Ach tak, jesteśmy w Polsce
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Papierowa szkoła posting
Angielskie śmieszki
To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool
Tylko ty możesz rozwiązać tę sprawę Bob
Nie są aż takie pyszne
Nie znoszę kleszczy
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież3 listopada 2019, 09:52
W ogóle zmuszanie kogoś na siłę do czytania książek jest bez sensu.
Zniechęca to tylko jeszcze bardziej i zabiera czas, który możnaby było przeznaczyć na przeczytanie książek, które naprawdę kogoś interesują.
Nasz system edukacji jest strasznie zacofany.
Odpisz
3 listopada 2019, 10:59
podaj mi przykład systemu edukacji w którym są lektury i tak nie jest
Odpisz
6 stycznia 2022, 21:09
jakby ktoś cię nie zmusił np. do "Faraona" to byś nie spróbował i nie wiedział, jaki jest świetny. To tak jak dziecko nie chce próbować nowych potraw, a nie wie, że niektóre będą mu smakować
Odpisz
3 listopada 2019, 09:16
Pan Tadeusz i dziady są zajebiste. Reszta nie tak bardzo
Odpisz
3 listopada 2019, 09:19
@Gekonnen:
Odpisz
3 listopada 2019, 09:21
@Gekonnen: Ja tam bardzo lubię "Quo Vadis".
Odpisz
3 listopada 2019, 09:22
okej. Każdy lubi co chce
Odpisz
5 listopada 2019, 16:28
@Gekonnen: Pan Tadeusz nudny jak dla mnie, Dziady spoko, choć trochę krótkie. Moje ulibione lektóry to prawdopodobnie Edyp i Lalka. Btw Łęcka to dz****
Odpisz
5 listopada 2019, 16:29
@Gekonnen: Jeszcze Hobbit był spoko
Odpisz
6 stycznia 2022, 21:07
@Ravios: zależy, która część
Odpisz
6 stycznia 2022, 21:05
"Współczesnymi lekturami starszymi" Co to znaczy?
Odpisz
3 listopada 2019, 09:33
Psst, ale wiecie, że jeżeli mielibyśmy mieć współczesne książki jako lektury to nie będą to Zwiadowcy, Igrzyska Śmierci czy cokolwiek jest teraz popularne, a książki, które już teraz przechodzą do klasyki jak np. Olgi Tokarczuk czy Mrożka
Odpisz
5 listopada 2019, 16:19
@Nanook: tango to moja najulubieńsza lektura ze szkoły średniej
Odpisz
5 listopada 2019, 19:29
@Mimikkyu: Nie dziwię się. U mnie jest w top 5. Najwyższe miejsce na podium należy się jednak Ferdydurke
Odpisz
24 maja 2020, 12:43
@Nanook: Jak można dodać kom do ulubionych?
Odpisz
5 listopada 2019, 18:24
Co prawda Quo Vadis i Dziady są może na tym samym roku, jednakże z tego co wiem Pana Tadeusza przerabia się dopiero w klasie 8 , a Krzyżaków w ogóle nie ma w programie.
Odpisz
5 listopada 2019, 21:52
@TheWardaxx: Dziady są w 7, Quo Vadis i Pan Tadeusz w 8.
Odpisz
Edytowano - 5 listopada 2019, 22:15
@abc123def: Ja akurat miałem Quo Vadis w 7 . Więc może rozkład lektur w poszczególnych rokach szkolnych zależy od szkoły do której chłodzimy?
Odpisz
6 listopada 2019, 06:58
@TheWardaxx: Całkiem możliwe
Odpisz
3 listopada 2019, 09:11
Jak dwie no trzy takie ciężkie Książki w roku da się przerobić to 4 na 10 miesięcy to trochę za dużo z czego każda książka ma więcej niż 200 stron
Odpisz
5 listopada 2019, 21:54
Ja Quo Vadis przeczytałem w niecały miesiąc.
Odpisz
3 listopada 2019, 09:48
Quo Vadis było zajebiste.
Odpisz
5 listopada 2019, 21:53
@PanMisiek: Zgadzam się.
Odpisz
5 listopada 2019, 21:49
Bo "musimy poznawać różnych pisarzy"
Tymczasem podręcznik od polskiego: 10 tekstów Mickiewicza pod rząd
Odpisz
5 listopada 2019, 19:19
Jakimi lekturami współczesnymi!?
Odpisz
5 listopada 2019, 17:28
Do Dziadów proszę się nie czepiać, najlepiej mi się czytało.
A tak przypnę #nbc: Czy ktoś czytał Antygonę i może powiedzieć, jak szło i czy ciekawa książka?
Odpisz
5 listopada 2019, 17:37
@Cherrysan: ciekawa, ale warto przed zabraniem się za nią przeczytać "Króla Edypa". Warto poświęcić na Antygonę tę godzinkę (to naprawde krótka książka)
Odpisz
5 listopada 2019, 17:51
@mikeymikey: Dzięki wielkie
Odpisz
5 listopada 2019, 18:28
@Cherrysan: Antygonę albo przeczytasz w godzinę, albo nigdy.
Odpisz
5 listopada 2019, 17:58
Lektury to 99% lekcji polaka.
Odpisz
5 listopada 2019, 18:29
@MajnkraftAlusiek: nie
Odpisz
5 listopada 2019, 16:37
3 klasa technikum, od połowy września Lalka a na 1 października Zbrodnia i kara
pozdrawiam
Odpisz
5 listopada 2019, 16:16
Tak nie żeby coś ale nauka polskiego idzie epokami więc diady quo vadis i pan Tadeusz logicznie będą w tej samej klasie
Odpisz
3 listopada 2019, 09:47
Zrobiłem ręczną wersję mema "kawusia time start" i "kawusia time stop". Co ja robię z swoim życiem.
Odpisz
3 listopada 2019, 10:51
@Dargwid: Jak ręczną? Weź pokaż
Odpisz
3 listopada 2019, 11:00
@NightFox: jestę artystą
Odpisz
3 listopada 2019, 11:00
@Dargwid:
Odpisz
3 listopada 2019, 12:07
@Dargwid: To już wyższy rodzaj sztuki, gratulacje
Odpisz
3 listopada 2019, 11:24
Bo tego się nie robi w kolejności czasu akcji lektury tylko epokami
Odpisz