Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Frutti56

18 września 2019, 06:48

W sumie co się stało jak zmartwychwstał? Nie pamiętam co się dzieje potem

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (22)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (22)
Avatar Kabaczek15

1 października 2019, 20:00

@jacek1s: Oczywiście te minuty co podałem to tylko o czasie powstania najstarszych rękopisów mówią, a cały film kontrargumentuje wszystkie twoje zarzutu. Jednakże zdaję sobie sprawę, że nie omówimy wszystkiego i nawet tego nie zamierzam, bo tego jest za dużo

Avatar jacek1s

1 października 2019, 20:41

@Kabaczek15: Ty mówisz o kopiach. Ja mówię Ci o tekstach na które dzisiaj składają się te kopie. Jeśli jest Ci to nadal ciężko zrozumieć, to wygląda to tak, jakby ktoś dzieje z życia Cezara spisał 30 lat po jego śmierci, mimo że nigdy go nie widział na oczy. No, ale już odchodząc od tych cudów i rakietowego startu Jezusa w kosmos po trzech dniach, to nie wiem czy wiesz, ale istniała taka postać jak Sathya Sai Baba, był on uważany za Boga, wskrzesił człowieka. Czy wskrzeszenie tego człowieka przez Babę uznajesz za fałsz z samego faktu, że jest to niemożliwe? Bo ja tak. Dokładnie tak samo jak to, że gdyby ktoś Ci powiedział, że Twoje buty ukradły krasnoludki, ale nie masz się co martwić - one Ci je oddadzą, po prostu poszły je wyczyścić. Czy uwierzyłbyś, że faktycznie krasnoludki Ci je zabrały? Bo ja nie.
Na tym polega oddzielanie prawdy od fałszu w racjonalnym rozumowaniu, a nie życzeniowym myśleniu, które na dodatek uszczupla się do plemiennego rozumowania.
Nie wiem czy jest w ogóle jakikolwiek sens w XXI wieku tłumaczyć ludziom, że każda wiara mimo, że na pewno w większości z nich zawiera jakąś cząstkę prawdy - jak każda legenda - to nie ma co doszukiwać się w niej całkowitej prawdy i jedynej prawdy. Wydaje mi się, że jesteśmy wystarczająco rozwiniętymi cywilizacyjnie ludźmi, by móc zaprzestać wierzyć w bełkot z samego faktu jego irracjonalności.
Tak czy inaczej wracając do wątku, to nie ma dowodów na to, że Jezus został zdjęty z krzyża, ba nawet nie ma zgodności co do tego czy w ogóle został ukrzyżowany, bo Koran mówi co innego i Biblia co innego, ale zakładając najprawdopodobniejszą opcję - co do której mamy najwięcej dowodów, Jezus został ukrzyżowany, zmarł na krzyżu i tak się zakończyła jego kariera jako zbawiciela. Czy po tym został zdjęty z krzyża? Jeśli tak to na pewno wielu żydów straciło przez to życie, a samo ciało było... co najmniej niezbyt reprezentatywne i zbyt mało "żywe" jak na zmartwychwstałego Jezusa, no chyba, że w tej całej szopce chodziło tylko o to by pozbyć się ciała, wtedy wyrzucenie ciała Jezusa gdzieś gdzie potencjalni wierzący by nie przechodzili byłoby najlepszą opcją, a później pokazanie im, że |ej, on zniknął! wrócił do nieba!", ale na to również dowodów brak, więc najsłuszniejszą opcją byłoby przyjęcie, że zmarł na krzyżu, rozłożył się i został zjedzony, a po 30 latach zostały spisane jego dzieje jako Syna Bożego, który zmartwychwstał i wylewitował sobie do nieba po czym zniknął zza chmurką, co było oczywiście wyssane z palca - jak wiele tekstów, ale byłoby brane równie na poważnie, co 10 przykazań. Uszanuj, że w ogóle staram trzymać się w tych ramach kłamstwa chrześcijańskiego i podaje, że faktycznie było 10 przykazań, mimo że to jawny blef i że zakładam w ogóle coś tak absurdalnego jak Jezusowy superman, który sobie wyleciał w kosmos, bo osobiście czuję się zażenowany, że w ogóle zakładam coś takiego jako prawdę tylko dla celów dyskusyjnych.

Avatar FluttershyIsNOTaDoormat

29 września 2019, 12:36

z boku powinien być jeszcze Maniek jako niewierny Tomasz

Avatar ArtoArtik

29 września 2019, 12:09

O nie ten mem nie jest przetłumaczony! Nie moge go teraz zrozumieć (smutna emotka)

Avatar
LenoPat

29 września 2019, 12:36

@ArtoArtik: "umarłeś?" "niestety tak" "ale przeżyłem!"

Avatar MajnkraftAlusiek

29 września 2019, 12:08

Udało mu się.

Avatar Oloest

18 września 2019, 06:43

Złoto

komentarz obrazkowy

Avatar
Konto usunięte

18 września 2019, 06:46

@Oloest: A tylko za jedyne kilkanaście srebników

Avatar Oloest

18 września 2019, 06:55

*odgłosy powieszenia się Judasza*

Avatar pan_kanappa

18 września 2019, 07:05

@Oloest: *odglosy tlumu*

Avatar Oloest

18 września 2019, 07:15

@pan_kanappa: *odgłosy krzyżowania*

Avatar RedText

18 września 2019, 07:09

Ale cicho na tej poczekalni

Avatar CupOfWater

18 września 2019, 07:10

@RedText: Wszyscy się do szkoły przygotowują lub już jadą

Avatar RedText

18 września 2019, 07:11

@CupOfWater: Może ja też powinienem

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Wiadomo, która seria najbardziej podobała się Akademii

Też tak to widzicie?

Spokojnie, panowie!

Ależ ona jest załamana

Smuteczek

Dobre nutki

Tak działa wolny rynek

Okej, chyba jest ze mną bardzo źle

Kumulacja!

Może twój pieseł jest niespełnionym artystą?

Terraria to naprawdę dobra gra

Inpost jak zawsze w formie

Nieźle wypadamy

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka