Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar
Legutko

8 grudnia 2018, 00:05

Jak to powiedział Chmielowski, nawet gdyby połową pieniędzy świata władało by 5 osób, nie było by w tym nic złego. Gdyby po nich kolejni bogacze (już inni nie powiązani ludzie) dysponowali by połową pieniędzy świata. Jeśli umieją tworzyć ludziom prace to znaczy, że są w tym dobrzy i tak powinno być. Gorzej jeśli po nich te pieniądze przejmą ich nie wtejemniczone w biznes dzieci. Wtedy jest już poważny problem.

Avatar
Legutko

8 grudnia 2018, 00:06

Ale zwykle te dzieci są uczone przez ich rodziców jak rządzić firmą.

Avatar SongMan

8 grudnia 2018, 00:06

a co jeśli chcą robić co innego np. nie wiem zostać sportowcami albo malarzami?

Avatar
Legutko

Edytowano - 8 grudnia 2018, 00:08

@SongMan: W sensie po śmierci lub odejściu z biznesu właściciela? Zastępca przejmie firmę albo zostanie sprzedana lub zamknięta i da miejsce nowym ludziom przejąć tych pracowników.

Avatar Nanook

8 grudnia 2018, 01:32

Chmielowski, kimkolwiek jest, może mówić co chce, ale ekonomiści są w tej kwestii zgodni. Nierówności społeczne powodują spowolnienie rozwoju gospodarczego oraz obniżenie kapitału społecznego. Nie ma chyba żadnego badania, które by stwierdziło, że rosnące nierówności są zjawiskiem pozytywnym. Wręcz przeciwnie, wszystkie jasno pokazują, że jest to zjawisko niepożądane i negatywne. Więcej możesz o tym poczytać tutaj:
academic. oup. com/restud/article-abstract/60/1/35/1576085?redirectedFrom=fulltext

sciencedirect. com/science/article/pii/030438789400069O

sciencedirect. com/science/article/abs/pii/S0305750X15002600

Avatar
Konto usunięte

8 grudnia 2018, 10:26

@Nanook: Nierówności powodują spowolnienie? Tak może twierdzić tylko człowiek, który nie potrafi sam myśleć.
2. Dał bym linki, że to jest pozytywne, ale na jeja nie można.

Avatar SongMan

8 grudnia 2018, 10:38

da się, wystarczy jedna spacja

Avatar Litops

12 grudnia 2018, 14:44

Odpowiednio duże nierówności społeczne powodują spowolnienie. Skrajny socjalizm też. Trzeba znaleźć równowagę, gdzie nierówności będą wyrównane, ale nie zniechęci się ludzi do pracy lub inwestycji.

Avatar Ameron

12 grudnia 2018, 16:14

@Nanook: spójrz na chiny, rozwijają się bardzo szybko, a nierówności społeczne są duże.

Avatar SongMan

12 grudnia 2018, 16:18

@Ameron: W Chinach mieszka ponad miliard mieszkańców, a Amerykanie rozkręcili chińską gospodarkę tak, że ta ich wyprzedza

Avatar
Legutko

12 grudnia 2018, 16:28

@Nanook: Napisz mi dlaczego uważasz że osoba która zarabia więcej niż najniższa krajowa powinna płacić więcej niż ta z najniższą krajową. Dlaczego uważasz że ktoś kto zarabia więcej uczciwie zarobionych pieniędzy powinien oddawać ich więcej? Co ja wyrobie to moje, co ty wyrobisz to twoje. Rozumiem że jesteś dobroduszny i oddajesz cześć swoich pieniędzy regularnie osobom bezrobotnym ale ja wolę zatrzymać moje pieniądze dla siebie.

Avatar Nanook

12 grudnia 2018, 18:54

@Ameron: Chiny są (a raczej były) krajem rozwijającym się. Wynika tych badań, które wskazują na to, że nierówności społeczne powodują spowolnienie gospodarki dotyczą krajów rozwiniętych.
Natomiast rozwój Chin powodował takie nierówności społeczne, ponieważ był oparty na eksporcie, na którym bogacili się głównie bogaci właściciele firm, politycy, ale też państwo. Ale przeciętnemu Chińczykowi nie żyło się wcale dobrze. Ostatnio się to zaczęło zmieniać, ponieważ Chiny zmieniają model gospodarki zmniejszając swoją zależność od eksportu na rzecz rynku wewnętrznego. Ale żeby to zrobić muszą stworzyć silną klasę średnią, czyli zmniejszyć nierówności społeczne. W tym celu ChRL wprowadzają liczne reformy społeczne i ekonomiczne, które mają na celu zmniejszenie tych nierówności oraz wyrównanie szans.

Avatar Nanook

12 grudnia 2018, 18:57

A to takie pytania to na priv, nie ma sensu robić spamu z powodu offtopowego pytania.

I szczerze mówiąc jestem dość zaskoczony tym, że zarabiasz pieniądze i płacisz podatki. Sądziłem, że nie jesteś jeszcze nawet pełnoletni. Chyba, że to była tylko taka hipotetyczna figura retoryczna.

Avatar Ameron

12 grudnia 2018, 21:19

@Nanook: przeciętny chińczyk może bez większych problemów się wzbogacić.
Weźmy na przykład taką młodą parę, która zajmuje się sprzedażą jedzienia na ulicy. Pracują 12h dziennie, zależnie od ruchu. Nie mają wielkich wygód, ale pracując taki czas i przy niemałej ilości klientów mogą w ciągu kilku lat zebrać pieniądze na otwarcie swojej własnej knajpki, a tam to już nie ma problemu :P
To działa głównie dlatego że nie ma żadnych regulacji co do tego ile można pracować ani nie ma żadnych płacy minimalnej, co mogło by taki interes zabić.

Avatar Nanook

12 grudnia 2018, 21:30

@Ameron: A skąd masz te informacje? Bo oficjalne dane chińskie mówią dokładnie co innego.

W Chinach jak najbardziej jest płaca minimalna. Jest ona zależna od regionu, okolice Szanghaju i Pekinu oczywiście mają najwyższą minimalną. Tu masz całą listę regionów chińskich i ich płac minimalnych:
china-briefing. com/news/complete-guide-2016-minimum-wage-levels-across-china/

Jak najbardziej są regulacje dotyczące długości pracy na etacie. Jest to 8 godzin dziennie i 44 godzin tygodniowo, czyli podobnie jak w Europie. Tu możesz o tym poczytać więcej:
travelchinaguide. com/essential/business-hour.htm

Akurat Chiny są bardzo nisko jeżeli chodzi o wolność ekonomiczną i możliwość wzbogacenia się dla przeciętnego obywatela. W Indeksie Wolności Ekonomicznej na rok 2017 Chiny były o jakieś 60 pozycji niżej od Polski. Ba! Nawet w Białorusi jest większa wolność gospodarcza niż w Chinach. Tak że wszystkie dane wskazują na kompletnie odwrotne wnioski od tych, które prezentujesz.

Avatar Ameron

12 grudnia 2018, 21:44

@Nanook: jakoś nikt tych norm nie przestrzega, ba, nawet nie mają zamiaru.
mała wolność gospodarcza? nie wiem, ale tam przedsiębiorca idzie z siatką pieniędzy, kupić kilka domów jednego dnia. Państwo nie interesuje to skąd ma te pieniądze, nie musi się z tego jakoś szczegółowo tłumaczyć. Po prostu robi interesy i żyje :v

Avatar Nanook

Edytowano - 12 grudnia 2018, 21:51

@Ameron: No dobrze, ale nadal nie odpowiedziałeś skąd masz te informacje. Nie powiesz mi chyba, że opierasz się na jakichś informacjach z demotów albo faktopedii :v

Bo nie obraź się, ale twoje słowa niepoparte żadnymi dowodami są kompletnie bezużyteczne. Chętnie bym zmienił zdanie na temat Chin, uznał, że te wszystkie oficjalne statystyki i analizy kłamią, ale potrzebuję rzetelnych dowodów

Avatar Ameron

13 grudnia 2018, 16:22

@Nanook:
http s://yo utu. be/uf_XE2hAjgc

Proszę bardzo, ten film ukazuje "na żywca" to o czym wcześniej pisałem :v

Avatar Nanook

13 grudnia 2018, 21:04

@Ameron: Dzięki, dzięki, świetnie wyglądają te potrawy na filmie. Aż bym pojechał do Chin tylko po to, żeby sobie robić uczty z takich street foodów. No i przypomniało mi to o pewnym memie

Niestety to co jest pokazane na filmie miało miejsce w 2015 roku czyli jeszcze jak Chiny były w stanie wzrostu i nierówności społeczne ich ch*ja obchodziły, bo im to konweniowało z ówczesną polityką rządu. Ale to się zmieniło, zmiany dotknęły również nielegalnych street foodów. Możesz o tym poczytać między innymi tutaj:
whatsonweibo. com/the-disappearance-of-beijing-streetfood/

Oczywiście street foody nadal będą, ale będą regulowane podlegały odpowiednim regulacjom i kontrolom jakości jedzenia. Ma to między innymi przeciwdziałać falom kryzysów bezpieczeństwa żywności, które miały miejsce w Chinach w ostatnich latach.

Avatar Ameron

13 grudnia 2018, 21:37

@Nanook: Czyli po prostu chcą zachamować wzrost gospodarczy w ramach "równości społecznej"?
Cóż, gdy gospodarka kraju popadnie w stagnacji, sami będą sobie winni.

Avatar Nanook

Edytowano - 13 grudnia 2018, 22:09

@Ameron: Nie, nie, to nie tak. Kraj, który przechodzi ze stanu kraju rozwijającego się w stan państwa rozwiniętego tak czy siak musi się liczyć z tym, że jego gospodarka spowolni. Naturalna rzecz, im kraj bogatszy tym niższy ma wzrost gospodarczy. Tylko teraz kraj ma dwa warianty tego jak wykorzysta ten moment, może albo nic nie robić, nie wprowadzać żadnych programów socjalnych i regulacji, pozwolić aby kapitał gromadził się w rękach najbogatszych (tak powstawał system oligarchiczny w Rosji), albo wprowadzić regulacje, skupić się na wypromowaniu silnej klasy średniej i dążyć do zrównoważonego rozwoju. Chiny wybrały tę drugą opcję.

Avatar Ameron

14 grudnia 2018, 07:07

@Nanook: skoro będą regulacje co do tego, kto może taki Street food otworzyć, to utrudni przeciętnemu obywatelowi otworzyć takie stoisko. Będzie potrzebne pozwolenie, które będzie można zabrać. Normalnie, gdyby jedzenie szkodziło lub było nie dobre, po prostu nikt nie kupował i musiał zamknąć nierentowny interes.
Teraz państwo będzie mogło zadecydować o pozwoleniu, może powstać korupcja związana z udzielaniem pozwoleń.

Co złego jest w tym by była grupa bogatych ludzi? Poświęcają swój czas i siły by się wzbogacić. Każdy inny też może to zrobić. A gdy większość społeczeństwa jest klasą średnią i wszyscy są równi, gospodarka dostaje zastoju. Dobrym przykładem mogą być Niemcy, gdzie PKB jakoś szczególnie nie rośnie, a programy socjalne są rozbudowane.

Jeśli grupa bogatych będzie miała fabryki, zakłady pracy, to nic złego, bo dają zatrudnienie, przecież nie doprowadzą do upadku firm :v

Avatar Amaday

12 grudnia 2018, 22:57

Jakby nie patrzeć, z historycznego punktu widzenia duże nierówności społeczne nie są niczym niezwykłym, można nawet powiedzieć, że taki stan jest naturalny (wiem, strasznie cyniczne).

Avatar strazaksam

12 grudnia 2018, 14:26

kto jest prawakiem ocens w góre a lewakiem w dół

Avatar xXkuba22Xx

12 grudnia 2018, 15:35

@strazaksam: no chyba na odwrót xd

Avatar Szymon2410

12 grudnia 2018, 15:26

Czemu Lewica jest po prawej, a nie po lewej?

Avatar xXkuba22Xx

12 grudnia 2018, 15:34

@Szymon2410: bo lewica patrzy krzywo na nierówności społeczne, a prawica ma na to wyje**ne. Ale dla sprostowania dodam, że tu bardziej chodzi o prawicę i lewicę gospodarczą, chociaż ze społeczną też to się wiąże.

Avatar
Konto usunięte

8 grudnia 2018, 00:01

Tu jest szablon:

Avatar Jarzebina5

8 grudnia 2018, 00:07

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

A myślałem, że to już nigdy nie nastąpi

Uroczo

Przychodzę z problemem

E-lekcje

Dobrzy ludzie z internetu

NIE ZNAM TYPA

Call of Duty: Warzone

Smutku dużo

Kaczatar

Kreatywnie

Porwanie przez kosmitów nie jest złą opcją

Świetny pomysł

Ale ja nie o to...

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka