Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar xXkuba22Xx

21 maja, 15:08

no i co że tworzył pod wpływem wydarzeń w Polsce. To nie świadczy o narodowości, Marcello Bacciarelli malował króla Polski, ale to nie znaczy, że był Polakiem. A Chopin był pół Polakiem - pół Francuzem, bo miał ojca Francuza i matkę Polkę...

Avatar wolwerine

21 maja, 15:54

@xXkuba22Xx: Urodzony w Polsce, więc Polak.

Avatar WladcaAwarow

21 maja, 16:19

@xXkuba22Xx: Jego ojciec był spolonizowanym Francuzem

Avatar xXkuba22Xx

21 maja, 18:34

@wolwerine: Narodowość nie zależy od miejsca urodzenia. Generalnie są różne definicje narodowości i często się przyjmuje, że narodowość zależy od subiektywnej opinii danego człowieka, ale najczęściej i moim zdaniem najlepiej oraz najpoprawniej jest określać narodowość na podstawie narodowości rodziców. Miejsce urodzenia do narodowości nic nie ma, bo jak w Polsce urodzi się murzyn, którego rodzice przyjechali z Togo czy innego Sudanu i nawet nie umie mówić po Polsku to jest narodowości polskiej? Owszem w niektórych państwach obywatelstwo zależy od miejsca urodzenia, np jeśli ktoś się urodzi w Stanach to z automatu dostaje obywatelstwo. Ale obywatelstwo i narodowość to też są dwie inne rzeczy. Chociaż w każdym państwie to wygląda inaczej. Moim zdaniem najprecyzyjniej jest określać narodowość po rodzicach i nie łączyć narodowości z obywatelstwem tak jak to się czasem robi np. we Francji.

Avatar xXkuba22Xx

21 maja, 18:35

@WladcaAwarow: Ale Francuzem. Obaj rodzice ojca Chopina byli Francuzami. zmiana miejsca zamieszkania nie zmienia narodowości.

Avatar MagicalBlueFlowerTea

22 maja, 00:31

@xXkuba22Xx: Chopin w liście do swojej siostry pisał, że chce by jego serce było pochowane na terenach dawnej Polski, zadawał się głównie z polskimi patriotami i ludźmi, którzy walczyli o swoją ojczyznę (np. Mickiewicz, Norwid, Słowacki). Warto też zauważyć, że Fryderyk przyjaźnił się z Lisztem, który to mimo faktu, że urodził się w Austrii i prawie nigdy nie był na Węgrzech to czuł się Węgrem i był węgierskim patriotom.
Tak naprawdę to Mickiewicz też nie był Polakiem, był Litwinem, zaś Słowacki Ukraińcem.
Chopin był wielkim patriotą, to nie było od niego zależne, że w niecałej połowie był francuzem, jako jeden z nielicznych przedstawicieli naszego romantyzmu urodził się na terenach byłej Polski.
Był wychowywany jako Polak i nim był. To przykre, że tak oceniasz go tylko dlatego, iż (nielubiany przez niego) ojciec był Francuzem.

Avatar xXkuba22Xx

22 maja, 01:18

@MagicalBlueFlowerTea: ja nikogo nie oceniam. Ja stwierdzam fakt. To, że bliżej mu było do Polski, nie zmienia jego pochodzenia. To że był patriotą również nie może tego zmienić. W powstaniu Warszawskim walczył jeden murzyn - Agbola z Nigerii. Twierdził, że Polska jest jego drugą ojczyzną. Czy powiesz, że był narodowości Polskiej? A Mickiewicz był Litwinem, bo mieszkał na Białorusi czyli na terenie Wielkiego Księstwa Litewskiego, ale był narodowości polskiej. Nie miejsce zamieszkania świadczy o narodowości.

Avatar Lisedra

22 maja, 15:01

@xXkuba22Xx: no to skoro był w połowie Francuzem, to dlaczego mówisz, że był tylko Francuzem XD Poza tym moim zdaniem jest różnica pomiędzy mówieniem "jest Polakiem" a "jest narodowości polskiej", do drugiego pasowałaby twoja definicja, a jeżeli Agbola z Nigerii czuł się Polakiem i żył jak Polak, pośród Polaków, mówił jak Polak to był Polakiem, chociaż nie był narodowości polskiej. Więc i Agbola był Polakiem i Chopin był Polakiem i wielu ludzi na świecie jest Polakami, chociaż ich geny mogą na to nie wskazywać. Ale to jest niuans, którego jak widać nie rozumiesz.

Avatar xXkuba22Xx

22 maja, 15:33

@Lisedra: Nigdzie nie napisałem, że Fryderyk Chopin był Francuzem. Pisałem, że jego ojciec był. Dobrze zdaję sobie sprawę z różnicy między byciem Polakiem, a narodowością polską. Z definicji wynika, że posiadanie obywatelstwa polskiego jest równoznaczne z byciem Polakiem. Więc nawet jeśli ktoś nie jest narodowości polskiej to może być Polakiem. Ale jeśli chodzi o narodowość Fryderyka Chopina, to jest ona mieszana - w połowie polska, a w połowie francuska, co nie zmienia faktu że mógł być i był Polakiem, jednak mój pierwszy komentarz odnosił się do jego narodowości.

Avatar GdanskiTermos

21 maja, 22:06

KUR.....debele

Avatar DzikiDzikers

21 maja, 18:01

Avatar MeMas

21 maja, 16:17

Avatar Paulinqqa

21 maja, 14:38

A zośka itd gejami

Avatar Zmplf

13 maja, 22:23

Francuzi: Maria CURIE
Polacy: odgłosy palenia bagietek i mimów

Avatar MCAssassin

13 maja, 22:41

@Zmplf: A Kopernik był Niemcem. I kobietą.

Avatar RoseQuartz

21 maja, 14:34

@MCAssassin: Z niemieckimi kobietami tak jest, że nie możesz być niczego pewnym

Avatar Pantala

14 maja, 07:28

Złodzieje

Avatar stalamed

13 maja, 22:52

Z tego co się orientuję to francuzi często "kradną" wielkich ludzi

Avatar Jejakpl89

13 maja, 22:17

O wy, nie dość że chcą wcisnąć nam, że według innych te wszystkie obozy koncentracyjne są polskie, to jeszcze chcą nam zaje**ć wspaniałego człowieka jakim był Choppin

Avatar Venecka

13 maja, 22:10

No chyba ich gibło

Sprawdź czy masz wymagane wtyczki, a następnie opisz dokładnie problem najlepiej ilustrując go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar McMocarz
Dodane przez: McMocarz

Kuchnia polsko-japońska

Warto było się lenić

Miło było razem memować

Słynna scena

Wyższa forma lenistwa

Nowy Sonic wygląda lepiej

Z pewnością...

A tereny oddamy Warszawie!

To nieprawda!

Poważny problem

Tak było

Pamiętaj o tym

Dobra robota

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Chopin: *tworzy pod wpływem ważnych wydarzeń
w Polsce*

Francuzi: Chopin był Francuzem

Chopin: