Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar MrChleb48

17 stycznia 2020, 19:23

złamał system dlatego teraz system chce łamać jego

Avatar TrueStoryGuy

15 stycznia 2020, 14:43

Tak naprawdę świat minecraft jest skończony. Nie da się renderować ciągle innej powierzchni w nieskończoność, tym bardziej za pomocą programu, więc w pewnym momencie jak będziemy iść na wprost dotrzemy do punktu wyjścia. Dowodzi to kulistości Ziemi i nieistnienia nieskończoności.

Avatar Legolas9988

15 stycznia 2020, 15:08

@TrueStoryGuy: Nieskończoność istnieje.

Avatar TrueStoryGuy

Edytowano - 15 stycznia 2020, 15:16

@Legolas9988: Jeśli istnieje nieskończoność to czemu istnieje skończoność? To się przecież wyklucza. Długi okres to nie nieskończoność.

Avatar TheDarkLord

15 stycznia 2020, 15:27

@TrueStoryGuy: Nie koniecznie. Po prostu teren i sytuacje będą się powtarzać. Jednak będzie to kopia a nie to samo.

Avatar Czwarty_Wymiar

Edytowano - 15 stycznia 2020, 16:44

@TrueStoryGuy: Masz błędne rozumowanie nieskończoności.

Np. gdybyś otrzymał zadanie, po każdej dwójce pisać jedynkę, a po każdej jedynce pisać dwójkę i pierwszą liczbą byłaby jedynka, to wyglądałoby to tak:
1212121212121212121212121212(12)
I tak, TO JEST NIESKOŃCZONOŚĆ. gdybyś był sumienny, to robiłbyś to w nieskończoność. Ten błąd w rozumowaniu wynika z tego, że w szkole nie potrafią nam wytłumaczyć czym konkretnie jest nieskończoność. Jako kolejny przykład mogę Ci przedstawić proste dzielenie:
10 / 3 = 3.(3)
Trójka znajdująca się w okresie również jest NIESKOŃCZONA. Fizycznie, nikt jej nie będzie pisać w nieskończoność, po to głupota, ale matematycznie JEST NIESKOŃCZONA.

A co do skończoności minecrafta:

Świat minecraft jest SKOŃCZONY i nie, teren nie będzie się powtarzał. Dlaczego jest skończony? dlatego, że generator świata operuje na liczbach które są wielokrotnością cyfry "2", a z czasem zaczyna brakować miejsca do obliczania danych, bo tak działają komputery. Czy świat minecraft mógłby być nieskończony? Tak.

Avatar TrueStoryGuy

15 stycznia 2020, 17:29

@Czwarty_Wymiar: Tylko, że liczby okresowe mają swoją skończoność, bo świat nie może zmniejszać się nieskończoność. Jest granica wymiarowa, której nie można przekroczyć. Gdyby liczby okresowe były nieskończone nie można byłoby ich określić jako okresowe.
Świat minecraft nie może, ani nie będzie nieskończony ze względu na jego właściwości. Program renderuje zawartość jaką jest w stanie renderować. Nie uczy się, to znaczy, że się powtarza przez swoją właściwość. Nawet gdyby chciał, nie mógłby tworzyć w nieskończoności świata, bo nie tylko nie ma takiej możliwości, ale również sprzęt, który pozwala na renderowanie nie mógłby wytrzymać tak wielu danych, więc pewnie usuwałby wcześniej renderowany teren na rzecz nowego, dlatego można powiedzieć, że świat jest ustalony w pewnych miarach, których i tak nie może przekroczyć.

Avatar Czwarty_Wymiar

15 stycznia 2020, 17:54

@TrueStoryGuy: No i masz rację, owszem, z tym, że ty cały czas opisujesz nieskończoność fizyczną, czyli taką która jest ograniczana - jak się pewnie domyślasz - światem fizycznym. Mi natomiast chodzi o nieskończoność matematyczną, tą czystą i prawdziwą, która:
- Jest nieskończona;
- Nie jest w żaden sposób ograniczana.

I tak, okres to również nieskończoność.

