Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Deal życia
Jesteś wybrańcem panie profesorze
Papierowa szkoła posting
To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool
Młodzi gniewni
Przerwa na herbatkę
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież18 czerwca 2019, 20:05
A ja wierzę że po śmierci jest jeden wielki sandbox
Odpisz
8 czerwca 2019, 12:18
No dobra ale jeśli to Bóg z jakiejś innej religii ?
Odpisz
9 czerwca 2019, 23:39
@Yoda_MLG: To wtedy masz podwójnie pszesrane
Odpisz
8 czerwca 2019, 08:49
I tak do nieba nie trafisz
Odpisz
8 czerwca 2019, 08:59
@Mimikkyu: Ty o tym nie decydujesz.
Odpisz
8 czerwca 2019, 21:57
@Mimikkyu: wiem, że nie pójdę do nieba, bo jestem ateistą
Odpisz
8 czerwca 2019, 21:58
@kub405: o ile niebo i piekło istnieje. Albo cokolwiek po tak zwanej drugiej stronie
Odpisz
9 czerwca 2019, 00:27
@Mimikkyu: ja tam wierze w reinkarnację, ale nie w zwierzęta tylko w kolejnego człowieka
Odpisz
9 czerwca 2019, 08:25
@kub405: przepraszam ale to jeszcze bardziej nie uzasadniona wiara niż wiara np w piekło niebo itd
Odpisz
9 czerwca 2019, 10:19
@gotigwolf: owszem, uzasadniona, ponieważ jakieś niebo piekło jakaś siła która może wszystko jest czystym sci-fi, a reinkarnacja może stawać się tak, że twój umysł umiera, mózg umiera, świadomość przenosi się do innego mózgu bez pamięci, bo świadomość to to że wiesz co się dzieje do okoła a pamięć przechowywuje mózg
Odpisz
9 czerwca 2019, 20:19
dziękuję za pomoc
Odpisz
9 czerwca 2019, 20:27
@kub405: admin usunął najlepsze komy w tym shitstormie
Odpisz
9 czerwca 2019, 23:37
mam wrażenie że nie posiadasz podstawowej wiedzy na temat tego jak działa mózg i nasza świadomość. Nasza świadomość jest nierozerwalnie związana i determinowana w dużym stopniu przez stan fizyczny sam w sobie. Ciało to nie jest pojemnik na świadomość/duszę/ducha - to jego nierozerwalnlna część. A jeśli chodzi o wszechmoc Boga itd choć jestem ateistą muszę przyznać że ma logiczne argumenty i przesłanki-dlatego na tym polu toczy się batalia w filozofii. Natomiast reinkarnacji nikt-apologeta, filozof czy teolog nie będzie bronił bo jak mówi logika formalna "nie ma ku temu żadnych przesłanek"
Odpisz
18 czerwca 2019, 16:58
@gotigwolf: Jednak rodzą się dzieci, które pamiętają swoje poprzednie życie i w wieku 3 lat o nim opowiadają, a na dowody np. Pewno dziecko zaprowadziło telewizję (To bodajże Anglia) na pole, na którym zakopany został samolot z II Wojny Światowej, nikt o nim nie wiedział, prawdopodobnie zestrzelony podczas bitew powietrznych między Anglią a Niemcami, skąd 3- letnie dziecko opowiada niekończące się historie o życiu pilota myśliwca i zaprowadza innych do wraku... A takich przypadków są tysiące, część ma dowody jak ten, niewytłumaczalne... Za czasów Darwina też nikt mu nie wierzył, jeżeli możemy rozprawiać o rzeczach mniej lub bardziej możliwych na podstawie dowodów i tego, co wiemy, to nie możemy wykluczyć reinkarnacji...
Odpisz
18 czerwca 2019, 17:05
@kub405: dla mnie reinkarnacja nie ma sensu bo rodzi się więcej ludzi niż umiera
Odpisz
18 czerwca 2019, 18:36
@Superkometa: no ale to nowe ludzie powstają nie tylko te co wcześniej były
Odpisz
18 czerwca 2019, 20:06
@kub405: XD to sie na ogladales w internetach
Odpisz
18 czerwca 2019, 20:50
@GetHyperGAW: nie
Odpisz
19 czerwca 2019, 00:32
@Towarzysz777: popełniłeś błąd logiczny jakim Jest nie poprawnie użyty dowód anegdotyczny :
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Dow%C3%B3d_anegdotyczny
"mój dziadek kopcił jak komin i zmarł zdrowy w wypadku samochodowym w wieku 99 lat” nie obala twierdzenia „palenie wyraźnie zwiększa prawdopodobieństwo raka i chorób serca we względnie wczesnym wieku”. W tym przypadku wyjściowe dane (zdrowie i wiek dziadka) mogą być prawdziwe, ale nie dają podstaw do wyciągnięcia ogólnego wniosku o nieszkodliwości palenia."
Taki sam sposób argumentowania mają np antyszczepionkowcy którzy twierdzą że po szczepieniu ich dzieci zachorowały na autyzm.
Odpisz