Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar taranee4545

5 listopada, 04:51

Och! Jakie straszne! Pochlapali mnie wodą z kranu!

Avatar Yukiterku

20 listopada, 22:52

@taranee4545: chodzi chyba o to że Kościół wykorzystuje ten fakt i potem mówi że tyle jest osób wierzących na podstawie samych chrztów

Avatar Cotosiestanelo

Edytowano - 31 października, 23:20

Moja mama mnie nie ochrzciła, taka sama sytuacja z moimi siostrami, twierdzi że nie chciała narzucać mi wiary i że mogę przyjąć chrzest w dowolnym momencie, poprostu dała mi możliwość wyboru

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (7)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (7)
Avatar ChoryGrzyb

5 listopada, 15:13

@OlgaAristowskaya: ci co nie mieli okazji poznać nauk Jezusa idą do czyśćca, tak samo jak ci co żyli przed Chrystusem

Avatar OlgaAristowskaya

5 listopada, 17:14

@ChoryGrzyb: Czyściec nie istnieje. Ci co umarli przed Jezusem szli do Szeolu. Teraz mamy Niebo albo Piekło.

Avatar
Konto usunięte

4 listopada, 21:53

Ateiści mają wyje**ne
takimi rzeczami przejmują się antyteiści

Avatar FeldMarszalekDuda

Edytowano - 5 listopada, 15:46

A no nie mają i nie powinni mieć z kościoła po chrzcie nie da się wypisać, nawet apostazja nie jest rozwiązaniem (swoją drogą takie wypisanie powinno być dokonywane urzędowo a nie w kościele) bo po apostazji nie nie znikasz z ksiąg. A to powoduje że każdy ochrzczony ateista, agnostyk ,antyteista itp. podbija kościelne statystyki, przez to mamy to mityczne 95% katolików w Polsce dzięki któremu kościół może wpływać na polityków(którzy boją się stracić poparcia). A jak wiecie prawo państwowe dotyczy już wszystkich.

Avatar OstatniSith2005

5 listopada, 14:36

Można prosić o szablon?

Avatar Lemonke

5 listopada, 09:10

A ja jestem ateista i mam bierzmowanie bo tak.
I kiedy słyszę ze ktos nie ma bierzmowania bo nie czuł sie gotowy .
jprdl na co na krzyż z wosku na czole

Avatar Nanook

5 listopada, 08:16

Żebyś wiedział. I nawet apostazja nie pomoże, bo nadal jesteś w księgach kościelnych i formalnie nadal jesteś katolikiem. Dlatego ja moich dzieci nie zamierzam chrzcić. Zdecydują o swojej wierze bądź niewierze jak będą już dorosłe.

Avatar KufelMleka

Edytowano - 31 października, 23:17

Ach, po apostazji dalej jest się członkiem Kościoła.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (8)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (8)
Avatar Gopostal

5 listopada, 23:16

@xXkuba22Xx: Obowiązkiem to powinno być szanowanie cudzego światopoglądu, mam gdzieś że to jest ich obowiązkiem. A obowiązkiem muzułmanów jest zabijać chrześcijan, i co, niech sobie zabijają? Zasady waszej wiary niech dotyczą was, ale niech nie narzucają się innym, zwłaszcza dzieciom które nie mają nic do powiedzenia.

Avatar xXkuba22Xx

5 listopada, 23:30

@Gopostal: to czy ktoś chce być katolikiem czy nie, to jest dobrowolne. Jeśli ktoś nie chce wychowywać swoich dzieci w wierze katolickiej to może się wypisać z kościoła. Albo po prostu tego nie robić, bo kościół nie wyciąga żadnych konsekwencji z niestosowania się wiernych do praw kościelnych. Więc to jest wyłącznie decyzja rodziców dziecka. Oczywiście jeśli ktoś chce być przykładnym katolikiem to powinien się dostosować do prawa kościelnego i bożego.

Avatar MeliPL

31 października, 23:10

Mnie rodzice ochrzcili pomimo tego, że są ateistami. Czy takie coś ma w ogóle sens?

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (17)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (17)
Avatar KufelMleka

4 listopada, 22:38

@Gopostal: Żadna manipulacja Kościoła, jak już pojedynczych ludzi. W katechizmie stoi, że chrzest otwiera „bramę zbawienia” ale droga do tej bramy jest wyboista i daleka. Chrzest ma być tylko początkiem nauczenia ludzi pewnych wartości i wskazania im sposobu na bycie dobrym człowiekiem. Jeżeli nie podejmuje się po nim odpowiednich kroków, takich jak wykształcenie empatii i miłosierdzia wobec innych ludzi, to jest to marnotrawstwem.
Nie czepiaj się Kościoła, bo jest w nim całkiem sporo porządnych i starających się ludzi, którzy nie zasłużyli na twój gniew. Czepiaj się i dręcz oszustów, chciwców i niespełnionych władców, którzy wykorzystują Kościół lub każdą inną organizację społeczną do czerpania korzyści kosztem innych. Nie można wskazywać ogólnikowo, bo tak nie pokonasz żadnego zła, tylko na marne wnerwisz mnóstwo ludzi. Zawsze wskazuj zło konkretne i nazywaj je po imieniu: papież Borgia, który wykorzystywał pozycję biskupa Rzymu do bycia politykiem, usuwania swoich wrogów i opływania w bogactwa; doża Dandollo, który pod pretekstem wyprawy krzyżowej uderzył w swojego politycznego wroga, Bizancjum, i pomordował dziesiątki tysięcy niewinnych; Torquemada, który wykorzystał pozycję królewskiego spowiednika oraz zwierzchnika upaństwowionej Inkwizycji Hiszpańskiej żeby szerzyć rządy terroru; legat papieski Arnaud Amaury, który podburzył francuskie wojsko i rycerstwo do wymordowania Katarów, żeby móc ograbić jak najwięcej ich majątku.
Nie chcę wrzucać tu za dużo brudów, więc wymieniłem tylko postacie historyczne. To zapoznania się ze współczesnymi wielkimi grzesznikami, którzy kryją się pod płaszczykiem świętoszków, polecam zapoznać się na własną rękę.

Avatar Gopostal

4 listopada, 22:53

@krzyychu: I co z tego że nie wiedzieli? To oznacza że mieli z góry zakładać, że będę katolikiem? Jeśli ktoś chce załatwić sobie jakiś sakrament to niech to robi, ale świadomie, a nie z decyzji innych, proste! Zapisałbyś dziecko do danej partii politycznej bez możliwości wypisania się z niej do 18 roku życia, bo z góry założyłeś, że będzie miało takie a nie inne poglądy?

Avatar kasiakiku

4 listopada, 21:12

Ja tam jestem pełnoprawną ateistką. Nie byłam chrszczona ani nie miałam komunii. Na bierzmowanie też się nie wybieram.

Avatar xXkuba22Xx

4 listopada, 21:12

@kasiakiku: czyli też nie jesteś wpisana do kościoła katolickiego?

Avatar kasiakiku

4 listopada, 21:20

@xXkuba22Xx: Dokładnie.

Avatar Broski

4 listopada, 21:14

Tym właśnie sposobem, czyli chrzczeniem niemowląt kościół zapewnił sobie długie lata władzy. Z miejsca dzieciak stał się członkiem wspólnoty, zbijana jest z niego kasa i jeszcze od razu się go indoktrynuje. Sam uważam, że chrzczenie niemowląt jest niezgodne z prawem, bo łamie wolność wyznania, nieświadomemu dziecku wyznanie jest narzucane.

Avatar darcus

4 listopada, 21:13

No... Nie ziomeczki. Trochę byłem ateistą i to nie tak działa.

Avatar Sunfire_

1 listopada, 01:10

Jestem ateistą i mam gdzieś, że pokropili mi czoło. Op chyba nie rozumie, że ateiści nie chcą zniszczyć i spalić Kościół, tylko po prostu nie wierzą.

Avatar Tymek590

4 listopada, 21:04

@Sunfire_: a zna pan takie pojęcie - ż a r t

Avatar Mordur

1 listopada, 08:51

Sam sobiem odpowiadam,że to się nie liczy tak mocno jak moje osobiste uczucia religijne.

Avatar jacek1s

31 października, 23:16

To najgorsze co rodzice mogą zrobić niemowlakowi. Nawet gdy dokonasz apostazji, to i tak nie uciekniesz od kościoła, bo nadal będą tam Twoje papiery, różnica taka, że dopiszą, że dokonałeś apostazji i tyle.
Problem w tym, że ludzie chrzczą dzieci, bo wmówiono im, że sataniści porywają nieochrzczone dzieci by robić z nich świece na czarne msze. Co prawda dziś nikt tego tak nie argumentuje, bo to by było dziwne, po prostu idzie się "zmyć" grzech z dziecko, tak jak tradycja nakazała, a nawet jeśli nie dlatego, to idzie się, bo tak robią wszyscy, więc i ja muszę.
Głupota totalna, osobiście jest mi obojętne to, że mnie ochrzczono, ale jeśli doczekam się dziecka, to nie zrobie mu tego i sam podejmie decyzje gdy dorośnie.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (31)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (31)
Avatar Broski

5 listopada, 11:22

@KufelMleka: Długa tyrada, byleby tylko nie odpowiedzieć konkretnie na pytanie, typowe zagranie katolików. Pisałeś że Jacek cię wkurza pisząc o ateizmie, zupełnie jakbyś chciał mu tego zabronić.

Avatar KufelMleka

5 listopada, 11:50

@Broski: Bo mnie wkurza, ale ma prawo mnie wkurzać, wolny człowiek z niego. Co najwyżej mogę mieć zastrzeżenia do siebie, że tak łatwo ulegam emocjom. A tyrada tak długa, bo chciałem jakoś porządnie przedstawić swoje stanowisko, ale jak chcesz konkretniej, to proszę: Nie zajmuj się grupą w której jest jakaś szuja, tylko tą waśnie szują. Nie tęp wszystkich w grupie przez ich część, tylko skup swój słuszny gniew i pragnienie sprawiedliwości na tych, którzy potrzebują bycia ukaranym.

Avatar KubiXator

31 października, 23:09

Błąd ale jak coś to boży jutro naprawi

Avatar Czwarty_Wymiar

31 października, 23:09

@KubiXator: Gdzie błąd?

Avatar KubiXator

31 października, 23:10

@Czwarty_Wymiar: a soory źle przeczytałem

Avatar Czwarty_Wymiar

31 października, 23:11

@KubiXator: No właśnie...

Sprawdź czy masz wymagane wtyczki, a następnie opisz dokładnie problem najlepiej ilustrując go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Aż tak staro wyglądam?

Dopiero by się zdziwili, gdyby mu uznali

Najlepszego!

Szpan w całej wsi

Zawsze o 6 rano

To są dopiero problemy...

Trzeba było to zrobić

Muszę być gotowy na wszystko

Chwila...

No jego to na pewno nie tknę

Znacie kogoś takiego?

Ma chociaż instrukcję?

To zdecydowanie byłoby przerażające

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Ateista, kiedy zorientuje się, że jako dziecko został ochrzczony:.