Co do minecrafta:
W momencie tworzenia mapy, program generuje - bądź jest on wprowadzany ręcznie - "Seed". Normalnie jest on generowany (W grach, czy w minecrafcie jest tak samo - nie wiem) na podstawie:
- daty;
- czasu;
- tego jak długo jest uruchomiona gra;
- i wielu, wielu innych czynników.
Generator pobiera jak najwięcej danych, aby mapa była jak najbardziej niepowtarzalna. Mając Seed, gra jest w stanie generować nieskończone ciągi cyfr (Które się nie powtarzają), które następnie są wysyłane do samego generatora mapy. Więc tu dochodzimy do wniosków:

1. Mapa w minecraft może być generowana w nieskończoność ("Może być", nie znaczy "jest").
2. Ograniczenie (A także artefakty, im dalej środka mapy jesteśmy) świata w minecraft, wynika JEDYNIE z ograniczeń sprzętowych, czyli sposobu obliczania mapy, który jak już wcześniej nadmieniłem, jest wielokrotnością cyfry "2".
3. Świat w minecraft nigdy nie będzie się powtarzać, gdyż nie posiada żadnych obiektów stałych (Nie mówię o budynkach, czy wioskach villagerów), a wszystko co widzisz, jest wygenerowane na podstawie niepowtarzalnego kodu, który jest opary na seedzie. Tak więc mając Seed, można wygenerować mapę taką samą, jak wcześniej.

Avatar TrueStoryGuy

15 stycznia 2020, 18:11

@Czwarty_Wymiar: Nieskończoność matematyczna nie istnieje z każdego rzeczywistego punktu widzenia. Nic nie jest się w stanie rozrastać w nieskończoność i nie tylko pod względem fizycznym. Już samym dowodem jest maksymalna liczba (największa liczba istniejąca), która wyznacza koniec liczb.
Wchodząc w temat renderowania świata może być losowy i nierównomierny, ale po milionach, miliardach lub więcej razy renderowań określonego liczbowo terenu, wszystkie schematy zaczną się powtarzać, z początku w nieodpowiedniej kolejności, a następnie w dalszej fazie będą się zazębiać z pierwszymi renderami. To już nie jest renderowanie, a raczej umiejscawianie kodu, który mimo różnorodności dochodzi do momentu początkowego.

Avatar Czwarty_Wymiar

15 stycznia 2020, 18:26

@TrueStoryGuy:

XD

Twoja "teoria" jest sprzeczna z drugą zasadą termodynamiki, według której (W największym skrócie) nieuporządkowanie - naukowo: entropia - systemu wzrasta zawsze w miarę upływu czasu. Tymczasem twoja teoria mówi, że z CZASEM (Bo renderowanie wymaga czasu... Wszystko wymaga czasu, nawet czas WYMAGA CZASU) nieskończoność zanika, czyli zanika też nieuporządkowanie... Tzn. że twoja teoria nie może istnieć...

No i pozamiatane...

Avatar TrueStoryGuy

Edytowano - 15 stycznia 2020, 18:30

@Czwarty_Wymiar: Tak jest w minecrafcie. Świat rzeczywisty ma akurat granice (nieznajome dla nas), a nie możliwość renderowania. Minecraft to system, który się powtarza, bo ma początek i koniec, a nie jest nieskończonością.

Avatar Rodzo

15 stycznia 2020, 18:32

@TrueStoryGuy: Dobrze prawi, polać mu

Avatar Czwarty_Wymiar

15 stycznia 2020, 18:38

@TrueStoryGuy: TAK, DLATEGO, ŻE OGRANICZA GO SPRZĘT!!! Umiesz czytać, toć napisałem to wcześniej, że jest ograniczony fizycznie, ale generowany kod nie jest ograniczony w żaden sposób (Wyobraź sobie, że nie znamy CAŁEJ matematyki, nie wiemy jakich obliczeń możemy jeszcze dokonać!!!), a poza tym, my matematykę rozumiemy nie tylko przez cyfry i liczby, ale też przez wzory i równania, teorie, czy choćby głupie mnożenie, albo odejmowanie... A sprzęt ogranicza sposób działania, czyli mnożenie przez 2...

