Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Niezniszczalne
Ładne rzeczy
Kochani czekamy 17 godzin, nie będę złodziejom płacić
Młodzi gniewni
Znak czasów
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież13 grudnia 2019, 18:07
Nie alhemizer tylko Alzheimer chyba
Odpisz
12 grudnia 2019, 14:40
Co to ten alhemizer
Odpisz
12 grudnia 2019, 16:46
@Szczur00: (łac. morbus Alzheimer, ang. Alzheimer's disease, w skrócie AD) – najczęstsza postać otępienia, nieuleczalna i postępująca choroba neurodegeneracyjna, prowadząca do śmierci pacjenta. Opisał ją po raz pierwszy niemiecki neuropatolog Alois Alzheimer w 1906 i od jego nazwiska pochodzi jej nazwa[1]. Najczęściej spotyka się ją u osób po 65. roku życia[2], lecz pojawia się również wcześniej. W 2006 na świecie cierpiało na nią około 26,6 miliona chorych. Przewiduje się, że w 2050 dotknie ona jedną na 85 osób[3].
Chociaż choroba przebiega inaczej u każdego pacjenta, występuje wiele często spotykanych objawów[4]. Wczesne symptomy często są błędnie wiązane z wiekiem lub ze stresem[5]. We wczesnych stadiach najczęstszym objawem jest trudność w przypominaniu sobie niedawnych zdarzeń. W przypadku podejrzenia diagnoza stawiana jest dzięki testom oceniającym zachowanie i zdolności kognitywne, a następnie często jest wykonywane neuroobrazowanie, o ile istnieje taka możliwość[6]. Z postępem choroby pojawić się mogą takie objawy, jak splątanie, drażliwość, agresja, wahania nastroju, trudności językowe, utrata pamięci długotrwałej. Chorzy wyłączają się w końcu z życia rodzinnego i społecznego[5][7]. Stopniowo tracone są funkcje życiowe, co prowadzi do śmierci[8]. Choroba u każdego pacjenta przebiega odmiennie, wobec czego prognozowanie w przypadku konkretnej osoby napotyka trudności. Nim choroba ujawni się w pełni, przebiega skrycie przez nieznany i zmienny okres, potrafi postępować bez rozpoznania przez lata. Średnia długość życia po postawieniu diagnozy wynosi 7 lat[9], mniej niż 3% chorych przeżywa ponad 14 lat[10].
Przyczyny i postęp choroby Alzheimera wciąż są słabo poznane. Badania wskazują, że wiąże się ona z plakami i splątkami neurofibrylarnymi (ang. tangle) w mózgu[11]. Obecnie możliwe jest jedynie leczenie objawowe. Nieznana jest terapia zatrzymująca lub odwracająca postęp choroby. Według stanu na 2012 w ponad 1000 badań klinicznych próbowano znaleźć sposoby leczenia AD, nie wiadomo jednak, czy którakolwiek z badanych metod zadziała[12]. Ćwiczenia umysłowe, fizyczne i zrównoważona dieta są sugerowanymi sposobami na opóźnienie momentu ewentualnego powstania problemów z funkcjami poznawczymi (ale nie patologii mózgu) u zdrowych starszych osób, nie ma jednak dowodu potwierdzającego taki efekt[13].
Z uwagi na nieuleczalność i wyniszczający charakter choroby cierpiący na nią wymagają pomocy otoczenia. Rolę głównego opiekuna obejmuje zazwyczaj małżonek lub bliski krewny[14]. AD związana jest z wielkim ciężarem nakładanym na opiekunów, obejmującym wiele płaszczyzn: społeczną, psychologiczną, fizyczną i ekonomiczną[15][16][17]. W krajach rozwiniętych choroba należy do najbardziej kosztownych dla społeczeństwa[18][19]. ( Nie chciało mi się pisać więc skopiowałem wikipedie i niektóre rzeczy mogą cie nie obchodzić )
Odpisz
Edytowano - 12 grudnia 2019, 16:51
@someone13: wiem co to Alzheimer, ale OP pisał o jakimś Alhemizerze
Odpisz
12 grudnia 2019, 16:54
@Szczur00: To błąd ortograficzny albo jakaś choroba której nie znam.
Odpisz
12 grudnia 2019, 17:34
@Szczur00: alhemizer xDD dzieki tobie to zwuażyłem
Odpisz
12 grudnia 2019, 17:38
@xXkuba22Xx: Jak dobrze pamiętam na Jeja nie wolno używać emotek. ( tylko przypominam )
Odpisz
12 grudnia 2019, 17:39
@someone13: I XD czy lol.
Odpisz
12 grudnia 2019, 17:40
@someone13: Też nie wolno.
Odpisz
12 grudnia 2019, 17:58
@someone13: jak dobrze pamiętam, gówno mnie obchodzi co ty pamiętasz
Odpisz
12 grudnia 2019, 18:04
@xXkuba22Xx: Człowieku ja się staram być kulturalny a ty przeklinasz. Możemy zachować trochę kultury w tej rozmowie?
Odpisz
12 grudnia 2019, 23:32
@someone13: nie
speirdalaj
Odpisz
12 grudnia 2019, 13:51
Isaac Newton ty koorvo
Odpisz
12 grudnia 2019, 13:04
Mam nadzieję, że mój agent FBI jest kobietą
Odpisz
12 grudnia 2019, 13:31
@ALKATRAZ: HAHA SEXSSS R*CHANIE 69 HAHAHA XD
Odpisz
12 grudnia 2019, 13:31
Fajny ten gość.
Odpisz
12 grudnia 2019, 13:17
Odpisz
Edytowano - 10 grudnia 2019, 07:02
Ej, co to jest grawitacja?... ej, czemu ja lewituję?
Odpisz
10 grudnia 2019, 07:16
grawitacja to przyciąganie dzięki któremu nie lewitujesz
Nie ma za co
Odpisz
Edytowano - 10 grudnia 2019, 07:31
@PieselArcheolog: Dzięki, ale przez to przestałem lewitować, szkoda.
Odpisz
10 grudnia 2019, 07:32
(o to chodziło)
Odpisz
10 grudnia 2019, 07:38
to działa tak jak gdy ktoś ci powie że człowiek automatycznie mruga i oddycha
Odpisz
10 grudnia 2019, 07:22
Było
Odpisz
12 grudnia 2019, 15:43
@d0wek: dawaj dowody
Odpisz