września 2018, 15:21

Czyli z ćwiczeń?

Sprawdź czy masz wymagane wtyczki, a następnie opisz dokładnie problem najlepiej ilustrując go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Na bank coś mam źle!

To co panowie, budujemy?

Przyjęty!

Trzeba pomóc ludzikowi Lego!

To się rzadko zdarza

Żyłem w kłamstwie

Idź na studia, mówili...

To dopiero przerażenie

Mają kasę to wydają

Zabawa na 102

No chyba jednak nie

A Ty czym palisz w piecu?

Strach się bać

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Kiedy babka od matmy.
Da zadania nie z książki