Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar michalst5

10 kwietnia 2019, 20:25

Problem w tym że kraj potrzebuje reform a PIS akurat wprowadzać ich nie potrafi.

Avatar awazan

Edytowano - 10 kwietnia 2019, 20:46

@michalst5: za to PO wynajmuje frajera by przedłużał straj by narobić chaosu i złej reputacji PIS

Avatar stepson

11 kwietnia 2019, 12:10

@awazan: A najlepsze jest to że obaj macie rację.

Avatar michalst5

12 kwietnia 2019, 13:59

@awazan: Nie bronię PO. Przeciwnie uważam że są jeszcze gorsi od PIS.

Avatar TrueStoryGuy

Edytowano - 11 kwietnia 2019, 21:47

W Polsce jeśli coś zrobisz to zawsze będzie to miało wady jak i zalety czy inaczej pozytywne oraz negatywne skutki. W tym kraju zawsze zdania będą podzielone, ale nikt nie potrafi zaakceptować opinii innych osób. Nie jestem za tym, by nauczyciele dostali tak wysoką pensje, w każdym razie na tą chwilę, ale też nie powinno się ich ignorować, bo nikt nie pozwala sobie na plucie prosto w twarz. Niestety rząd w pewnym sensie teraz to robi.

Avatar CzarnyGoniec

9 kwietnia 2019, 01:03

Do wszystkich śmieszków mówiących o tym, że nauczyciele są głupi, bo mogli wybrać inną pracę:
Z powodu inflacji wszystkie pensje, które nie rosną tak naprawdę spadają (w tempie +- 2% rocznie). W niektórych zawodach podnoszenie pensji, by pozostała na stałym realnym poziomie jest regularne.
U nauczycieli jak się okazało - nie.

Co innego wybrać zawód z niską pensją, a co innego jak po wybraniu zawodu pensja zaczyna spadać.

Avatar Skowir

11 kwietnia 2019, 02:54

@CzarnyGoniec: offtopic taka inflacja +- 2% jest naturalna i sprzyja rozwojowi gospodarki

Avatar CzarnyGoniec

Edytowano - 11 kwietnia 2019, 09:24

@Skowir: naturalna to może nie do końca precyzyjnie powiedziane, bo rząd musi dbać o jej utrzymanie emitu
Ale korzystna dla gospodarki jak najbardziej. Dzięki temu powiększa się ilość inwestycji w kraju.

Avatar
Konto usunięte

10 kwietnia 2019, 21:20

Wypłata nauczyciela według mnie powinna zostać zwiększona co najmniej dwukrotnie. Praca potrzebna, ale męcząca i słabo opłacana. Jest wiele powodów, dla których powinna zostać zwiększona wypłata, ale nie będę się rozpisywać. Rodzice zrzucający obowiązek wychowywania ich dziecka mimo że powinni robić to sami (tak powstają patusy). Nauczyciel sprawdzający np. 120 - 130 klasówek w ciągu 2 tygodni (co prawda dni roboczych i zależnie od ilości uczonych klas), przychodzący do pracy już od sierpnia, znoszący niekiedy wku*wiających uczniów, wypełniający pierdyliard tabelek etc. ma naprawdę ciężko, zwłaszcza za kwotę zaczynającą się od ~1800, a ten zawód jest potrzebny.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (8)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (8)
Avatar polandszczalka

11 kwietnia 2019, 07:31

@Jumper112: najpierw się poinformuj A potem się wypowiadaj bo nauczyciele nie mają żadnej gwarancji zatrudnienie i wiem to z własnego doświadczenia

Avatar Pobozny

Edytowano - 11 kwietnia 2019, 08:30

@Jumper112: Teraz też są dobrzy nauczyciele i wiesz co ? Nie zatrudnia się ich, nie oni nie chcą, tylko nikt ich nie chce zatrudnić.

Najpierw trzeba by było wprowadzić jakiś system dający dobrym uczniom,(np. próg czerwonego paska i zacjoeanie min.bdb), możliwość usuwania słabych nauczycieli, przy jakiejś kontroli. 50% głos decydujący uczniów, 50% głos decydujący kontroli, jeśli kontrola nie będzie zgodna z uczniami, no to nauczyciel dostaje pouczenie i np. 3 pouczenia to rozpoczyna się śledztwo, czy faktycznie jest beznadziejny. Sory, że może być trochę niegramatycznie.
No i musiała by być jakaś kontrola kto dostaje podwyżki, bo większość się opierdziela i zasługuje na 10 zł podwyżki maksymalnie.

Avatar Yukiterku

Edytowano - 10 kwietnia 2019, 22:23

Problem jest taki że w oczach ucznia zły nauczyciel to ten który postawił jedynkę ze sprawdzianu. No BO pRzeCieŻ MOgłA daĆ 5. Jeżeli chodzi o to że nauczyciel ma w dupie nauczanie to wtedy nagraj telefonem albo coś i zgłoś dyrektorce.