Avatar TrueStoryGuy

15 stycznia 2020, 20:12

@Czwarty_Wymiar: Dobra wytłumaczę to w inny sposób. Powiedzmy, że minecraft renderuje pomieszczenia, pewne zaprojektowane przestrzenie, inaczej można powiedzieć pokoje, które są poustawiane w jednym rządku. Tych pokoi może być miliony, miliardy, kto wie? Dla uproszczenia przypuśćmy, że tych pokoi jest dziesięć. Ustawień tych pokoi w rzędzie jest określona ilość. Dokładnie 10! Składając tyle prawdopodobieństw w jeden rząd można powiedzieć, że tworzą razem jeden odcinek. Gdyby ten odcinek narysować jako okrąg i zaznaczyć na nim punkt to w pewnym momencie wrócimy do właśnie tego punktu. Nieskończoność to nie jest bardzo wielka liczba, bo nieskończoność się nie kończy z samej definicji tego słowa, dlatego właśnie sama gra jest ograniczona i nie może przeskoczyć nieskończoności, ponieważ jest obliczalna.

Avatar splashradek

16 stycznia 2020, 20:06

@Czwarty_Wymiar: kolega się myli w sprawie nieskończoności w podanych przykładach. Po pierwsze, człowiek jest skończony i żyje w skończonym świecie, więc nawet pisanie 1 2 w "nieskończoność" zakończy się wraz ze śmiercią piszącego.
Przykład z 10/3 = 3,333... też jest średni bo to jest paradoks matematyczny. Zresztą można to zapisać ułamkiem zwykłym 3 1/3 co nie daje nieskończoności.
System binarny ci daruję ;p

Avatar Szyszka132

16 stycznia 2020, 19:12

Ziemia w minecraftcie jest płaska ngl

Avatar
GABIusz03

11 stycznia 2020, 16:18

Ukradłem odpowiedź ze strefy 51.

Avatar
Somsiad

Edytowano - 11 stycznia 2020, 16:22

O nie, masz przegwizdane

Avatar GameLover

15 stycznia 2020, 14:12

Bariera się nie liczy. Za barierą dalej generują się bloki i jakby patrzeć na to z takiej perspektywy to świat jest nieskończony. Z Odległymi lądami jest tak samo.

Avatar Matrixter11

16 stycznia 2020, 00:57

@GameLover: Tylko że jak uda ci się tam dostać to przenikasz przez bloki i w tym miejscu słońce po prostu przenika

Avatar Matrixter11

16 stycznia 2020, 00:57

@Matrixter11: Albo gdzieś dalej jest to przenikanie, nie pamiętam
Ale gdzieś tam jest więc no

Avatar MgeeN

15 stycznia 2020, 17:34

Świat minecraft’a teorytycznie kończy się na 30mln kratek ale można ją przekroczyć korzystając z bugów lub poprostu zwiększyć ją do 60mln za pomocą komend w commandblocku.
Jednak może się okazać że na pewniej odległości po za granicą gra się scrashuje i wyświetli się błąd „Illegal distance”.
Prawdopodobnie najdalsze miejsce do którego można się dostać po za granicą to 2^31 kratek choć nikt nie jest w stanie tego potwierdzić (komenda /tp nie działa na tak dalekie odległości).
Takie info dla twierdzących, że Minecraft jest nieskończony :)

Avatar MCAssassin

11 stycznia 2020, 17:02

Actually. Jak to działa?

Avatar
Konto usunięte

Edytowano - 15 stycznia 2020, 14:36

@MCAssassin: księga ulicy mówi jasno:
Kto się o tym dowie
Ten skończy w rowie

Avatar TranslateGoogle

15 stycznia 2020, 14:16

Na którejś milionowej/miliardowej kratce przez bloki wszystko przenika, tam właśnie słońce okrąża minecrafta

Avatar MeerBar

11 stycznia 2020, 16:06

Niektórych rzeczy, zwykli śmiertelnicy nie powinni wiedzieć

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Zawsze coś

Super serwis, polecam

Ryzykanci

Straszne rzeczy tam są

I tak nikt ci nie uwierzy

Niemiła informacja z rana...

Confused screaming

Nie dociera do nich

I po co się kłócić?

I to tylko po tygodniu ćwiczeń

Czyli chyba jednak umie

Zasłużył na honorowe miejsce

Mało brakowało

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka