Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar michalst5

10 kwietnia, 20:25

Problem w tym że kraj potrzebuje reform a PIS akurat wprowadzać ich nie potrafi.

Avatar awazan

Edytowano - 10 kwietnia, 20:46

@michalst5: za to PO wynajmuje frajera by przedłużał straj by narobić chaosu i złej reputacji PIS

Avatar stepson

11 kwietnia, 12:10

@awazan: A najlepsze jest to że obaj macie rację.

Avatar michalst5

12 kwietnia, 13:59

@awazan: Nie bronię PO. Przeciwnie uważam że są jeszcze gorsi od PIS.

Avatar TrueStoryGuy

Edytowano - 11 kwietnia, 21:47

W Polsce jeśli coś zrobisz to zawsze będzie to miało wady jak i zalety czy inaczej pozytywne oraz negatywne skutki. W tym kraju zawsze zdania będą podzielone, ale nikt nie potrafi zaakceptować opinii innych osób. Nie jestem za tym, by nauczyciele dostali tak wysoką pensje, w każdym razie na tą chwilę, ale też nie powinno się ich ignorować, bo nikt nie pozwala sobie na plucie prosto w twarz. Niestety rząd w pewnym sensie teraz to robi.

Avatar CzarnyGoniec

9 kwietnia, 01:03

Do wszystkich śmieszków mówiących o tym, że nauczyciele są głupi, bo mogli wybrać inną pracę:
Z powodu inflacji wszystkie pensje, które nie rosną tak naprawdę spadają (w tempie +- 2% rocznie). W niektórych zawodach podnoszenie pensji, by pozostała na stałym realnym poziomie jest regularne.
U nauczycieli jak się okazało - nie.

Co innego wybrać zawód z niską pensją, a co innego jak po wybraniu zawodu pensja zaczyna spadać.

Avatar Skowir

11 kwietnia, 02:54

@CzarnyGoniec: offtopic taka inflacja +- 2% jest naturalna i sprzyja rozwojowi gospodarki

Avatar CzarnyGoniec

Edytowano - 11 kwietnia, 09:24

@Skowir: naturalna to może nie do końca precyzyjnie powiedziane, bo rząd musi dbać o jej utrzymanie emitu
Ale korzystna dla gospodarki jak najbardziej. Dzięki temu powiększa się ilość inwestycji w kraju.

Avatar EleganckiPan

10 kwietnia, 21:20

Wypłata nauczyciela według mnie powinna zostać zwiększona co najmniej dwukrotnie. Praca potrzebna, ale męcząca i słabo opłacana. Jest wiele powodów, dla których powinna zostać zwiększona wypłata, ale nie będę się rozpisywać. Rodzice zrzucający obowiązek wychowywania ich dziecka mimo że powinni robić to sami (tak powstają patusy). Nauczyciel sprawdzający np. 120 - 130 klasówek w ciągu 2 tygodni (co prawda dni roboczych i zależnie od ilości uczonych klas), przychodzący do pracy już od sierpnia, znoszący niekiedy wku*wiających uczniów, wypełniający pierdyliard tabelek etc. ma naprawdę ciężko, zwłaszcza za kwotę zaczynającą się od ~1800, a ten zawód jest potrzebny.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (8)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (8)
Avatar polandszczalka

11 kwietnia, 07:31

@Jumper112: najpierw się poinformuj A potem się wypowiadaj bo nauczyciele nie mają żadnej gwarancji zatrudnienie i wiem to z własnego doświadczenia

Avatar Pobozny

Edytowano - 11 kwietnia, 08:30

@Jumper112: Teraz też są dobrzy nauczyciele i wiesz co ? Nie zatrudnia się ich, nie oni nie chcą, tylko nikt ich nie chce zatrudnić.

Najpierw trzeba by było wprowadzić jakiś system dający dobrym uczniom,(np. próg czerwonego paska i zacjoeanie min.bdb), możliwość usuwania słabych nauczycieli, przy jakiejś kontroli. 50% głos decydujący uczniów, 50% głos decydujący kontroli, jeśli kontrola nie będzie zgodna z uczniami, no to nauczyciel dostaje pouczenie i np. 3 pouczenia to rozpoczyna się śledztwo, czy faktycznie jest beznadziejny. Sory, że może być trochę niegramatycznie.
No i musiała by być jakaś kontrola kto dostaje podwyżki, bo większość się opierdziela i zasługuje na 10 zł podwyżki maksymalnie.

Avatar Yukiterku

Edytowano - 10 kwietnia, 22:23

Problem jest taki że w oczach ucznia zły nauczyciel to ten który postawił jedynkę ze sprawdzianu. No BO pRzeCieŻ MOgłA daĆ 5. Jeżeli chodzi o to że nauczyciel ma w dupie nauczanie to wtedy nagraj telefonem albo coś i zgłoś dyrektorce.

Avatar Yasu_Tori

10 kwietnia, 23:40

@Yukiterku: otóż opinia ucznia powinna być tylko 1 z kilku czynników branych pod uwagę przy wywalaniu nau.. Nieroba z roboty. Mojej fizyczce należy się kop w dupe zamiast podwyżki. Mam same 5 i 6 ale tak sądze. Dlaczego? Jedyne co z nami robi to każe przepisywać podręcznik do zeszytu. W starszych klasach ludzie zazwyczaj nie mają takiego podejścia.

Avatar LegijaSsijKija

10 kwietnia, 21:24

Ocenzurowałem, żeby problemów z regulaminem nie było :v

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (4)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (4)
Avatar LegijaSsijKija

10 kwietnia, 21:35

@EleganckiPan: Masz?

Avatar EleganckiPan

10 kwietnia, 21:35

@LegijaSsijKija: dziena kolega zadowolony

Avatar CitroenBomba

9 kwietnia, 01:39

Większe zarobki --> więcej chętnych na pracę --> mniej możliwości zatrudnienia --> większa konkurencja, słabsi wypadają z gry

Avatar Leviii

9 kwietnia, 08:42

@CitroenBomba: Świetnie by było, jak by to tak działało.
Niestety, niektórzy wciąż nie ogarniają, że z powodu obecnych przepisów ci najgorsi nauczyciele są nie do ruszenia.

Podwyżki rzeczywiście sprawią, że będzie więcej chętnych i będzie z kogo wybrać świetną kadrę, ale ta świetna kadra nie dostanie etatów.

Za to ci, którzy mają najbardziej wywalone na swoją pracę, ale przyjaźnią się z dyrektorką, ci, którzy nie zasługują na podwyżki, a wręcz za każde zajęcia powinni wypłacać uczniom odszkodowania za ich zmarnowany czas, oni zostaną na swoich posadach, i jeszcze będą zarabiać więcej.

Póki nie naprawi się chorego prawa, które gwarantuje niemal całkowitą nietykalność nauczycielom, podwyżki nic nie zmienią.

Avatar Decebal

10 kwietnia, 21:24

@Leviii: W mojej szkole w młodszych klasach (I-III) uczyła taka jedna babka. Młoda 30+, ale bardzo lubiła pracę i chciała coś dzieciom przekazać, niestety została zwolniona, żeby było miejsce ( po pół etatu) dla dwóch wapniaków zabijających w tych dzieciach kreatywność. A btw. wicedyrektor od 20 lat jest zawsze na tym miejscu niezależnie jaki jest dyrektor i jej klasa zawsze ma przywileje np. Moja prawie 30 osobowa klasa musiała oddać jej 15 osobowej naszą salę, a my przenieść się do 2 razy mniejszej.

Avatar MineDan

8 kwietnia, 19:44

Moim zdaniem wypłata nauczyciela powinna zależeć od poziomu wiedzy jego uczniów, z przedmiotów, których ich uczy

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (9)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (9)
Avatar norek00

10 kwietnia, 20:43

@MineDan: By uczniowie zaczęli się uczyć, powinny być jakieś benefity temu sprzyjające np. Wynagrodzenie pieniężne pod koniec semestru, a nie jakiś dyplom, wypłata zależałaby od zdobywanych wyników ucznia (średnia 4.0 = 40 zł
5.0 = 50 zł)
I zaraz byłby większy pożytek z przyszłych ludzi w tym kraju

Avatar MineDan

10 kwietnia, 21:12

@norek00: Tak, ale to też by musiało skądś iść, a w skali całego roku to nawet dla podstawówki są małe pieniądze. Jakby tak dopisać jedno zero, no i oczywiście by się zaczynało od czwórki, to miałoby sens.

Avatar Dardanelle

10 kwietnia, 20:15

W sumie to im się trochę nie dziwię. Gdyby na mnie rząd kładł łachę jednocześnie proponując pięć stówek na krowę, to też bym poszedł strajkować

Avatar mateo9630

8 kwietnia, 20:00

Skoro nauczycielom jest tak źle, to czemu nie zmienią pracy?

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (11)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (11)
Avatar mateo9630

10 kwietnia, 22:40

@Kasiuula: Oj uwierz mi, jakby miała pracować na 3 zmiany, w hałasie dziesiątek maszyn, z rękami w lodowatej wodzie to by zobaczyła co znaczy ciężka praca. Poza tym jest wiele zawodów o wiele bardziej odpowiedzialnych od nauczyciela od których zależy ludzkie życie i każdy błąd może pochłonąć dziesiątki istnień.

Avatar mateo9630

10 kwietnia, 22:43

@mateo9630: I nie mam tu zamiaru walczyć który zawód jest ważniejszy i bardziej odpowiedzialny, ale robienie z nauczycieli nie wiadomo jakich męczenników po prostu mnie irytuje.

Sprawdź czy masz wymagane wtyczki, a następnie opisz dokładnie problem najlepiej ilustrując go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena