Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Piket

18 czerwca, 11:08

Na początku istnienia ludzkości zwykle płacono za coś mięsem, skórami... Albo w naturze

Avatar Piket

18 czerwca, 11:09

@Piket: Dlatego się też mówi że prostytucja to najstarszy zawód na świecie...

Avatar KonikFiordzki453

17 czerwca, 19:27

Moje skojarzenie:
1 grosz-1 grosz
Cena produkcji tego 1 grosza- 8 groszy

Avatar dopefish

17 czerwca, 19:47

@KonikFiordzki453: Koszt wyprodukowania 100 złotówki to też nie jest 100 złotych.

Avatar KonikFiordzki453

17 czerwca, 21:27

@dopefish: ej, Jejowicze, mam kolejne pytanie na które NIKT nie zna odpowiedzi...
.
.
.
Z KĄD KU*WA HAJS WZIĄL TEN CO STWORZYŁ PIERWSZY GROSZ?

Avatar dopefish

17 czerwca, 22:24

@KonikFiordzki453: przypuszczam, że był frajer i robił za free

Avatar Zjarany92

18 czerwca, 01:05

Avatar KonikFiordzki453

18 czerwca, 08:13

@dopefish: też tak czasami myślę, ale kto wie

Avatar Gray1997

7 czerwca, 21:25

Waga stojaka : 4.80 kg
Cena złomu stalowego: ~0.80 zł za kg
Koszt produkcji: jakieś 0.20 zł od sztuki
Czyli koszt wyprodukowania jednego stojaka to koszt jakiś 5 zł = ok. 1.4$
Czyli wychodzi na to, że otrzymują ponad 700-krotny zwrot na jednym stojaku.

Avatar baarts

17 czerwca, 19:18

@Gray1997: Czyli jak zrobią takich 699 i sprzedadzą 1, to i tak mają zysk.

Avatar Rozyv

17 czerwca, 19:47

@Gray1997: nie pomyślałeś o lakierze, śrubkach, przetworzeniu tego stojaka i przewozie przez pół kuli ziemskiej

Avatar Kurteusz

17 czerwca, 20:35

@Rozyv: Nadal nie tysiąc dolarów.

Avatar Gray1997

17 czerwca, 20:38

@Rozyv: Dobra, to możemy doliczyć że prace wykończeniowe na produktem to koszt jakiegoś 1-2 $. Pamiętajmy, że mowimy o produkcji masowej więc raczej wątpię, że produkują je pojedynczo po czym wysyłają je w paczkach pocztą. Do tego jest to produkt metalowy, który wymaga obróbki maszynowej, więc nie trzeba płacić zbyt wiele pracownikom. Czyli teraz 3.4 $ za sztukę.
Dodajmy teraz cenę przewozu drogą morską. Przyjmijmy, że używają do tego najdroższych kontenerów za 1200$ o pojemności 77 m³ (tak, sprawdziłem to) Przyjmując dla prostoty, że pakują do nich 6 palet po 100 sztuk na każdej. Wynika, że cena dowozu od sztuki to 2$.
Czyli cena końcowa wynosi 5.4$
Zdaję sobie sprawę, że nie wyliczyłem do tego kosztu transportu lądowego, cła i wypłat pracowników, bo nie znam, ale jestem gotowy przyjąć, że to może być dodatkowe 10$ od sztuki.
Zakładając wszystkie te rzeczy, zaokrąglając wychodzi 15$ za sztukę i zaokrąglając cenę tego stojaka do 1000$ wychodzi na to, że Apple zarabia ponad 980$ za sztuce - 66-krotny zwrot inwestycji. Jest to zdecydowanie mniej niż na początku zakładam, ale nie znienia to faktu, że zarabiają krocie za grosze.

Avatar michaolekYT

17 czerwca, 21:38

@Gray1997: Dolicz jeszcze mechanizmy które znajdują się między miejscem na ekran a samą podstawką (te mechanizmy pozwalają na obracanie monitora we wszystkie strony)

Avatar klyj_

17 czerwca, 22:07

Avatar Rozyv

17 czerwca, 23:18

@Gray1997: nie lubię apple

Avatar
JejakZeWsi

7 czerwca, 20:42

pamiętajmy za cene podstawki można kupić 400 kopi shreka
Wybierajcie mądrze

Avatar Litops

7 czerwca, 21:32

Zależy, w jakiej skali

Avatar Commonwealth

17 czerwca, 21:04

Avatar BlueShadowRap

17 czerwca, 19:18

i pomyśleć że z chińczyka xDDD

Avatar TheNoobBetterYou

17 czerwca, 21:01

@BlueShadowRap: Nie śmieszne

Avatar bylojuz12

7 czerwca, 20:30

No przykro mi, to biznes... LORD BIZNES.

Avatar Wolferon

7 czerwca, 20:12

Ludzie i tak to kupią

Avatar zico15

7 czerwca, 20:06

Szef Apple: Zwycięstwo Absolutne.

Sprawdź czy masz wymagane wtyczki, a następnie opisz dokładnie problem najlepiej ilustrując go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Dodaj obrazek Poczekalnia (4106)
Opis

Apple: *wydaje podstawkę na monitor za 999$*

Chińczycy, którzy produkują ją za 0,12$:

Podobne memy