A ja się zwrócę tematycznie do ludzi rysujących w digitalu. Co sądzicie o tabletach graficznych z ekranem? Wszyscy się nimi jarają jakie to one zajebiste, więc sama rysując na jednym z nowszych, ale jednak tańszych bezekranowych Huionów, a wcześniej na Wacom One chciałam spróbować jakiegoś porządnego tablecika z ekranikiem. No i miałam okazję rysować nie na jakimś Huionie, czy innym Phoenixie tylko na prawdziwym porządnym Wacomie z ekranem średniej wielkości, który jest warty więcej, niż cały mój sprzęt elektroniczny razem wzięty. I to była dla mnie jakaś katorga. Nie rozumiem, jak można się tym posługiwać, na Wacomie za 100zł i moim kochanym Huionie rysowało mi się lepiej. Do tego ja pierdziu, ile z tym zabawy, kabli tyle, jakbyś podłączał androida, czy hu* wie co do ładowania. Stąd moje pytanie – to ja jestem upośledzona, czy te tablety przereklamowane?
@Orangeria: Ja tam nigdy nie miałam styczności z tabletem graficznym z ekranem. Sama używam Huiona (który sprawuje się świetnie, już rok z niego korzystam) i pomimo że przez brak ekranu na początku trudno się na nim rysowało to szybko da się przyzwyczaić. A na takim z ekranem to nie wiem jakby to wyglądało i bardziej niż rysowania bałabym się, że np.porysuje ekran xD
I naprawdę dziwi mnie, że na tablecie z ekranem rysuje się trudniej niż na bezekranowym. A podłącznie kabli to już w ogóle widzę, że w twoim przypadku to katorga, bo na takim Huionie czy Waconie (nie używałam, ale mój kuzyn posiada) to wystarczy tylko mieć działający kabel USB (i przy okazji dość długi) podłączyć i działa. Niestety bawienie się większą ilościa kabli nie jest dla mnie.
@Orangeria: na pewno trudno jest się przerzucić z tabletu piórkowego na taki z ekranem więc nie dziwię się że było ci trudno rysować. Sama nigdy na ekranowym nie rysowałam ale wydaje mi się że masz większą kontrolę nad r*chami dłoni, ile razy musiałam poprawiać linię bo widziałam tylko wskaźnik i moja ręka nie chciała współpracować...
edit: serio? wykropkowało mi "ruchami"?!
@Orangeria: tabletu z ekranem nie używałem, ale odnoszę wrażenie że rysowanie na takim byłoby dużo bardziej zbliżone do rysowania na papierze. Sam korzystam z dosyć prostego tabletu Wacom i czasem irytuje mnie fakt że nie wiem gdzie dokładnie rysuję linie.
Komentarze
Odśwież19 lutego 2019, 09:06
A ja się zwrócę tematycznie do ludzi rysujących w digitalu. Co sądzicie o tabletach graficznych z ekranem? Wszyscy się nimi jarają jakie to one zajebiste, więc sama rysując na jednym z nowszych, ale jednak tańszych bezekranowych Huionów, a wcześniej na Wacom One chciałam spróbować jakiegoś porządnego tablecika z ekranikiem. No i miałam okazję rysować nie na jakimś Huionie, czy innym Phoenixie tylko na prawdziwym porządnym Wacomie z ekranem średniej wielkości, który jest warty więcej, niż cały mój sprzęt elektroniczny razem wzięty. I to była dla mnie jakaś katorga. Nie rozumiem, jak można się tym posługiwać, na Wacomie za 100zł i moim kochanym Huionie rysowało mi się lepiej. Do tego ja pierdziu, ile z tym zabawy, kabli tyle, jakbyś podłączał androida, czy hu* wie co do ładowania. Stąd moje pytanie – to ja jestem upośledzona, czy te tablety przereklamowane?
Odpisz
Edytowano - 19 lutego 2019, 18:20
@Orangeria: Ja tam nigdy nie miałam styczności z tabletem graficznym z ekranem. Sama używam Huiona (który sprawuje się świetnie, już rok z niego korzystam) i pomimo że przez brak ekranu na początku trudno się na nim rysowało to szybko da się przyzwyczaić. A na takim z ekranem to nie wiem jakby to wyglądało i bardziej niż rysowania bałabym się, że np.porysuje ekran xD
I naprawdę dziwi mnie, że na tablecie z ekranem rysuje się trudniej niż na bezekranowym. A podłącznie kabli to już w ogóle widzę, że w twoim przypadku to katorga, bo na takim Huionie czy Waconie (nie używałam, ale mój kuzyn posiada) to wystarczy tylko mieć działający kabel USB (i przy okazji dość długi) podłączyć i działa. Niestety bawienie się większą ilościa kabli nie jest dla mnie.
Odpisz
Edytowano - 19 lutego 2019, 19:36
@Orangeria: na pewno trudno jest się przerzucić z tabletu piórkowego na taki z ekranem więc nie dziwię się że było ci trudno rysować. Sama nigdy na ekranowym nie rysowałam ale wydaje mi się że masz większą kontrolę nad r*chami dłoni, ile razy musiałam poprawiać linię bo widziałam tylko wskaźnik i moja ręka nie chciała współpracować...
edit: serio? wykropkowało mi "ruchami"?!
Odpisz
19 lutego 2019, 19:50
@Orangeria: Ja rysuję na kartce a potem w gimpie przerysowuje z kartki bo mnie nie stać na jakieś tablety graficzne. Działa w każdym razie.
Odpisz
19 lutego 2019, 20:07
@Royoo: Oł, czyli jestem jedyną osobą, bazgrającą paluchem?
Odpisz
19 lutego 2019, 20:16
@CiemnoStrasznieUMnieWDomu: jak widać tak
Odpisz
19 lutego 2019, 23:09
@Orangeria: tabletu z ekranem nie używałem, ale odnoszę wrażenie że rysowanie na takim byłoby dużo bardziej zbliżone do rysowania na papierze. Sam korzystam z dosyć prostego tabletu Wacom i czasem irytuje mnie fakt że nie wiem gdzie dokładnie rysuję linie.
Odpisz
20 lutego 2019, 11:42
@Noxen: Właśnie powiem ci, że moim zdaniem to nie przypomina pracy na papierze
Odpisz
18 lutego 2019, 23:11
To mnie autentycznie zabolało
Odpisz
19 lutego 2019, 22:34
@Olafaugust: Mnie do chwili uświadomienia sobie, że na tablecie musiała być pewnie jakaś folia.
Odpisz
19 lutego 2019, 19:30
Ile kosztuje taki tablet graficzny?
Odpisz
19 lutego 2019, 19:33
@DinoSummer: więcej niż tysiąc
Odpisz
19 lutego 2019, 20:34
@TheVellox46: z dwa, trzy koła nawet
Odpisz
19 lutego 2019, 18:28
Ktoś mi wytłumaczy co zaszło na tym filmie ?
Odpisz
19 lutego 2019, 18:31
@igor444: gościu zamiast narysować w programie to narysował mazakiem na monitorze
Odpisz
19 lutego 2019, 19:49
@jejaplxiaomi: ouuu
Odpisz
19 lutego 2019, 18:22
Ostatnio na jednym z tabletów graficznych narysowałem wielkiego banana XD
Odpisz
19 lutego 2019, 18:27
@michaolekYT: wowi
Odpisz
18 lutego 2019, 21:39
Nowy pulpit
Odpisz
19 lutego 2019, 18:02
@stefus: Nowy ekran
Odpisz
18 lutego 2019, 23:43
Sok z cytryny może by zadziałal ?
Odpisz
18 lutego 2019, 22:34
I teraz dziwnie oglądać tak na przykład ŁaDne pAnIE W sKąpYcH sTrOjacH
Odpisz