Jak mam w ogóle do tego podejść?
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Ostry ten sędzia
Rel
To będzie bolało
Trochę to nie fair wobec pozostałych
To musiało być męczące
Tylko ty możesz rozwiązać tę sprawę Bob
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież2 czerwca 2019, 19:32
Nie tyle chodzi o rozprawkę, ale miałem tak w kwestii poglądów. Przez mojego WOS-istę w liceum. Z chrześcijaństwem już wcześniej byłem na bakier i nawet z niektórymi jego poglądami się zgadzałem, ale on je przedstawiał (czy raczej: wpychał) ludziom w tak beznadziejny sposób i miał tak okropny charakter, że zacząłem mieć coś podobnego jak Gorbaczow: im bardziej gość próbował nas zniechęcić do religii, tym bardziej zaczynało mnie to ciekawić. Już pominę tę sytuację, kiedy tak na wyczucie gruntu założyłem koszulkę z krzyżem i kazał mi wypi***alać z klasy (za sam fakt, że po prostu ją miałem!), bo nie chcę się powtarzać. Doszło do tego, że na złość mu zapisałem się na konkurs biblijny, przeszedłem dalej i spotkałem naprawdę wspaniałych ludzi, dla których to nie są puste slogany i naprawdę starają się (w większości) pracować nad sobą, tak, że autentycznie zacząłem żałować tego, co ja wcześniej straciłem. Nie nastawiałem się na to i kompletnie się tego nie spodziewałem. Nawet okazało się, że nasza katechetka też miała nieciekawe wspomnienia z tym WOS-istą i opowiedziała nam nawet historię tej kamery na korytarzu blisko jego sali. Co najlepsze, to jest naprawdę porządna szkoła i nikt z zewnątrz by się nie spodziewał takich akcji. Już 15 lat temu ludzie go nie trawili. Nawet wyciągnęli mnie raz na procesję i powiem jedno, dla tej bezcennej miny tego nauczyciela, jak na ludzi z samochodu krzyczał, że po co takie coś, co tylko ruch blokuje, a my zamiast się wnerwić tylko grzecznie przywitaliśmy się ,,szczęść Boże" i poszliśmy dalej, stanowczo było warto.
Odpisz
2 czerwca 2019, 19:43
@Holandia: Dobry ten opis nowego Ben Hura.
Odpisz
18 czerwca 2019, 12:10
@Holandia: Nieobiektywni nauczyciele nie powinni być nauczycielami
Odpisz
18 czerwca 2019, 12:26
@Holandia: trzeba napisać o tym książkę
Odpisz
18 czerwca 2019, 12:49
@rozwalgo: jak najbardziej się zgadzam , ale no ten w praktyce trochę się nie da
Odpisz
18 czerwca 2019, 12:50
@Holandia: Moja WOS-istka jest z kolei zakochana w pisie. Ostatnio (2 tygodnie temu) mieliśmy lekcje o partiach politycznych. Jechała po Korwin-Mikkem, o Wiośnie wspomniała, żeto populiści, po i psl to centrum i sld to komuchy. A o pisie wolała milczeć. Potem jak tworzyliśmy partie politycxne to przyczepiła się do moich kokegów o legalizację in vitro w programie
Odpisz
22 czerwca 2019, 13:02
@Holandia: Czekaj, co mu zrobiłeś?
Odpisz
21 czerwca 2019, 23:17
Np. "Potwierdź tezę że Fortnite to fajna gra.".
Odpisz
2 czerwca 2019, 19:32
A to nie jest tak, że te rozprawki polegają na tym że możesz wybrać dowolne stanowisko? To co ja czasem widzę w memach, te wszystkie z góry nadawanie poglądów na polskim, z góry narzucanie metod myślenia w zadaniach matematycznych jest dla mnie ciężkie do uwierzenia.
Odpisz
3 czerwca 2019, 01:47
@Benek406: Skąd nick "Benek"? Od Benedykta?
Odpisz
18 czerwca 2019, 14:12
@Benek406: u nas pani od polskiego jeśli się napisze, że się nie zgadza i zrobi to dobrze, to mówi 'nie dyskutuj ze mną dziecko, na jutro ma być dobrze zrobione'
Odpisz
18 czerwca 2019, 18:54
@sa_ludzie_i_taborety: My dostajemy zawsze polecenie "obroń tezy" czy coś w tym stylu a jak się z nią nie zgodzimy to nauczycielka zawsze mówi "Naucz się czytać ze zrozumieniem. Na jutro ma być zgodnie z poleceniem"
I zawsze teza którą mamy bronić to jakieś turbo konserwatywne poglądy czy inne rzeczy które nasza nauczycielka uważa za słuszne
Odpisz
18 czerwca 2019, 18:57
Kiedyś na przykład mieliśmy napisać dlaczego uważamy że nie powinno się wpuszczać imigrantów do Polski
Nie było opcji żeby być za wpuszczaniem ich
Odpisz
18 czerwca 2019, 18:59
Ale są tego powody by ich nie wpuszczać i możliwe jest obronienie tej tezy
Odpisz
19 czerwca 2019, 00:18
@ChoryGrzyb: Zawsze są za i przeciw
Ale nie powinno być tak że mamy napisać dlaczego MY jesteśmy za czymś nie dając nam opcji wyboru
Odpisz
18 czerwca 2019, 15:47
Odpisz
Edytowano - 18 czerwca 2019, 14:08
Było, sam dałem serduszko oryginałowi, ale z jakiegoś powodu go usunęli. Dziwne.
Odpisz
18 czerwca 2019, 14:02
Ja: *Piszeszę że się nie zgadzam*
Nauczyciele:
Odpisz
18 czerwca 2019, 13:33
Skoro nie można obronić swojego zdania na rozprawę, to ch*j, a nie rozprawka
Odpisz
18 czerwca 2019, 13:45
@Kyoko1278: Mamy taką poje**ną babe od polskiego, która daje złą ocenę za interpretację inną niż jej
Odpisz
18 czerwca 2019, 13:50
@venomman:
Odpisz
18 czerwca 2019, 13:18
Na próbnym egzaminie 8 klas mielimy taki temat na rozprawkę: "Czy istnieje zbrodnia bez kary? Wyraź swoją opinię, odnosząc sie do obrazu poniżej (przedstawiał on wygnanie Adama i Ewy z ogrodu) i do lektury Balladyna".
Odpisz
18 czerwca 2019, 12:13
Kiedy musisz obronić zbrodniarza wojennego, który zabił ci ojca, rzucił nieslawe na waszą koalicję, wyniszczal inne rasy i zniszczył wyspę, a na dodatek sam nie stara się o uniewinnienie i jakimś cudem ci się udaje ale nagle ucieka on do oddalonego miejsca gdzie nie da się go łatwo znaleźć.
Odpisz
18 czerwca 2019, 12:52
Kogo?
Odpisz
18 czerwca 2019, 12:57
Hmmm jakby to powiedzieć. Nie jest to postać prawdziwa. Dalej chcesz znać imię?
Odpisz
18 czerwca 2019, 12:58
Tak
Odpisz
18 czerwca 2019, 13:12
Garrosh Hellscream
Odpisz
18 czerwca 2019, 12:34
Mogłeś użyć też największego argumentu przeciwko karze śmierci, czyli tego, że jest nieodwracalna.
Odpisz
18 czerwca 2019, 12:23
Ja zwykle nie wytrzymuje i zamiast bronić tej tezy pisze 2 strony dlaczego tego nie popieram chociaż płacę za to niższą oceną to i tak czuję że było warto
Odpisz
18 czerwca 2019, 12:22
Ja miałem coś w stylu: "DlAczEGo gRy komPUtrOwE sOM Zue¿ POdaJ 3 aRgUmeNty i pOprzyj Je pRZykłADaMi"
Nie zrobiłem i jakimś cudem mnie na tym facetka nie przyłapała, tym bardziej że to było obowiązkowe
Odpisz
Edytowano - 14 czerwca 2019, 10:40
To bardzo dobre ćwiczenie logicznego, kreatywnego i abstrakcyjnego myślenia. Każdy potrafi bronić swoich własnych poglądów, dlatego dopiero obrona odmiennych stanowi sensowny wysiłek umysłowy. Chodzi o to, żebyś się czegoś nauczył, a nie zdradzał swoje przekonania
Odpisz
24 czerwca 2019, 00:07
@brainiac: Jeśli masz napisać rozprawkęi napisać z określonej swtrony to nie jest to rozprawka. Jest to wykonywanie pustych poleceń. Nie masz prawa głosu tylko masz iść z tłumem.
Odpisz
24 czerwca 2019, 17:24
@dawid51: Bzdura, co ma szkolne zadanie do konformizmu? Cała empatia i szacunek do drugiego człowieka ponad podziałami opiera się na umiejętności wejścia w jego skórę, spojrzenia na sprawę z jego perspektywy. Ktoś, kto przez całe życie zamyka się tylko na swoje poglądy, zostaje w efekcie zamkniętym betonem, z którym nie sposób w żaden sposób dyskutować, nie da się dojść do porozumienia. Gdyby wszyscy ludzie myśleli w taki sposób, nikt nie chodziłby na kompromisy, a gdyby nikt nie chodził na kompromisy, to ludzkość dawno by wyginęła.
Odpisz
27 czerwca 2019, 15:13
@brainiac: Aha. Czyli w rozprawce nie mam mieć własnego zdania. Mam spojrzeć co widzą inni. Nie mam pisać jak ja myślę. Mam wejść w skórę innych.
Odpisz
27 czerwca 2019, 20:35
@dawid51: Dokładnie tak, jeśli tego wymaga zadanie. Zdarza się to rzadko, ale właśnie takiego zadania dotyczy mem :p
Odpisz
2 czerwca 2019, 19:40
Ja kiedyś musiałem bronić zniesnienia kary śmierci. I jedyne co powiedziałem to to, że znam tylko jeden logiczny, niepodważalny argument przeciwko karze śmierci: "każda władza ma tendencje tyranii się a wtedy kara śmierci jest wykorzystywana do usuwania przeciwników politycznych i do zastraszania społeczeństwa.
Odpisz
3 czerwca 2019, 01:46
Mogłeś przytoczyć religijny powód, czyli przykazanie "Nie zabijaj" i już więcej argumentów
Odpisz
3 czerwca 2019, 14:06
@Towarzysz777: Logiczny i niepodważalny. Wiara to uczucie. A to można zawsze podważyć.
Odpisz
2 czerwca 2019, 19:51
Coz warto jest miec zdanie na kazdy temat ale warto rowniez miec otwarty umysl. Chce przez to powiedziec ze zawsze warto patrzec na wszystko z roznych stron a nie przez pryzmat naszych opinii.
Odpisz
Edytowano - 3 czerwca 2019, 01:42
@Venomoth: Dokładnie, trzeba być obiektywnym, jakby Ci kazali napisać rozprawkę o tym, że pieniądze są dobre to byś dał argumenty, a jakby Ci dali rozprawkę o tym, że złe to również byś dał jakieś argumenty, trzeba zrozumieć motyw przeciwnej strony podczas dyskusji, by ją zakończyć =)
Odpisz