Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Nemezis_

21 czerwca 2019, 09:12

Ateizm w Marvelu nie ma sensu

Avatar ChickenOnRaft

Edytowano - 20 czerwca 2019, 20:09

Dziwię się, że nie ma jeszcze debaty o tym czy Bóg istnieje czy nie

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (14)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (14)
Avatar Towarzysz777

Edytowano - 21 czerwca 2019, 19:07

@erykhim44: Tak, dlaczego naginasz rzeczywistość. Bóg zapisał w Biblii coś, a Ty mówisz kompletne przeciwieństwo, nie mówisz "Twierdzę, iż..." Tylko po prostu "Tak jest" narzucasz swój pogląd, jakim jest np. To, że ślepe podążanie za czymś, czego nie znasz jest niemożliwe, Ty tak twierdzisz, nie tak jest, a mylisz się, ale nie jest w stanie nikt Ci tego udowodnić, bo nie przyjmujesz argumentów, to tak jakbyś twierdził, że 2+2=5. Nie zdajesz sobie sprawy chyba z tego, że w tej dyskusji nie robisz nic innego jak jawnie obrażasz Boga i wyzywasz go od złych duchów, wnioskuję, że nie jesteś i nie byłeś chrześcijaninem z takim poglądem. Jeżeli nie jesteś w stanie ufać komuś, kogo nie znasz, to chyba się kiedyś na kimś porządnie zawiodłeś, by mieć podstawy do negatywnych uczuć wobec Boga. Zaufanie polega na tym, że powierzasz coś komuś, bo czujesz, że Cię nie zawiedzie, nie jesteś PEWIEN, co się stanie, ale ufasz, że nic negatywnego

Avatar erykhim44

21 czerwca 2019, 19:56

@Towarzysz777: *wzdycha*
NA TYM POLEGA DYSKUSJA, ŻE MAMY COŚ POZNAĆ!
Jeżeli uważasz, że nic nie jest ważne, oprócz "wiary" to idź się módl debilu zamiast ze mną gadać!
Jeżeli wierzysz, że wierząc nie musisz rozumieć, nie jest to argument. Musisz znaleźć jakieś pierwsze wartości, które tworzą moje tezy i je podważyć.
Boga nie poznałem na zasadzie, że "w sumie buk jest fajny i powinno się w niego wierzyć" popadając w deluzję, uważałem, że wiara w niego jest w zupełności bez sensu, lecz przez "lata" kontemplacji zacząłem łączyć kropki. Przestało to być kwestią zwykłej wiary-niewiary (wszak, gdyby Bóg chciał, to by stworzył pokorne robociki!), lecz głębi. Czy to źle? Źle, że zacząłem stopniowo rozumieć ideę Boga, bez wiary w niego (fizycznie dla mnie przecież nie istnieje, jeżeli w ogóle, a jego byt lub niebyt nie zmienia aktualnego świata bardziej, niż gdyby było to po prostu świata właściwością!)?

Tak czy siak, udowodnij mi, że ST nie został napisany przez Szatana, to ci oddam głowę (lub cokolwiek tam chcesz, zyskasz sławę i będziesz królem jako czołowy antyheretyk).

Avatar MegaSonicMan

20 czerwca 2019, 20:37

Nie dość, że ,,nikt", to jeszcze ,,Żaden człowiek na tym świecie", a na wisienkę przecinek w środku zdania. Zna ktoś jakiś dobry szpital specjalistyczny, bo oczy mi krwawią?

Avatar
Konto usunięte

20 czerwca 2019, 20:39

@MegaSonicMan: polecam nabranie dystansu do pewnych rzeczy

Avatar erykhim44

20 czerwca 2019, 20:17

Ponieważ Biblia została napisana przez szatana, elo 😎😎😎

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (8)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (8)
Avatar PolishShit

Edytowano - 20 czerwca 2019, 22:16

@erykhim44: Nie jestem na wagę złota. Po prostu denerwuje mnie (więc stąd moja ostra reakcja), jak powszechnie odrzuca się ST, ze względu na "nauki", które są sprzeczne z NT, mimo faktu, iż w ST stało się wiele ważnych rzeczy dla ludzkości, zakładając, że chrześcijański Bóg istnieje. NT głosi już o wiele lepsze nauki, co nie umniejsza tego, co było w ST. Poza tym, NT ma też problem w postaci mnóstwa sprzeczności, nie tylko między ST i NT, ale także między różnymi księgami w samym NT. A co do religii w szkołach - nie powinno jej w ogóle być, nie dlatego, że jestem ateistą, ale dlatego, bo powinna ona być w np. Kościołach lub innych do tego przeznaczonych miejscach. A dlaczego uważam, że Biblia to jedna z gorszych ksiąg? Wystarczy ze zrozumieniem przeczytać np. Księgę Powtórzonego Prawa, Księgę Liczb lub Księgę Kapłaństwa (wbrew pozorom, nie jest tylko o kapłaństwie)

Avatar erykhim44

Edytowano - 20 czerwca 2019, 22:54

@PolishShit: Do ciebie był drugi komentarz.
Religia w szkole jest zła, bo nie ma celu, nawet w porównaniu z żałosnym stanem innych przedmiotów.
Od wieki wieków teologia była uznawana za ważną naukę, lecz aktualnie ulega zaniedbaniu i materializmowi-nihilizmowi. Do tego uznaje się ją jako naukę odległą człowiekowi i nadziemną.

O innych przez was głoszonych twierdzeniach niewiele mogę powiedzieć, bo są nieukierunkowane i ogólne. Nie mogę określić o jakim kontekście mówisz, nawet nie pytając o jakiekolwiek szczegóły.
Do tego oczywiście zakładając, że uznajemy Biblię jako jedyne źródło prawdy chrześcijańskiej.

Avatar Wolferon

20 czerwca 2019, 20:17

Dlaczego admin nie usuwa dodatkowego "Nikt"?

Avatar Wolferon

9 czerwca 2019, 11:51

Avatar TheNoobBetterYou

9 czerwca 2019, 12:27

@Wolferon: Jest tylko dwa razy, Tego używa się od 5

Avatar Wolferon

9 czerwca 2019, 12:30

Avatar Desuv

9 czerwca 2019, 11:55

żaden człowiek na |ty| świecie

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar Terhert
Dodane przez: Terhert

Stało się

A to śmieszek mały

Po to

Śladu nie ma

Tylko nasrać na środku

Że co niby stworzy?

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Nikt:

Żaden człowiek na tym, świecie:

Bóg tworząc dekalog: