Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar MlodyKamil96

22 października 2020, 02:03

Jakby nie ochrzcili to by narzucili ateizm na siłę wiec gorzej

Avatar taranee4545

5 listopada 2019, 04:51

Och! Jakie straszne! Pochlapali mnie wodą z kranu!

Avatar Yukiterku

20 listopada 2019, 22:52

@taranee4545: chodzi chyba o to że Kościół wykorzystuje ten fakt i potem mówi że tyle jest osób wierzących na podstawie samych chrztów

Avatar MlodyKamil96

22 października 2020, 02:02

@Yukiterku: w Polsce serio jest okolo 90% wierzących

Avatar Cotosiestanelo

Edytowano - 31 października 2019, 23:20

Moja mama mnie nie ochrzciła, taka sama sytuacja z moimi siostrami, twierdzi że nie chciała narzucać mi wiary i że mogę przyjąć chrzest w dowolnym momencie, poprostu dała mi możliwość wyboru

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (7)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (7)
Avatar ChoryGrzyb

5 listopada 2019, 15:13

@OlgaAristowskaya: ci co nie mieli okazji poznać nauk Jezusa idą do czyśćca, tak samo jak ci co żyli przed Chrystusem

Avatar OlgaAristowskaya

5 listopada 2019, 17:14

@ChoryGrzyb: Czyściec nie istnieje. Ci co umarli przed Jezusem szli do Szeolu. Teraz mamy Niebo albo Piekło.

Avatar
Konto usunięte

4 listopada 2019, 21:53

Ateiści mają wyje**ne
takimi rzeczami przejmują się antyteiści

Avatar FeldMarszalekDuda

Edytowano - 5 listopada 2019, 15:46

A no nie mają i nie powinni mieć z kościoła po chrzcie nie da się wypisać, nawet apostazja nie jest rozwiązaniem (swoją drogą takie wypisanie powinno być dokonywane urzędowo a nie w kościele) bo po apostazji nie nie znikasz z ksiąg. A to powoduje że każdy ochrzczony ateista, agnostyk ,antyteista itp. podbija kościelne statystyki, przez to mamy to mityczne 95% katolików w Polsce dzięki któremu kościół może wpływać na polityków(którzy boją się stracić poparcia). A jak wiecie prawo państwowe dotyczy już wszystkich.

Avatar OstatniSith2005

5 listopada 2019, 14:36

Można prosić o szablon?

Avatar Lemonke

5 listopada 2019, 09:10

A ja jestem ateista i mam bierzmowanie bo tak.
I kiedy słyszę ze ktos nie ma bierzmowania bo nie czuł sie gotowy .
jprdl na co na krzyż z wosku na czole

Avatar Nanook

5 listopada 2019, 08:16

Żebyś wiedział. I nawet apostazja nie pomoże, bo nadal jesteś w księgach kościelnych i formalnie nadal jesteś katolikiem. Dlatego ja moich dzieci nie zamierzam chrzcić. Zdecydują o swojej wierze bądź niewierze jak będą już dorosłe.

Avatar KufelMleka

Edytowano - 31 października 2019, 23:17

Ach, po apostazji dalej jest się członkiem Kościoła.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (8)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (8)
Avatar Gopostal

5 listopada 2019, 23:16

@xXkuba22Xx: Obowiązkiem to powinno być szanowanie cudzego światopoglądu, mam gdzieś że to jest ich obowiązkiem. A obowiązkiem muzułmanów jest zabijać chrześcijan, i co, niech sobie zabijają? Zasady waszej wiary niech dotyczą was, ale niech nie narzucają się innym, zwłaszcza dzieciom które nie mają nic do powiedzenia.

Avatar xXkuba22Xx

5 listopada 2019, 23:30

@Gopostal: to czy ktoś chce być katolikiem czy nie, to jest dobrowolne. Jeśli ktoś nie chce wychowywać swoich dzieci w wierze katolickiej to może się wypisać z kościoła. Albo po prostu tego nie robić, bo kościół nie wyciąga żadnych konsekwencji z niestosowania się wiernych do praw kościelnych. Więc to jest wyłącznie decyzja rodziców dziecka. Oczywiście jeśli ktoś chce być przykładnym katolikiem to powinien się dostosować do prawa kościelnego i bożego.

Avatar MeliPL

31 października 2019, 23:10

Mnie rodzice ochrzcili pomimo tego, że są ateistami. Czy takie coś ma w ogóle sens?

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (17)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (17)
Avatar KufelMleka

4 listopada 2019, 22:38

@Gopostal: Żadna manipulacja Kościoła, jak już pojedynczych ludzi. W katechizmie stoi, że chrzest otwiera „bramę zbawienia” ale droga do tej bramy jest wyboista i daleka. Chrzest ma być tylko początkiem nauczenia ludzi pewnych wartości i wskazania im sposobu na bycie dobrym człowiekiem. Jeżeli nie podejmuje się po nim odpowiednich kroków, takich jak wykształcenie empatii i miłosierdzia wobec innych ludzi, to jest to marnotrawstwem.
Nie czepiaj się Kościoła, bo jest w nim całkiem sporo porządnych i starających się ludzi, którzy nie zasłużyli na twój gniew. Czepiaj się i dręcz oszustów, chciwców i niespełnionych władców, którzy wykorzystują Kościół lub każdą inną organizację społeczną do czerpania korzyści kosztem innych. Nie można wskazywać ogólnikowo, bo tak nie pokonasz żadnego zła, tylko na marne wnerwisz mnóstwo ludzi. Zawsze wskazuj zło konkretne i nazywaj je po imieniu: papież Borgia, który wykorzystywał pozycję biskupa Rzymu do bycia politykiem, usuwania swoich wrogów i opływania w bogactwa; doża Dandollo, który pod pretekstem wyprawy krzyżowej uderzył w swojego politycznego wroga, Bizancjum, i pomordował dziesiątki tysięcy niewinnych; Torquemada, który wykorzystał pozycję królewskiego spowiednika oraz zwierzchnika upaństwowionej Inkwizycji Hiszpańskiej żeby szerzyć rządy terroru; legat papieski Arnaud Amaury, który podburzył francuskie wojsko i rycerstwo do wymordowania Katarów, żeby móc ograbić jak najwięcej ich majątku.
Nie chcę wrzucać tu za dużo brudów, więc wymieniłem tylko postacie historyczne. To zapoznania się ze współczesnymi wielkimi grzesznikami, którzy kryją się pod płaszczykiem świętoszków, polecam zapoznać się na własną rękę.

Avatar Gopostal

4 listopada 2019, 22:53

@krzyychu: I co z tego że nie wiedzieli? To oznacza że mieli z góry zakładać, że będę katolikiem? Jeśli ktoś chce załatwić sobie jakiś sakrament to niech to robi, ale świadomie, a nie z decyzji innych, proste! Zapisałbyś dziecko do danej partii politycznej bez możliwości wypisania się z niej do 18 roku życia, bo z góry założyłeś, że będzie miało takie a nie inne poglądy?

Avatar kasiakiku

4 listopada 2019, 21:12

Ja tam jestem pełnoprawną ateistką. Nie byłam chrszczona ani nie miałam komunii. Na bierzmowanie też się nie wybieram.

Avatar xXkuba22Xx

4 listopada 2019, 21:12

@kasiakiku: czyli też nie jesteś wpisana do kościoła katolickiego?

Avatar kasiakiku

4 listopada 2019, 21:20

@xXkuba22Xx: Dokładnie.

Avatar Broski

4 listopada 2019, 21:14

Tym właśnie sposobem, czyli chrzczeniem niemowląt kościół zapewnił sobie długie lata władzy. Z miejsca dzieciak stał się członkiem wspólnoty, zbijana jest z niego kasa i jeszcze od razu się go indoktrynuje. Sam uważam, że chrzczenie niemowląt jest niezgodne z prawem, bo łamie wolność wyznania, nieświadomemu dziecku wyznanie jest narzucane.

Avatar darcus

4 listopada 2019, 21:13

No... Nie ziomeczki. Trochę byłem ateistą i to nie tak działa.

Avatar
Sunfire_

1 listopada 2019, 01:10

Jestem ateistą i mam gdzieś, że pokropili mi czoło. Op chyba nie rozumie, że ateiści nie chcą zniszczyć i spalić Kościół, tylko po prostu nie wierzą.

Avatar Tymek590

4 listopada 2019, 21:04

a zna pan takie pojęcie - ż a r t

Avatar Mordur

1 listopada 2019, 08:51

Sam sobiem odpowiadam,że to się nie liczy tak mocno jak moje osobiste uczucia religijne.

Avatar jacek1s

31 października 2019, 23:16

To najgorsze co rodzice mogą zrobić niemowlakowi. Nawet gdy dokonasz apostazji, to i tak nie uciekniesz od kościoła, bo nadal będą tam Twoje papiery, różnica taka, że dopiszą, że dokonałeś apostazji i tyle.
Problem w tym, że ludzie chrzczą dzieci, bo wmówiono im, że sataniści porywają nieochrzczone dzieci by robić z nich świece na czarne msze. Co prawda dziś nikt tego tak nie argumentuje, bo to by było dziwne, po prostu idzie się "zmyć" grzech z dziecko, tak jak tradycja nakazała, a nawet jeśli nie dlatego, to idzie się, bo tak robią wszyscy, więc i ja muszę.
Głupota totalna, osobiście jest mi obojętne to, że mnie ochrzczono, ale jeśli doczekam się dziecka, to nie zrobie mu tego i sam podejmie decyzje gdy dorośnie.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (31)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (31)
Avatar Broski

5 listopada 2019, 11:22

@KufelMleka: Długa tyrada, byleby tylko nie odpowiedzieć konkretnie na pytanie, typowe zagranie katolików. Pisałeś że Jacek cię wkurza pisząc o ateizmie, zupełnie jakbyś chciał mu tego zabronić.

Avatar KufelMleka

5 listopada 2019, 11:50

@Broski: Bo mnie wkurza, ale ma prawo mnie wkurzać, wolny człowiek z niego. Co najwyżej mogę mieć zastrzeżenia do siebie, że tak łatwo ulegam emocjom. A tyrada tak długa, bo chciałem jakoś porządnie przedstawić swoje stanowisko, ale jak chcesz konkretniej, to proszę: Nie zajmuj się grupą w której jest jakaś szuja, tylko tą waśnie szują. Nie tęp wszystkich w grupie przez ich część, tylko skup swój słuszny gniew i pragnienie sprawiedliwości na tych, którzy potrzebują bycia ukaranym.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Stare dobre czasy

Też grałem, nie polecam

Ciekawostki o grach

Nie ma za co

Trzeba było sobie jakoś radzić

Czyli chyba jednak umie

Taka prawda

Najgorzej

Niemiła informacja z rana...

Zawsze tak jest

Gangster

Genetyka jest niesamowita

Mieliby platynę

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Ateista, kiedy zorientuje się, że jako dziecko został ochrzczony:.