Czyli co mają szkoły robić, zapomnieć o takich podstawach historii jak Rzym, Mezopotamia i tylko mają o Polsce mówić? W szkole podczas omawiania kampanii wrześniowej przecież mówi się o zwycięstwach Polaków. Nie pojmuję rozumowania OPa tego demotywatora
Tak, nazywa się „historia” a nie np. „historia o wszystkich krajach poza Polską”.
według mnie też powinno się uczyć o Polsce ponieważ jej historia jest dla nas najważniejsza.
@Pozytywny_wariat: co xD
O polsce tam się mówi przecież najwięcej (zdecydowanie za dużo). Porównaj sobie ile się mówi o każdym kraju z osobna, polska na oewno będzie na szczycie
@Pozytywny_wariat: przeciez naku*wiamy historie polski non stop prawie xD
masz pretensje o to ze uczymy sie o poczatkach cywilizacji??????????
for example o skandynawii, oprócz wspomnienia ze była i uga buga wikingowie, nie ma absolutnie nic
Z tym że o tej wojnie w szkole jest tyle pie**olenia, że to już się robi nudne. Po kolei bitwa warszawska, to i stan wojenny, bitwa warszawska, obrona wrześniowa, stan wojenny, bitwa warszawska, obrona wrześniowa, stan wojenny i tak w kółko do porzygu i jeszcze dalej.
@nightcube: O ile według mnie uczenie się o każdej bitwie po nazwie, to jednak warto wiedzieć, jakie były przyczyny i skutki danych wydarzeń, żeby nie popełniać takich samych błędów w przyszłości. Albo chociaż wiedzieć, kiedy inni popełniają, żeby móc uciec od ich wpływu jak najszybciej.
Komentarze
Odśwież12 listopada 2023, 13:21
Em ja to miałem na lekcjach.
Odpisz
21 lutego 2023, 10:52
bez obrazka na dole mem byłby lepszy
Odpisz
6 lutego 2022, 12:12
To niżej jest niepotrzebne
Odpisz
31 grudnia 2019, 18:06
Władek ma krzyż bo to chrześcijanin, a heinz nie, bo rzesza była satanistyczna.
Odpisz
30 stycznia 2022, 19:24
@MajnkraftAlusiek: Rzesza nie była satanistyczna.
Odpisz
7 lutego 2020, 21:07
Krzyż niczym na twitterze.
Odpisz
13 grudnia 2019, 15:54
*inhales*
BAPTISED IN FIRE, FOURTY TO ONE
Odpisz
Edytowano - 18 grudnia 2019, 10:13
@PanMisiek: So silent before the storm
Odpisz
18 grudnia 2019, 10:18
@ben1794: awaiting command
Odpisz
18 grudnia 2019, 10:31
@Qrius: A few has been chosen to stand
Odpisz
18 grudnia 2019, 10:38
@ben1794: as one outnumbered by far
Odpisz
18 grudnia 2019, 10:43
@Tenczowa_Rybka: The orders from high command
Odpisz
18 grudnia 2019, 11:40
@ben1794: Fight back, hold your ground
Odpisz
18 grudnia 2019, 12:19
@PanMisiek: In early September it came
Odpisz
18 grudnia 2019, 13:11
@ben1794: A war unknown to the world
Odpisz
18 grudnia 2019, 17:28
@PanMisiek: No army may enter that land
Odpisz
19 grudnia 2019, 13:49
@ben1794: protected by Polish hand
Odpisz
19 grudnia 2019, 15:11
@Qrius: Unless you are forty to one
Odpisz
19 grudnia 2019, 15:59
@ben1794: your force will slowly undone
Odpisz
Edytowano - 19 grudnia 2019, 17:10
@PanMisiek: Baptised in fire, forty to one (w poprzedniej linijce powinno być "will soon be undone")
Odpisz
19 grudnia 2019, 20:57
@ben1794: spirital Spartans, death and glory
(wybacz, niedopatrzenie albo autokoretka)
Odpisz
19 grudnia 2019, 23:33
@PanMisiek: Soldiers of Poland, second to none
Odpisz
20 grudnia 2019, 12:45
@ben1794: Wrath of the Wehrmacht brought to a halt
Odpisz
20 grudnia 2019, 14:42
@PanMisiek: The 8th of September it starts
Odpisz
20 grudnia 2019, 15:04
@ben1794: The rage of the Reich
Odpisz
20 grudnia 2019, 15:15
@PanMisiek: A barrage of mortars and guns
Odpisz
20 grudnia 2019, 17:23
@ben1794: Stand past, the bunkers will hold
Odpisz
20 grudnia 2019, 23:32
@PanMisiek: The captain has pledged his life
Odpisz
21 grudnia 2019, 08:48
@ben1794: I'll face my fate here!
Odpisz
21 grudnia 2019, 10:10
@PanMisiek: The sound of artillery strike
Odpisz
21 grudnia 2019, 10:47
@ben1794: So fierce the thunder of guns
Odpisz
21 grudnia 2019, 16:31
@PanMisiek: So come, bring on all that you've got
Odpisz
Edytowano - 21 grudnia 2019, 17:21
@ben1794: come hell, come high water, never stop
Odpisz
21 grudnia 2019, 22:21
@PanMisiek: Unless you are forty to one
Odpisz
21 grudnia 2019, 23:25
@ben1794: Your lifes will soon be undone
Odpisz
21 grudnia 2019, 23:47
@PanMisiek: Baptised in fire, forty to one
Odpisz
22 grudnia 2019, 08:18
@ben1794: Spirital Spartans, death and glory
Odpisz
22 grudnia 2019, 10:55
@PanMisiek: Soldiers of Poland, second to none
Odpisz
22 grudnia 2019, 14:36
@ben1794: Wrath of the Wehrmacht brought to a halt
Odpisz
22 grudnia 2019, 15:24
@PanMisiek: Always remember, a fallen soldier
Odpisz
25 grudnia 2019, 14:48
@ben1794: Always remember, fathers and sons at war
Odpisz
25 grudnia 2019, 15:31
@Qrius: Always remember, a fallen soldier
Odpisz
25 grudnia 2019, 16:02
@ben1794: Always remember, fathers and sons at war
Odpisz
25 grudnia 2019, 23:33
@Qrius: Always remember, a fallen soldier
Odpisz
18 grudnia 2019, 18:07
A nas o tym uczyli w szkole, nawet pani puściła piosenkę Sabatonu
Odpisz
Edytowano - 13 grudnia 2019, 15:48
Czyli co mają szkoły robić, zapomnieć o takich podstawach historii jak Rzym, Mezopotamia i tylko mają o Polsce mówić? W szkole podczas omawiania kampanii wrześniowej przecież mówi się o zwycięstwach Polaków. Nie pojmuję rozumowania OPa tego demotywatora
Odpisz
13 grudnia 2019, 15:50
bO pOlSzA nAjWaŻnIeJsZy KrAj, NaWeT tReMp TaK pOwIeDzIaŁ
Odpisz
18 grudnia 2019, 10:49
Przecież geniuszu OP właśnie wyśmiewa ten demotywator
Odpisz
18 grudnia 2019, 10:52
On pisze o OPie DEMOTYWATORA.
Odpisz
Edytowano - 18 grudnia 2019, 10:53
Przecież geniuszu sam jestem OPem który zrobił tego mema, aby wyśmiać OPa tego demotywatora jak i samego demotywatora
Odpisz
18 grudnia 2019, 12:05
@OlgaAristowskaya: O ch*j nie potrafię czytać.
Ale wciąż komentarz jest bezsensowny, ponieważ op demotywatora na jeja raczej nie przesiaduje
Odpisz
18 grudnia 2019, 16:35
sprytnie, dobry komentarz pod własnym memem żeby zgarnąć strzały w górę.... tez tak czasem robię xd
Odpisz
18 grudnia 2019, 16:46
@xXkuba22Xx:
Odpisz
18 grudnia 2019, 16:40
Kilka razy się o tym tutaj wypowiadałem więc nie będę się rozpisywał:
To tylko podbudowywanie swojego ego po sromotnej klęsce
Odpisz
13 grudnia 2019, 15:57
Ten przedmiot nazywa się „historia", a nie „historia Polski"
Odpisz
Edytowano - 13 grudnia 2019, 17:29
Tak, nazywa się „historia” a nie np. „historia o wszystkich krajach poza Polską”.
według mnie też powinno się uczyć o Polsce ponieważ jej historia jest dla nas najważniejsza.
Odpisz
13 grudnia 2019, 17:44
@Pozytywny_wariat: co xD
O polsce tam się mówi przecież najwięcej (zdecydowanie za dużo). Porównaj sobie ile się mówi o każdym kraju z osobna, polska na oewno będzie na szczycie
Odpisz
Edytowano - 18 grudnia 2019, 10:22
@Pozytywny_wariat: przeciez naku*wiamy historie polski non stop prawie xD
masz pretensje o to ze uczymy sie o poczatkach cywilizacji??????????
for example o skandynawii, oprócz wspomnienia ze była i uga buga wikingowie, nie ma absolutnie nic
Odpisz
18 grudnia 2019, 10:48
Nie żeby coś, ale w każdym kraju uczysz się najwięcej o własnym
Odpisz
18 grudnia 2019, 14:25
No tak, to jest dla mnie oczywiste, choć dla ludzi piszących że na historii w polskich szkołach nie uczy się o polsce już nie
Odpisz
18 grudnia 2019, 12:45
Przecież uczą o tym i nawet nazywają "polskie termopile"
Op w podstawówce czy co
Odpisz
Edytowano - 13 grudnia 2019, 18:39
Z tym że o tej wojnie w szkole jest tyle pie**olenia, że to już się robi nudne. Po kolei bitwa warszawska, to i stan wojenny, bitwa warszawska, obrona wrześniowa, stan wojenny, bitwa warszawska, obrona wrześniowa, stan wojenny i tak w kółko do porzygu i jeszcze dalej.
Odpisz
18 grudnia 2019, 11:20
@allduckslikewater: Ten stan wojenny w latach 80' to miał mało wspólnego z wojną
Odpisz
18 grudnia 2019, 12:03
@Szalom: Ma to, że jest na co drugim apelu. Na każdej lekcji historii jest o tym mówione, choćby przy okazji.
Odpisz
18 grudnia 2019, 11:23
na ch*j mi historia sprzed XX wieku
Odpisz
18 grudnia 2019, 11:48
@nightcube: O ile jeszcze podstawy i najważniejsze bitwy rozumiem, to po co się uczyć np o "bitwie pod Motye"
Odpisz
18 grudnia 2019, 11:51
@nightcube: O ile według mnie uczenie się o każdej bitwie po nazwie, to jednak warto wiedzieć, jakie były przyczyny i skutki danych wydarzeń, żeby nie popełniać takich samych błędów w przyszłości. Albo chociaż wiedzieć, kiedy inni popełniają, żeby móc uciec od ich wpływu jak najszybciej.
Odpisz
18 grudnia 2019, 11:37
Ja miałam o tym w szkole, so...
Odpisz
18 grudnia 2019, 11:08
Historię świata też warto poznać. Ogólnie jestem za tym, żeby podzielić historię w szkole na dwa przedmioty, historię Polski i świata.
Odpisz