Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Kawento

12 grudnia 2019, 15:45

Inflacja to wzrost przeciętnego poziomu cen.
Płace są ceną pracy, ale opierają się inflacji.

Avatar Kubizan

16 grudnia 2019, 10:06

@Kawento: Tak, inflacja objawia się w podwyższonych cenach, ale w tym płacach. Inflacja to skutek dewaluacji waluty. Jedynym beneficjentem inflacji (krótkoterminowo) jest budżet państwa - pozostali tracą.

Avatar Kawento

16 grudnia 2019, 16:09

@Kubizan: Płace opierają się inflacji, w tym sensie, że rosną wolniej niż inne ceny.

Avatar Kawento

16 grudnia 2019, 16:14

@Kubizan: Po za tym samo państwo dba o wzrost cen przez cel inflacyjny realizowany przez NBP, gdyż zgodnie ze współczesną ekonomią inflacja na poziomie ok. 2% rocznie jest korzystna dla gospodarki.

Avatar Kubizan

16 grudnia 2019, 16:50

@Kawento: A w jaki sposób tłumaczony jest ten mechanizm? Czym jest ekonomia współczesna? Nurtów jest wiele.

Avatar Kawento

16 grudnia 2019, 17:03

@Kubizan: Współczesna ekonomia bazuje na teoriach Keysesa, a konieczność lekkiej inflacji tłumaczona jest chęcią zapobieżenia wystąpieniu deflacji, która podobno jest szkodliwa.
Szkodliwość deflacji uzasadniana jest faktem, że występuje ona najczęściej w trakcie kryzysów, nie biorąc pod uwagę, że może być również skutkiem rozwoju gospodarczego.

Avatar Kubizan

16 grudnia 2019, 17:24

@Kawento: No właśnie takie fiskalne mechanizmy pachniały mi Keynesizmem. :) Nie jestem zwolennikiem Keynesa, polegam na ekonomii klasycznej. Ze współczesnych ekonomistów mogę polecić Skousena.

Avatar xXkuba22Xx

16 grudnia 2019, 15:29

No inflacja to jest właśnie wzrost cen. Chyba że chodzi o przyśpieszenie inflacji

Avatar ampek

16 grudnia 2019, 15:30

@xXkuba22Xx: wzrost cen oraz płac*

Avatar xXkuba22Xx

16 grudnia 2019, 15:36

@ampek: nie. Z definicji inflacja to tylko wzrost cen, ale często jedno idzie w parze z drugim.

Avatar ampek

16 grudnia 2019, 15:41

@xXkuba22Xx: tak, nie uwzględniłem, że chodzi mi o to jak to wygląda w praktyce więc mój błąd

Avatar darcus

16 grudnia 2019, 09:44

W zasadzie głównie ceny. Jeśli płace wzrastają, to nieproporcjonalnie.

Avatar Crln_7

Edytowano - 16 grudnia 2019, 09:28

wybieram odpowiedź: tak

Avatar
kroganin

12 grudnia 2019, 16:02

A to nie jest tak, że ceny idą w górę, my więcej zarabiamy, ale nasza waluta jest gówno warta? (Czyli zarabiamy tak samo, albo i mniej)

Avatar DeadExtreme

16 grudnia 2019, 08:51

Właśnie tak jest w przypadku inflacji.

Avatar Pracownik_Fundacji_SCP

12 grudnia 2019, 15:51

Avatar MasterPlayerPL

12 grudnia 2019, 15:44

Czyli po równo

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Tymi się chodzi

Fajnie że odpowiedzieli

Nie idź!

Powodzenia

To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool

Bracie gdzie jesteś? Gdzie się schowałeś?

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka