Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Najwspanialszy spośród przedmiotów
Północne Węgry
Tylko dzięki temu mega wulkany pod Polską nie wybuchają
Trochę to nie fair wobec pozostałych
Phi!
Trzeba brać osobną torbę
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież10 września 2016, 18:08
Meh no i co z tego ?
Jestem Herbu Gozdawa
no mam na nazwisko Lipiński ale prawda jest taka że komuna zabrała dorobek pokoleniowy rodziny.
więc fakt że masz przodków szlachciców nic nie znaczy w dzisiejszych czasach.
Odpisz
2 września 2015, 20:54
Mój pradziadek był Polską szlachtą (chyba zagrodową - na bogaciej XDD). Nie widziałam mojego drzewa genealogicznego, ale podobno cała moja rodzina pochodzi z Polski. Jestem taka dumna :)
Odpisz
22 sierpnia 2013, 19:16
Z tego co ja wiem to moja rodzina wywodzi się z Czech. Jeden ktoś założył na Czechosłowacji wioskę górniczą. Gdy trochę pogrzebałem w czeskiej gramatyce to okazało się że ten koleś miał po tłumaczeniu nazwisko takie jak moje. O! A ciotka mojej babci od strony matki (czy coś takiego) była swego czasu kucharką u Piłsudskiego :) .
Odpisz
30 czerwca 2013, 15:14
A ja pochodzę z weneckiej szlachty i1500r wraz z królową Boną przyjechali do polski i powstałem ja:)
***iście zdolny Włoch ser M.M.M.S La Nobile Piro:)
Odpisz
30 czerwca 2013, 10:14
u mnie to naprawdę wyglądało lepiej niż w "rzeczywistości" bo wywodzę się z bogatego rodu szlacheckiego. Mieliśmy własne kilka wioch. Wciąż są nazwane naszym nazwiskiem.
Odpisz
30 czerwca 2013, 10:30
@kulujulu: Pjona!
Odpisz
30 czerwca 2013, 10:31
@rakso132: o mało monitora nie rozwaliłem ;_;
Odpisz
30 czerwca 2013, 10:33
@kulujulu: Ale żyje? ;_;
Odpisz
30 czerwca 2013, 10:41
@rakso132: działa, działa.
Odpisz
30 czerwca 2013, 11:02
@kulujulu: pjona!też jestem ze szlachetnego rodu!
Odpisz
30 czerwca 2013, 12:38
@kulujulu: Ja też...O ile wiem, to mam w rodzinie kilka nazwisk szlacheckich. A moja praprababcia była dziedziczką wielkiego majątku, ale cała jej rodzina zmarła w wyniku epidemii, kiedy ona była na wczasach w innym mieście, a jej majątek przejął zły stryj. Wtedy praprababcia wyszła za mąż za tajemniczego przybysza z dalekiego Południa (do tej pory nie ustalone, jakiej był narodowości) i zamieszkali na wsi. Lubię tę historię.
Szlachta była w Polsce dość liczną warstwą w porównaniu z innymi krajami, a w wyniku zaborów, wojen i komuny dość szybko zaczęli się mieszać z innymi klasami, więc w tej chwili prawie każdy Polak ma jakiegoś szlacheckiego przodka...
Odpisz
30 czerwca 2013, 13:41
@SockPuppet: Jaki masz herb rodowy? :3
Odpisz
30 czerwca 2013, 13:58
@kulujulu: piona ja też od strony taty
Odpisz
30 czerwca 2013, 14:15
@konstanty: Pojęcia zielonego nie mam, przyznaję się szczerze. Myślę, że gdzieś kiedyś jakiś pewnie był, przynajmniej tata tak mówi.
Odpisz