Avatar Yasu_Tori

10 kwietnia 2019, 23:40

@Yukiterku: otóż opinia ucznia powinna być tylko 1 z kilku czynników branych pod uwagę przy wywalaniu nau.. Nieroba z roboty. Mojej fizyczce należy się kop w dupe zamiast podwyżki. Mam same 5 i 6 ale tak sądze. Dlaczego? Jedyne co z nami robi to każe przepisywać podręcznik do zeszytu. W starszych klasach ludzie zazwyczaj nie mają takiego podejścia.

Avatar Mr_Quicky

10 kwietnia 2019, 21:24

Ocenzurowałem, żeby problemów z regulaminem nie było :v

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (4)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (4)
Avatar Mr_Quicky

10 kwietnia 2019, 21:35

Masz?

Avatar
Konto usunięte

10 kwietnia 2019, 21:35

@Mr_Quicky: dziena kolega zadowolony

Avatar CitroenBomba

9 kwietnia 2019, 01:39

Większe zarobki --> więcej chętnych na pracę --> mniej możliwości zatrudnienia --> większa konkurencja, słabsi wypadają z gry

Avatar Leviii

9 kwietnia 2019, 08:42

@CitroenBomba: Świetnie by było, jak by to tak działało.
Niestety, niektórzy wciąż nie ogarniają, że z powodu obecnych przepisów ci najgorsi nauczyciele są nie do ruszenia.

Podwyżki rzeczywiście sprawią, że będzie więcej chętnych i będzie z kogo wybrać świetną kadrę, ale ta świetna kadra nie dostanie etatów.

Za to ci, którzy mają najbardziej wywalone na swoją pracę, ale przyjaźnią się z dyrektorką, ci, którzy nie zasługują na podwyżki, a wręcz za każde zajęcia powinni wypłacać uczniom odszkodowania za ich zmarnowany czas, oni zostaną na swoich posadach, i jeszcze będą zarabiać więcej.

Póki nie naprawi się chorego prawa, które gwarantuje niemal całkowitą nietykalność nauczycielom, podwyżki nic nie zmienią.

Avatar Decebal

10 kwietnia 2019, 21:24

@Leviii: W mojej szkole w młodszych klasach (I-III) uczyła taka jedna babka. Młoda 30+, ale bardzo lubiła pracę i chciała coś dzieciom przekazać, niestety została zwolniona, żeby było miejsce ( po pół etatu) dla dwóch wapniaków zabijających w tych dzieciach kreatywność. A btw. wicedyrektor od 20 lat jest zawsze na tym miejscu niezależnie jaki jest dyrektor i jej klasa zawsze ma przywileje np. Moja prawie 30 osobowa klasa musiała oddać jej 15 osobowej naszą salę, a my przenieść się do 2 razy mniejszej.

Avatar MineDan

8 kwietnia 2019, 19:44

Moim zdaniem wypłata nauczyciela powinna zależeć od poziomu wiedzy jego uczniów, z przedmiotów, których ich uczy

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (9)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (9)
Avatar norek00

10 kwietnia 2019, 20:43

@MineDan: By uczniowie zaczęli się uczyć, powinny być jakieś benefity temu sprzyjające np. Wynagrodzenie pieniężne pod koniec semestru, a nie jakiś dyplom, wypłata zależałaby od zdobywanych wyników ucznia (średnia 4.0 = 40 zł
5.0 = 50 zł)
I zaraz byłby większy pożytek z przyszłych ludzi w tym kraju

Avatar MineDan

10 kwietnia 2019, 21:12

@norek00: Tak, ale to też by musiało skądś iść, a w skali całego roku to nawet dla podstawówki są małe pieniądze. Jakby tak dopisać jedno zero, no i oczywiście by się zaczynało od czwórki, to miałoby sens.

Avatar Dardanelle

10 kwietnia 2019, 20:15

W sumie to im się trochę nie dziwię. Gdyby na mnie rząd kładł łachę jednocześnie proponując pięć stówek na krowę, to też bym poszedł strajkować

Avatar mateo9630

8 kwietnia 2019, 20:00

Skoro nauczycielom jest tak źle, to czemu nie zmienią pracy?

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (11)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (11)
Avatar mateo9630

10 kwietnia 2019, 22:40

@Kasiuula: Oj uwierz mi, jakby miała pracować na 3 zmiany, w hałasie dziesiątek maszyn, z rękami w lodowatej wodzie to by zobaczyła co znaczy ciężka praca. Poza tym jest wiele zawodów o wiele bardziej odpowiedzialnych od nauczyciela od których zależy ludzkie życie i każdy błąd może pochłonąć dziesiątki istnień.

Avatar mateo9630

10 kwietnia 2019, 22:43

@mateo9630: I nie mam tu zamiaru walczyć który zawód jest ważniejszy i bardziej odpowiedzialny, ale robienie z nauczycieli nie wiadomo jakich męczenników po prostu mnie irytuje.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar Leviii
Dodane przez: Leviii

No chorzy ludzie

Witamy w realnym świecie

Crossover tysiąclecia

Kultowy system

Daj mi spać!

Chyba trzeba naprawdę wybaczyć

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka