Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Tamron

10 stycznia 2019, 17:00

Ale tak szczerze, absolutnie szczerze, nikt się nad tym nie zastanawiał?
Albo że np. jak ktoś coś mówi, my za nim powtarzamy w myślach. Z memów wiem że każdy tak ma, ale o tym się w ogóle nie mówi - jaką mam pewność, że nie jestem w jakiś sposób inny od pozostałych? Postrzeganie kolorów dla każdego jest oczywiste, dla daltonistów też, dopiero dzięki testom odkrywają że nie rozróżniają pewnych barw - nie doszliby do tego, bo przecież ich tak nie widzą.
Oczywiście można tu podpiąć mnóstwo rzeczy, ale ten przykład wydaje mi się dobrze ukazywać o co mi chodzi mniej więcej.

Avatar
Somsiad

10 stycznia 2019, 17:58

@Tamron: Od bardzo długiego czasu mam takie same rozważania. Dzięki, że chciało ci się to opisać, bo ja bym nie umiał :v

Avatar Tamron

10 stycznia 2019, 18:39

dzięki!
Jak patrzę na swój komentarz wyżej to mogłem go sklecić dużo lepiej, ale cieszę się że jest mimo wszystko zrozumiały.
Ten problem działa też w drugą stronę - czyli kiedy naprawdę różnimy się od innych. Mnie bardzo zastanawia, że niektórym wystarczy coś powiedzieć raz, poprosić o coś, a oni będą pamiętać. Tak po prostu. Ja bez jakiś powiadomień i przypominaczy nie poradziłbym sobie - często zapominam co robiłem 5 minut temu, a co dopiero jak mam pamiętać by coś zrobić następnego dnia. Z doświadczenia niewiele osób ma aż takie problemy jak ja, widocznie mam coś z głową.

Avatar wolwerine

13 stycznia 2019, 21:32

@Tamron: Też mam ten problem. Zapominam co ktoś do mnie powiedział jak tylko się odwrócę. Kłopotliwe w urzędach czy u lekarzy ;/

Avatar Robercik139

13 stycznia 2019, 21:58

@Tamron: ja nie raz myślałem o kolorach, czy każdy widzi je tak samo. Może ktoś widzi niebieski tak jak ja widzę czerwony? Dla niego to zawsze był niebieski, tak był nauczony i przyzwyczaił się do świata w kolorach jaki postrzega. Nie umiem chyba inaczej tego opisać.

Avatar Tamron

13 stycznia 2019, 22:10

@Robercik139: czyli jak widać, całkiem sporo osób miało takie zagwostki
Dorzucę coś jeszcze: kiedyś bardzo mnie frapowało, czy każdy człowiek ma identycznie zorientowany obraz, tzn. góra na górze, dół na dole. Teoretycznie mogłaby wystarczyć mała wada w mózgu, by obraz nie był odwracany i widzielibyśmy świat na odwrót w stosunku do czego przywykliśmy.
Były kiedyś eksperymenty na ludziach noszących odwracające okulary - non-stop patrzyli jakby do góry nogami. Po kilku tygodniach byli w stanie się zaadaptować, więc co dopiero jakby tak się urodzili.
I jaką mam pewność, że nie jestem wyjątkowy i to ja nie mam obróconego widoku? Dla mnie to oczywiste jak postrzegam, ale w zasadzie nie dałoby się tego nawet sprawdzić - odwrócone osoby miałyby obrócone wszystko, widziałyby przecież to samo, tylko na pozór diametrslnie inaczej

Avatar Siszel

13 stycznia 2019, 22:29

@Tamron: tak samo ostatnio dowiedziałam się że to nie jest normalne gdy nagle, nie świadomie, zaczynasz szybciej oddychać i cały świat zaczyna przyspieszać oraz słyszysz jakby każdy z twojego otoczenia oddycha jakby właśnie przebiegł 40km maraton.

Byłam w takim szoku, że to nie jest normalne, że przez następne kilka dni wypytywałam ludzi czy mieli takie przeżycia.

Avatar Robercik139

14 stycznia 2019, 20:53

@Tamron: ooo, też ciekawe przemyślenia

Avatar
Konto usunięte

17 stycznia 2019, 01:45

@Robercik139: Ja na przykład mam taką ciekawą "wadę" wzroku, że jedno z moich oczu widzi kolory, jakby w zimniejszych odcieniach, gdy drugie, z tego samego punktu, z tym samym oświetleniem, widzi kolory cieplej.

Avatar Siszel

17 stycznia 2019, 07:14

o, to mam tak samo. A to nie jest normalne?

Avatar
Konto usunięte

17 stycznia 2019, 07:27

@Siszel: nie wiem🙅

Avatar Yoda_MLG

20 lutego 2019, 19:37

@Tamron: co do kolorów to miałem takie przemyślenia, że co jeśli każdy widzi kolory inaczej ale jesteśmy nauczeni ich nazw ? Wiem, że fizycznie to nie możliwe ale interpretacja mózgu może być w to zaangażowana. Np widzisz zieloną trawę i gdy przeniesiesz się do czyjegoś mózgu ta trawa będzie fioletowa Ale on powie, że jest zielona bo dla niego ten kolor tak się nazywa ? Co jeśli lubimy tylko jeden kolor ale dla każdego ma on inną nazwę? Co jeśli tak samo jest z muzyką? Co jeśli palę za dużo zielonego ? Tak dużo pytań tak mało odpowiedzi.

Avatar Tamron

20 lutego 2019, 23:08

@Yoda_MLG: to też mnie zastanawiało
Może trzeba by poszukać jakiegoś neurologa? Na pewno lepiej zna działanie mózgu, może wiedziałby czy któraś z tych rzeczy jest w ogóle możliwa

Avatar Robercik139

21 lutego 2019, 21:59

@Yoda_MLG: dokładnie to miałem na myśli pisząc komentarz powyżej, dokładnie.

Avatar Yoda_MLG

21 lutego 2019, 22:05

@Robercik139: a sorry, nie czytałem wszystkich komentarzy

Avatar Saurfang

Edytowano - 17 stycznia 2019, 17:27

Lol właśnie spróbowałem tak wsłuchać się w swój głos w głowie i ogarnąłem, że ja tego głosu zarazem nie słyszę, ale jakby samo mi to dochodzi do mnie, jak coś czytam to nie słyszę nic, lecz sobie to czuję że tak powiem. Żeby słyszeć swoje myśli mówię do siebie bardzo lekkim szeptem. I wlasnie te moje myśli najczęściej opierają się na szepcie, który nawet często nie polega na ruszaniu ustami. Głos w głowie może i mam, ale on jakby jest słabszy i lepiej mi się myśli jak mam otwarte usta i ruszam językiem jakbym mówił. Chyba jestem zepsuty.

Avatar mozaj

Edytowano - 14 stycznia 2019, 09:16

Schizofrenia Paranoidalna, w wielkim uproszczeniu, pacjent poprzez świadome wypieranie swoich potrzeb zaczyna odbierać swoje myśli które do nich nawołują za cudzy głos w słowem głowie którego źródła nie potrafi zdefiniować. Jeśli dziewczyna zbagatelizowala wyjaśnienia dziewczyny albo tak głosiła plotka. Naprawdę szkoda mi tej małej bo patrzą się na jej reakcje była wyśmiewana za swoją chorobę.

Avatar Yoda_MLG

10 stycznia 2019, 12:40

to jak ona zauważyła, że coś jej "mówi" w głowie skoro ten głos sam musiał jej to powiedzieć? chciała pozbyć się tego głosu dzięki poradom tego głosu?

Avatar VipekGuy

10 stycznia 2019, 12:42

@Yoda_MLG: nie wiem jak ty, ale ja potrafię np. po prostu myśleć i myśleć mówiąc do siebie w myślach xd więc no

Avatar Yoda_MLG

10 stycznia 2019, 13:23

@VipekGuy: ale ona uznała myśli za głos nie jakiś swój fikcyjny głos

Avatar korniszonek098

10 stycznia 2019, 12:25

komentarz obrazkowy

Avatar
Konto usunięte

10 stycznia 2019, 11:18

Koniec jest blisko...

Avatar
Konto usunięte

10 stycznia 2019, 11:02

cud że chociaż myślała

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Sprytnie

Spokojnie! Tylko nie traćcie głowy, a wszystko będzie dobrze!

Duży rel

A teraz dasz strzałkę w górę

A myślałem, że to już nigdy nie nastąpi

Kaczatar

E-lekcje

Biedny Cheems

Kreatywnie

Zły

Teraz już znasz różnicę

W sumie to logiczne

Tak strasznie chciałbym wrócić do tych czasów

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka