Wtajemniczanie obcokrajowca w tajniki naszego języka
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Młodzi gniewni
Piłka odbita od balkonika liczy się jako ręka?
Niegrzeczny Oskarek
Jak myślicie, skąd się tam wziął?
Chciał tylko pomóc
Pilne
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież30 sierpnia 2020, 11:32
KSDDDD
Odpisz
2 marca 2019, 21:14
samo x czytamy jako iks
Odpisz
2 marca 2019, 21:16
@Ambassador: a samo y jak IGREK
Odpisz
2 marca 2019, 23:01
@stefus: ja mówie "y", a nie "igrek"
Odpisz
3 marca 2019, 07:02
@stefus: Często też słyszałam wersję „YGREK” która wydaje mi się bardziej sensowna
Odpisz
11 marca 2019, 12:36
@Orangeria: nie
igrek - z francuskiego i grec - greckie i
Odpisz
Edytowano - 11 marca 2019, 21:34
Ja zawsze myślałem, że czyta się Irek
Odpisz
Edytowano - 11 marca 2019, 17:47
abcdefghijklmnoprstuwxyz
jak to nie ma x.................... ^
Odpisz
11 marca 2019, 18:02
@arbuzikzlodzi: Niby jest ale znalezienie go w polskich słowach graniczy z cudem
Odpisz
Edytowano - 11 marca 2019, 19:16
@arbuzikzlodzi: Q,V,X jest w alfabecie, ale nie ma w słownictwie, służą do zapisywania wyrazów obcych. Ewentualnie kiedy ktoś chciał się wyróżnić lub miał inne powody to zapisywał np. Xiążę
ku, we/fał, ks/iks
Odpisz
11 marca 2019, 11:36
kSd
Odpisz
11 marca 2019, 10:54
ksD
Odpisz
2 marca 2019, 22:19
LISTEN UP HERE YOU FAT CUNT
Odpisz